Skocz do zawartości

internship


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej!1.

czy na internship'a mo?na wyjechaa tylko raz?

2. czy po internship'ie mo?na wyjechaa na work & travel czy h2b?

3. czym sie ró?ni internship od trainee?

na internship mozna wyjechac nawet kilka razy-zalezy tutaj wszystko wyjazdu -co on w ogole ci daje-jest to potrzebne w konsulacie i od kontaktów z pracodawcami-czy bedea chcieli cie przyjac w tym samym miejscu lub poszukasz innych miejsc na odbycie sta?u.

co do drugiego pytania to odpowiedz jest pozytywna -nie ma ?adnych przeszkód.

3).ja np. jade na internship i bede mia3 na wizie od konsula pieczatke J1-trainee

:)

na razie papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupelnie sie moge zgodzic z przedmowca... :wink:

1. Na Internship mozna jechac lacznie TYLKO na 18 miesiecy!

"The maximum duration of any training program shall not exceed 18 months" (Zródlo: http://exchanges.state.gov/education/jexch...ate/trainee.htm ) oraz "The TOTAL length of stay does not exceed 18 months (including the original internship program, any previous internships and the extension period)". Przy czym jesli chodzi np. o regulacje fundacji CIEE: "Trainees can arrange 2 consecutive internships, only if this has been arranged prior to arrival in the USA" (Zródlo: http://www.internshipusa.org/about/rules/index.html )...

Mozna wyjechac zatem kilka razy, ale caly okres pobytu na J1 Trainee nie moze przekroczyc 1,5 roku... :)

2. To zalezy, poniewaz "Internship parti[beeep]nts should be aware that they may be subject to the two year residence requirement, based on the US Embassy/Consulate's decision when they apply for the J-1. This means that they must be present in their home country for at least two years before returning to the US. According to the regulations, this two-year rule will only apply if:the parti[beeep]nt is being funded by his/her government undertake training in the US, or if the skills the parti[beeep]nts is gaining in the US during the program are listed on the skills shortage list for the parti[beeep]nt's home country." - czyli wkraczamy na temat Sekcji 212e i jej "dobrodziejstw"... :twisted:

3. Internship to tez training program... Dla rozroznienia wprowadzono (w fundacji CIEE) podzial na dwa programy: Internship sensu stricto ("must be closely associated with field of study at college/university") oraz Professional Career Training ("must be associated with one of the following: - university or trade/technical school major, - professional experience of at least 2 years (does not have to be connected with field of study)").

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Droga Marley!

A czy moglabys nam wiecej napisac o tej znajomej? :)

1. Czy przy staraniu sie o ten pierwszy Internship otrzymala adnotacje: "2 years rule does not apply"? - z logicznego punktu widzenia tak miec musiala, bo nie moglaby potem przedluzyc praktyk... :cry:

2. Duzo wazniejsze pytanie: czy przy przedluzeniu tez wpisali Jej "does not apply"?

Moze wiesz, moze jest gdzies w poblizu... :)

To bardzo istotne, poniewaz interesuje mnie, czy musiala poprzez tego prawnika najpierw postarac sie o waiver, "uwalniajacy" Ja od Sekcji 212(e), czy tez miala od razu wolna droge do H1B i te 2500 USD to tylko kwestia zmiany statusu itd. :?:

3. Czy wiesz dokladnie jak to u Niej bylo z H1B? Zostala u pracodawcy z praktyk? Czy potrzebowala jakichs specjalnych dokumentów, typu dyplom szkoly wyzszej? A moze to duzo prostsze niz nam - teoretykom - sie wydaje? :wink:

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Marley!

A czy moglabys nam wiecej napisac o tej znajomej?  :o  

1. Czy przy staraniu sie o ten pierwszy Internship otrzymala adnotacje: "2 years rule does not apply"? - z logicznego punktu widzenia tak miec musiala, bo nie moglaby potem przedluzyc praktyk...  :cry:  

2. Duzo wazniejsze pytanie: czy przy przedluzeniu tez wpisali Jej "does not apply"?

Moze wiesz, moze jest gdzies w poblizu...  :lol:  

To bardzo istotne, poniewaz interesuje mnie, czy musiala poprzez tego prawnika najpierw postarac sie o waiver, "uwalniajacy" Ja od Sekcji 212(e), czy tez miala od razu wolna droge do H1B i te 2500 USD to tylko kwestia zmiany statusu itd.  :?:  

3. Czy wiesz dokladnie jak to u Niej bylo z H1B? Zostala u pracodawcy z praktyk? Czy potrzebowala jakichs specjalnych dokumentów, typu dyplom szkoly wyzszej? A moze to duzo prostsze niz nam - teoretykom - sie wydaje?  :wink:  

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

DAWID

Rowniez bylabym bardzo zainteresowana wszelkimi wskazowkami na powyzsze tematy :lol: Dzieki.

Pozdrowionka, Diamond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak tylko ja zlapie to wypytam o szczegoly, bo wlasnie jedzie na Hawaje, a potem do Polski (podejrzewam, ze musi opuscic granice USA zeby wjechac na drugiej wizie, ale pewna nie jestem).

Z tym "2 years rule does not apply", to za bardzo nie wiem o co chodzi, bo sama mialam taka andotacje na wizie J-1, a jechalam na W&T dwa razy pod rzad, a znam takich co jada 4 raz pod rzad, wiec na pewno nie ma to zwiazku z ubieganiem sie o wize z jakas 2-letnia przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na pewno nie ma to zwiazku z ubieganiem sie o wize z jakas 2-letnia przerwa" - problem w tym, ze MA...

Ty pewnie mialas "DOES NOT apply" i wówczas nie ma klopotu... :lol:

Ale czasami/czesto bywa - np. przy Internship, ze wpisane jest "DOES apply" i wtedy - po ukonczonych praktykach - musisz wracac do kraju i przez dwa lata nie mozesz sie ubiegac o wizy: H (jako "temporary worker" lub "trainee"), L (jako "intracompany transferee" - wiza L umozliwia miedzynarodowym firmom sprowadzanie do USA swoich pracownikow z placowek mieszczacych sie za granica), ani starac sie o "immigrant visa" badz "permanent residence"...

Nie zmienia to faktu, iz mozesz - w Polsce - ubiegac sie o inne wizy nieimigracyjne (poza H i L) takie jak np. B1/B2, F1...

Osoba, ktorej wiza J zawiera takie wymaganie nie moze w USA przejsc z wizy J na inna wize lub na pobyt staly bez wyjazdu do swego kraju na dwa lata.

W tym caly problem i dlatego tak pomocna moze sie okazac Twoje kolezanka... :shock:

Istnieje teoretyczna mozliwosc uzyskania tzw. waiver, zwalniajacego z obowiazku powrotu do kraju - tu tez duzo by pisac o faktycznych szansach...

Twoja znajoma - jesli miala "DOES apply" - na pewno bedzie wiedziala o co chodzi... Jesli nie miala, to nie ma problemu, ale pozwól, ze jeszcze bede mial potem kilka pytan, dotyczacych samej procedury organizacji Internshipa w Jej przypadku... Prosze :oops:

I z góry dziekuje!

DAWID

P.S. Jest malo osób na Internshipach, które chca sie dzielic swoimi doswiadczeniami, niestety... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozecie tez sprobowac jeszcze internshipu na wize Q-1 (nie wiem czy ktos juz o niej slyszal). Nie spotkalam jeszcze osoby ktora by na nia wyjezdzala, wiec nie mam pojecia czy jest tam jakiekolwiek zastrzezenie nt. "does apply", wiem natomiast ze nie jest wydawana przez Department of State a przez BCIS i ze nie ma jak na J-1 zastrzezenia, ze legalnie moze sie pracowac TYLKO dla jednego pracodawcy. :lol: Zupelnie legalnie mozecie pracowac dla kogo Wam sie zywnie podoba :o. Niemniej warunkiem uzyskania wizy jest udowodnienie, ze macie sporo wartosciowych elementow swojej kultury do wniesienia do kultury amerykanskiej... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...