Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Wazne !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Staram sie o wize tyrystyczna dla syna ktory ma 14 lat i chce leciec na wakacje do swojej ciotki ktora go zaprosila. Moja sytuacje komplikuje troche moj ex-malzonek ktory przebywa na terenie usa nielegalnie juz okolo 6 lat , we wniosku wizowym DS-156 w polu 37 nalezy odznaczyc tak lub nie przy osobie bliskiej (w przypadku mojego syna OJCIEC) , nie wiem co mam zrobic , boje sie ze jezeli zaznacze TAK przy rubryce OJCIEC to syn nie dostanie wizy , jezeli zaznacze ze NIE to tez moze nie dostac wizy bo ponoc wszystko mozna sprawdzic. Czekam na wasze opinie i serdecznie pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tego forum ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sadzisz ze jak zaznaczysz TAK to wizy nie otrzyma Twoj syn?ktos cos Ci powiedzial czy tez ....

Jest wiele przypadkow takich ze ktos majac kogos nielegalnie,zaznaczajac to w ds 156 dostawal wize..pisze nawet o tym na stronie Ambasady:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q2_2005.html

a jak zaznaczysz NIE a to wyjdzie to wtedy Twoj syn bedzie miec pod tzw gorke czy to przy nastepnej wizie czy tez pod czas wjazdu bez wizowego dla Polski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz , sprostuje to troszke co napisalam. Ja z moim mezem jestem juz 7 lat po rozwodzie , od tego czasu slad po nim zaginol , nie kontaktuje sie z dzieckiem , poprostu nie istnieje. Slyszalam tylko ze kiedys wyjechal do USA i pozostal tam nielegalnie , nie moge tego na 100% sprawdzic , nie wiem co mam zrobic poprostu?? moze on juz jest w anglii czy gdzies w europie a moze dalej tam siedzi , nie mam pewnosci. Pewnosc mam tylko taka ze wyjechal pare lat temu do usa i to wszystko , ale wedlug prawa do dalej jest ojciec mojego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tak napisac czemu nie,wazne aby na rozmowie tez tak wyszlo,,bo czasami wychodzi tak ze ktos sie myli,denerwuje a to czasami zle wypada..

ok dzieki za pomoc )))))) Sly6 mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie..... czy formularz ds-156 moze wypelnic za mnie kuzynka mieszkajaca w US na komputerze i przeslac mi go do polski?? wtedy dopiero umowie sie na rozmowe z konsulem. Chodzi o to czy jak ona wypelni mi to ja podpisze sie za siebie , jakobym ja to wypelniala i nie wiem czy tak mozna czy oni cos sprawdzaja naprzyklad po numerze IP ze ta forma byla wypelniana gdzies indziej?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...