Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Na początku czerwca chcę lecieć z koleżanką do znajomej z Filadelfii. Niedawno dowiedziałam się, że potrzebne jest zaproszenie, aby otrzymać wizę. Moglibyście mi przybliżyć trochę ten temat? ;)

Pozdrawiam

AnKa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie tego dowiedzialas?

nawet na stronie Ambasady pisza takie cos ze :

Czy do uzyskania wizy turystycznej niezbędne jest zaproszenie? Mam znajomego, który jest posiadaczem zielonej karty, mieszka w USA od 10-ciu lat i mógłby mi je przysłać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

O: Dziękuję za ciekawe pytanie. W konsulacie w Warszawie wiele osób przedstawia poświadczone notarialnie zaproszenia od przyjaciół i rodziny z USA. Tymczasem zaproszenie nie jest wymagane i nie ułatwia uzyskania wizy! Konsul podejmuje decyzję w sprawie wizy w oparciu o sytuację osoby, która się o nią ubiega, nie zaś osoby zapraszającej. Innymi słowy osoba ubiegająca się o wizę powinna udowodnić, że posiada silne związki socjalno-ekonomiczne i rodzinne z krajem zamieszkania.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q3_2005.html

Jak tak by bylo to nikt by nie pojechal do USA jako turysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie Ci nie pomoze w dostaniu wizy,przeczytaj moze ten tekst jeszcze raz:

Konsul podejmuje decyzję w sprawie wizy w oparciu o sytuację osoby, która się o nią ubiega, nie zaś osoby zapraszającej. Innymi słowy osoba ubiegająca się o wizę powinna udowodnić, że posiada silne związki socjalno-ekonomiczne i rodzinne z krajem zamieszkania.

Tutaj masz odpowedz na swoje pytanie.

I teraz sa przypadki ze osoby konczace dostaja wize a sa takie ze wychodza bez wizy..

Musicie wiedziec co zamierzacie robic po nauce jak Was sie o takie cos zapytaja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...