Skocz do zawartości

Koszty Zycia W Usa - Kalifornia.


zestriddle123456

Rekomendowane odpowiedzi

Bede w wakacje pracowal w stanach, w okolicach San Francisco (Silicon Valley). Mam dostawać 25$/h, (bede musial od tego odprowadzic podatek stanowy i federalny ale zalapie sie do najnizszego progu). Mieszkanie bede mial po ~400$/miech i teraz pytanie czy to pozwoli mi na spokojne zycie, wynajecie samochodu, a moze nawet odloze, czy raczej mam liczyc sie z tym ze jeszcze doloze z wlasnej kieszeni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pracuja juz za 8-10 dolarow i takie sa zarobki w wiekszosci podstawowych prac, wynajecie mieszkania to wydatek w Kalifornii minimum 800-1000 w gore, pokoj 400-600 w gore wiec jak masz zarabiac 25/h i placic za mieszkanie tylko 400 to tak-bedzie Cie stac na duzo wiecej niz podstawowe utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys ktos mial doswiadczenia z samych kosztow w Silicon Valley prosilbym o info.

Jezeli bedziesz zarabial ok $2000/miesiac powinno wystarczyc ci spokojnie na zycie. Nie zapomnij tylko, ze w okolicy Silicon Valley komunikacja mniejska nie istnieje i samochod jest niezbedny do poruszania sie po okolicy.

Do jakiej miejscowosc sie wybierasz? Znam te okolice dosc dobrze, wiec moze cos wiecej bede mogla ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie miejscowosci sa bardzo przyjazne, spokojne, a w lato strasznie upalne jest w tej okolicy. w Sunnyvale mieszka strasznie duzo polakow. Polaczenie pomiedzy soba pociagiem (Caltrain) i z San Fran. Bilet ok $2-$6/strone, zatrzymuje sie zaraz przy downtown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...