Skocz do zawartości

Przepisy Ruchu Drogowego W Usa


misiek_r

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie na 2 tygodnie do USA. Pierwszy tydzien w Nowym Jorku, drugi w Chicago. Chcę wynająć samochód w NY i zrobić krótką trasę do CHI.

Nigdzie w sieci nie mogę znaleźć po polsku ogólnych choćby przepisów ruchu drogowego w tym kraju. Czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jemu moze chodzi o takie cos jak autobusy szkolne itp

Nie, nie chodziło mi o autobusy szkolne, ale np. ograniczenia prędkości i ogólne zasady, które są zasadniczo różnią się od naszych.

Muszę - między innymi - wiedzieć, ile mniej więcej czasu potrzebuję na przejechanie z Nowego Jorku do Niagara Falls (660 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkosc masz napisane w milach i tak tez masz w kazdym samochodzie na liczniku,masz to zaznaczone na znakach drogowych jak unas np bedzie 25 -35 .Tak samo przekraczanie predkosci moze Cie duzo kosztowac i nie radze dyskutowac z Policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkosc masz napisane w milach i tak tez masz w kazdym samochodzie na liczniku,masz to zaznaczone na znakach drogowych jak unas np bedzie 25 -35 .Tak samo przekraczanie predkosci moze Cie duzo kosztowac i nie radze dyskutowac z Policja.

Czy masz mnie za niepełnosprawnego umysłowo, czy nie rozumiesz mojego pytania?

Nie musisz mi tłumaczyć, że w USA odległości są w milach, a prędkość w milach na godzinę. Wiem również, gdzie zwykle w samochodzie jest licznik i w którym miejscu na drodze powinny być informacje o ograniczeniach. Potrafię też przeliczyć sobie mile na kilometry (to zrobi dziecko w 2 klasie szkoły podstawowej).

Ja natomiast chciałbym wiedzieć np. jaka jest ogólnie dozwolona prędkość w terenie zabudowanym, na drogach stanowych czy autostradach. Wszystko po to, bym już dzisiaj wiedział, ile godzin potrzebuję na przejechanie zaplanowanego dystansu.

Czy taka "kawa na ławę" wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Cie za umyslowego bo pytania nie byly zbyt sprecyzowane a zbyt ogolne,teraz jak zadales pytania to dostaniesz odpowiedzi do tych pytan.Te 600 km zrobisz w 1 dzien .

o predkosci w USA:

http://www.koniecswiata.net/ameryka-polnoc...e-sie-po-kraju/

a tutaj ktos ladnie opisal na forum ta sprawe predkosci:

http://www.tvn24.pl/1,251,8,54859381,14704...00,0,forum.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodziło mi o autobusy szkolne, ale np. ograniczenia prędkości i ogólne zasady, które są zasadniczo różnią się od naszych.

Muszę - między innymi - wiedzieć, ile mniej więcej czasu potrzebuję na przejechanie z Nowego Jorku do Niagara Falls (660 km).

Jak ma wyliczone 660 km...

Po pierwsze tu jest wszystko w milach.Z ny do niagara falls bedziesz jechal z predk 65 mil na godzine

bo wieksza czesc drogi tak pozwala

w zaleznosci od tego ktora droge wybierzesz,jak czesto bedziesz sie zatrzymywal itd itp

plus jest taki kruczek ze jedzie sie za tzw ruchem,wiekszosc jedzie zawsze 10 mil szybciej niz pozwala prawo a wiele razy 20 mil szybciej,musisz wyczuc ruch

mandat mozna zarobic a i owszem za przekraczanie predkosci i nie probuj w razie czego przekupywac policjanta bo moze sie to zle skonczyc

dojechac mozesz i w 5 i w 6 godzin

czasem zeby wyjechac z samego miasta trzeba stracic 1-2, jak sa zapchane drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...