Skocz do zawartości

Kilka Pytan Dotyczacych Aplikacji Na Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

cze

mieszkam w stanie new jersey. jestem tu od 2001. przylecialem legalnie jako turysta. przez caly czas pracuje rozliczajac sie z podatkow na moj numer tax, ktory zdobylem jescze przez 9/11 (mam kopie wszystkich tax return). w 2008 wzialem slub z obywatelka, teraz ma sie nam urodzic dziecko (pazdziernik). mam wszystkie dokumenty potwierdzajace nasze malzenstwo - rachunki, statementy z bankow, itp, list z referencjami, itp itd. oto moje pytania, z gory dziekuje za odpowiedz:

- na ktoryms z forumularzy jest pytanie o moje miejsce zatrudnienia przez ostatnie 5 lat. teraz pojawja sie problem czy krecic i podac, ze nie pracowalem czy podac prawde (zalaczyc kopie podatkow), a przez to, ze pracowalem bedac nielegalnie moga mnie deportowac??

- czy musze miec adwokata??

- po sciagnieciu calego pliku aplikacji, na kazdym jest inny adres, a z tego co wiem wszystko ma byc wyslane w jednej kopercie. czy mieszkajac w NJ wysylam to st.albans???

jesli cos mi jeszcze przyjdzie do glowy to napisze. dzieki.

edit: na formularzu o "work permit" w jednym punkcie pytaja o status, a odpowiedzia jest 3 punkty w nawiasie (a, b, c), ktore trzeba odszukac w instrukcjach. przeczytawszy to kilka razy troche glupio mi sie przyznac, ale nie moge wybrac dobrej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy to wlasnie slub z obywatelka daruje Ci sie pobyt oraz tez prace nielegalna no chyba ze urzad odrzuci Ci papiery .

A co do adwokata to musi On byc dobry i sprawdzony ,bo mozesz tak wpasc ze nawet i pare tys dol bedzie za malo aby wyjsc i dostac GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spoko. adwokata mam bardzo dobrego to z tym nie powinienem miec problemow. chcialem sie tylko dowiedziec czy byly jakies przypadki podobne do mojego, gdzie ludzie sami wypelniali papiery i bez pomocy adwokata zakonczyli pomyslnie cala te sprawe. jesli ktos z was moze mi pomoc odnosnie pozostalych pytan, jeszcze raz wielkie dzieki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...