Skocz do zawartości

Powrót Do Usa Z Travel Document


iwi

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje pojechać z mężem do Polski w czerwcu na 2 tygodnie, ale nie wiem czy będę mieć problemy przy powrocie do USA, więc proszę o podpowiedź.

W poprzednie lato przyjechałam na W&T, wiza ważna była do końca września (+ październik na podróżowanie). 6 października wyszłam za mąż za obywatela (... i jak dotąd nie wróciłam... :D .... do kraju). Stos papierów dot. zmiany statusu wysłałam do USCIS pod koniec października, ale oni jako datę rozpoczęcia całego procesu mają 3 listopad. 2 tygodnie temu dostałam EAD (po drodze miałam RFE) i teraz czekamy na wezwanie na interview.

Jaki miałam zatem status do czasu otrzymania EAD? legalnie czy nielegalnie tu byłam?

czy mogę mieć jakieś problemy przy powrocie do USA? (travel document mam)- Bo jeśli od czasu złożenia dokumentów do czasu otrzymania green card ma się status legalny, to ja w takim razie byłam nielegalnie kilka dni - czy tak? Czy w takim razie mogą mnie na lotnisku zawrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, ze liczy sie twój status poprzedni - Teoretycznie masz legalny status gdyż na I-94 data okreslona przez urzednika powinna byc D/S wiec przepis przesiedzenia wizy cie nie dotyczy... jesli do PL lecisz z męzem i razem wracasz to nie powinno byc problemu - Ja z doswiadczenia znajomych wiem natomiast, ze osoby wracające samodzielnie mają stosy pytań po co, dlaczego etc.

Przepisy mówią, że jesteś legalnie i spełniasz okreslone przepisy - natomiast wpuszczenie cię na teren USA zalezy od sugesti Oficera Immigracyjnego na granicy w punkcie kontrolnym a on moze się czepić tych kilku dni pomiędzy końcem października a 3 listopada ubiegłego roku... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...