Skocz do zawartości

J1 Na F1 Kiedy I W Jaki Spsob


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jak w temacie. Przyjechalem do usa juz po raz 4, moja zona jest tu od 3 lat wiec za okolo 2 lata bedzie mogla starac sie o obywatelstwo. Ja obecnie jestem na wizie j1 i jako ze juz skonczylem studia w Polsce chce zostac tu, zeby poczekac na obywatelstwo zony i oczywiscie miec legalny status. Dodam ze jestesmy tylko poslubie koscielnym wiec wg prawa malzenstwem nie jestesmy. No i teraz kilka pytan.

1. Kiedy nalezy zaczac starac sie o zmiane statusu wizy na F1? z wczesniejszych postow wiem ze nie nalezy tego robic zbyt wczesnie bo moze to wygladac podejzanie.

2. Jak w praktyce wygladaja terminy. Mam tu na mysli terminy rozpoczecia kursu ESL bo wiadomo ze najpierw to musze zrobic. Termin waznosci wizy J1 wygasa 25 Pazdziernika 2009 i kurs ESl w TriC rozpoczyna sie od sierpnia i trwa do grudnia. I teraz co potem??? Czy jest np mozliwosc ze jesli nastepny kurs rozpoczyna sie w styczniu i jesli sie na niego zapisze to od mokmentu konca wizy do momentu ropzoczecia ESl w styczniu normlanie bede mial legalny status??

3. Kolejne pytanie dotyczy pieniedzy. Czy jesli mam na swoim koncie okreslona ilosc pieniedzy, to czy bedzie to w miare wiarygodne, czy obowiazkiem jest posiadanie sponsora???

Dziekuje za pomoc i w miare nowych pytan bede sie staral rozwija ten watek. Jest jeszcze troszke czasu ale nie chce obudzic sie z reka w nocniku wiec zaczynam zbieranie informacji juz teraz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, pisalem o tym juz wczesniej. Po prostu uzyskalismy zgode od biskupa tylko na slub koscielny. To sie nazywa dyspensa lub jakos podobnie. Glowna przyczyna byl wlasnie wyjazd mojej wtedy jeszcze dziewczyny do usa i nie chcielismy klamac w papierach ze mamy zone/meza a chcelismy sie pobrac, dlatego wlasnie tylko slub koscielny bez konsekwencji prawnych. Ale to tylko dodatek do mojego pytania takze prosze traktowac ta sprawe tylko i wylacznie informacyjnie. Wszystko odbylo sie zgodnie z prawem koscielnym. Jest co prawda troszke zalatwiania, potrzebne jest zezwolenie proboszcza danej prafii i to on wystepuje w imieniu mlodych do biskupa aby udzielil zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...