Skocz do zawartości

Wiza W Paszporcie Tymczasowym (wiza Amerykanska)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam takie pytanie, otoz: Mam wazny paszport do 2010 roku lecz z moim nie aktualnym zdjeciem i raczej z tego co slyszalem niestety takie paszporty juz nie przechodza jesli chodzi o wizy do stanow. otoz mam bardzo pilna sprawe rodzinna i musze starac sie juz o wize amerykanska do stanow i musialem wyrobic sobie paszport tymczasowy poniewaz na paszport biometryczny 10 letni musze czekac prawie miesiac a niestety bedzie za pozno i mianowicie moje pytanie jest nastepujace, czy w ambasadzie w Warszawie jesli ide na rozmowe osobista o wize nieimigracyjna czy taki paszport roczny tymczasowy nie robi problemu jesli chodzi o wbicie wizy i na granicy USA ? ponoc we wszystkich krajach sa akceptowane takie tymczasowe paszporty, chcialem sie upewnic bo niechcialbym sie zdziwic na miejscu u konsula ze nie wbijaja wiz do takich paszportow bo jesli tak to oczywiste ze na max 1 rok, jak na waznosc paszportu tymczasowego (?) lub na granicy USA czy by byly jakies problemy

Czy jest ktos dobrze poinformowany na ten temat?

z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt Ci nie powiedzial ze mozesz miec paszport 10-letni w pare dni w trybie przyspieszonym i nie placi sie za to nic dodatkowo..

Tak jak piszesz paszport tymczasowy jest waznym dokumentem i jesli mieli by Cie nie wpuscic to za przedluzenie pobytu z wczesniejszych pobytow,ze wyjdzie na rozmowie ze bedziesz dluzej-bedziesz nielegalnie pracowac.

ps kiedys byl podobny post i ten ktos wlecial na teren USA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (wiza J1) wystarczył stary paszport. Dodam że wyrabiany był w grudniu 2000 roku, czyli jak miałem 12 lat. Zdjęcie dość nieaktualne, ale powiedziano mi że jeśli jest ważny to nie ma problemu. No i rzeczywiście problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A nikt Ci nie powiedzial ze mozesz miec paszport 10-letni w pare dni w trybie przyspieszonym i nie placi sie za to nic dodatkowo.."

Aktualnie jestem w Kielcach i pytalem wlasnie czy jest taka mozliwosc o przyspieszenie realizacji paszportu biometrycznego 10 letniego ew za dodarkowa oplata; uzyskalem odpowiedz ze nie ma niestety takiej mozliwosci ze oni podlegaja Warszawie i ze wszystko idzie do nich i wraca do nas do Kielc i trzeba czekac te 3-4 tygodnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie pani w urzedzie nie chcialo,

nie ma znaczenia jakie miasto jak chca to zalatwia w ciagu kilku dni i nie ma z tym problemu, niezaleznie gdzie to jest drukowane

ludzie czesto potrzebuja paszporty pilnie, zwlaszcza jesli nie mieli do tej pory a musze wyjechac sluzbowo

sprobuj jeszcze raz, moze pogadaj z kierowniczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze popadles zle,,,pamietaj na przyszlosc ze jesli ktos cos Ci mowi NIE idz to potwierdz u kierownictwa lub tez dzwon wyzej ..Pamietaj o tym ze musisz to jakos uzasadnic bo nie kazdemu przyjma od tak sobie papiery na przyspieszenie .

Znam przypadek ze paszport biometryczny byl wyrabiany w Warszawie i byl za pare dni :D do odebrania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze bylem u kierowniczki i na moje pytanie odpowiedziala mi to samo czyli ze nie ma takiej mozliwosci ze jedynie moge wyrobic paszport tymczasowy w trybie przyspieszonym. Teraz mysle ze jest chyba po ptokach, mam juz zlozony wniosek o paszport tymczasowy bedzie na piatek, kwestia teraz jest taka czy bedzie wszystko ok z wiza u konsula i na granicy USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...