Skocz do zawartości

Nemiecki Paszport + 16 Tyg Nauki W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Chcialabym sie dowiedziec czy moglabym sie ubiegac o obywatelstwo (mianowicie-zlozyc papiery N-400) w czasie trwania mojej nauki (16 tyg.,niem.paszp., nie mam GC) ? Czy to bedzie za szybko? Kiedy wogole bede mogla skladac papiery na obywatelstwo? Mam nadzieje, ze nie po 5 latach przebywania w USA? Poniewaz bede tam jako obywatel niemiec. Problem w tym, ze nie wiem czy obywatele niemiec musza tez przebywac tak dlugo starajac sie o citizenship?:/

Pomozcie, prosze - bo nie wiem kogo mam sie pytac by mi pomogl odpowiedziec na to pytanie?...

Bede wdzieczna za odpowiedzi i jakiekolwiek rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zartujesz z tym obywatelstwem. Co to ma za znaczenie ze bedziesz tam jako niemiec. Wszystkich obowiazuja te same zasady.

Na poczatek postaraj sie o zielona karte pozniej pomieszkaj 5 lat w USA i wtedy moze dostaniesz obywatelstwo. Nawet jak bedziesz przebywal w stanach legalnie np na wizie to i tak nie masz zadnych szans aby dostac obywatelstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moze skorpion23923 mysli ze majac taki paszport to dostanie obywatelstwo bez GC i okresu oczekiwania ;)

Tak jak napisal kolega ,czy bedziesz miec paszport niemiecki czy tez polski obowiazuja Ciebie te same zasady..

Z tym ze majac paszport niemiecki i wjezdzajac w ruchu bez wizowym mozesz byc max 90 dni w USA,powyzej tego okres czasu jestes juz nielegalnie i nie da Ci nic slub z obywatelem,tak samo przez te 90 dni nie zmienisz statusu (na studencki,pracowniczy czy pobyt staly np przez slub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...