Skocz do zawartości

New York - Jfk


Rekomendowane odpowiedzi

Juz w samolocie wypelniasz formularz I-94 oraz deklaracje celna - wszystko masz wyjasnione krok po kroku w magazynie pokladowym Kalejdoskop LOT lub tez jak masz jakies inne pytania to personel sluzy Ci pomoca. Jak juz samolot wyladuje (terminal 4) - udajesz sie najpierw do stanowisk oficerow imigracyjnych - wszystko masz jasno i czytelnie oznaczone w ktora strone isc - z reszta bede napewno tlumy ludzi - wiec podazaj poprostu za tlumem :P W duzej hali - na lewo beda stanowiska dla "visitors" - czyli to dotyczy Ciebie skroro na turystycznej lecisz oraz po prawej dla obywateli USA. Oczywiscie najwieksze kolejki tzw.: slimaczki ja to nazywam - sa po stronie dla visitors - minimum czekania godzina przy dobrych wiatrach, przy zlych nawet 3 :)

Odpowiednie osoby pokaza Ci do ktorego oficera emigracyjnego masz podejsc i podajesz mu swoj paszport, deklaracje celna oraz I-94.... potem juz wszystko lezy w rekach OFICERA czy ma dobry humor i bez zbednych pytan da Ci wize na 6 miesiecy, czy tez bedzie Cie maglowac... Szczerze mowiac nie wiem jak wyglada maglowanie, bo jak do tej pory jeszcze nie mialam takiego czegos :P taka moja rada : usmiech od ucha do ucha, odpowiadaj zwiezle na pytania, nie mow tego o co nie pytaja i bedzie dobrze... powinno byc dobrze, bo nikt Ci nie da gwaracji, ze tak bedzie... Oficer oddaje Ci deklaracje celna, przykleja kartke z I-94 do paszportu (tez Ci go oddaje :) )

Jezeli cala odprawe przez oficera przejdziesz pomyslnie wychodzisz wprost na tasmy bagazowe - najczesciej walizki juz dawno ktos innych sciagnal z tasmy i musisz sie troche natrudzic z ich odnalezieniem, ale to juz bedzie pestka :P Z bagazami nastepnie udajesz sie do punktu kontroli celnej i tyle.... WELCOME TO AMERICA :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ameryce? Toć to straszna dziura, z 200 mieszkańców ma :)

http://mapa.targeo.pl/miasta/Ameryka

Nawet kina tam nie ma, nalbliższe są w Zamościu, Biłgoraju i Świdniku

Rzeczywiscie, nawet w mojej gminie jest Ameryka, stanowi dzielnice jednej z wsi. A w sasiedniej gminie mamy miejscowosc o nazwie Paryz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Oczywiscie najwieksze kolejki tzw.: slimaczki ja to nazywam - sa po stronie dla visitors - minimum czekania godzina przy dobrych wiatrach, przy zlych nawet 3 :)

Dziwne B) ja tam jak przyleciałem, wchodzę na terminal a tu pustki :) tylko samolot LOTu właśnie przyleciał moze 5min czekałem, przeszedłem przez bramke no i odbieram bagaż a tu za bramkami tłumy :D to się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...