Skocz do zawartości

Granica --> Kanada - Usa


filwar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tutaj masz caly temat o tym ,paszport biometryczny:

http://www.usa.info.pl/board/Od-1-Stycznia...ych-t11907.html

no chyba ze ktos ma taki paszport wydany po 28 sierpnia 2006r bo nie ma znaczenia czy bedzie z odciskiem czy tez bez,wazne aby byl wydany po 28 sierpnia 2006 roku wtedy mozna wjechac na teren Kanady bez wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dy wyjazdu z USA do Kanady wystarczy tylko paszport ale jeżeli chcesz wrócić do USA to sam paszport z ważną wizą nie wystarczy. Sam się o tym przekonałem w tamtym roku - nie pomyślałem o zabraniu DS-2019 który był obowiązkowy. Po rozmowie z urzędnikiem emigracyjnym i wielu prośbach jednak wpuszczono mnie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam takie pytanie: przyjechalem do kanady na kilka tygodni, w tym tygodniu chcialbym sie wybrac na kilka dni do usa samochodem, mam wize turystyczna do USA. Moje pytanie brzmi, bardzo trzepiaja sie ludzi na granicy kanady i Usa?? bo po tym co przezylem po przyjezdzie do kanady to nie wiem czego sie spodziewac na granicy z Usa.

ps. czy wszystkich ludzi na granicy kanadyjskiej traktuja z taka nieuprzejmoscia i zadaja calkowicie glupie pytania?? Z tego co widze to kanadole jeszcze duzo sie musza uczyc od europy. Po przyjezdzie czylem sie jakbym wjezdzal do rosji sowieckiej a nie do demokratycznego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: przyjechalem do kanady na kilka tygodni, w tym tygodniu chcialbym sie wybrac na kilka dni do usa samochodem, mam wize turystyczna do USA. Moje pytanie brzmi, bardzo trzepiaja sie ludzi na granicy kanady i Usa?? bo po tym co przezylem po przyjezdzie do kanady to nie wiem czego sie spodziewac na granicy z Usa.

ps. czy wszystkich ludzi na granicy kanadyjskiej traktuja z taka nieuprzejmoscia i zadaja calkowicie glupie pytania?? Z tego co widze to kanadole jeszcze duzo sie musza uczyc od europy. Po przyjezdzie czylem sie jakbym wjezdzal do rosji sowieckiej a nie do demokratycznego kraju

Pytania zadaja bardzo rozne

i bardzo roznie traktuja roznych ludzi.

Przekraczanie granicy z Kanada zmalalo o 1/3 od czasu nowych przepisow od czerwca 2009.

Sami Kanadyjczycy (zasiedziali) lub ci ktorzy sie urodzili czuja sie fatalnie z przesluchaniami (bo tak czasem wyglada przekraczanie granicy)

ale jesli masz wszystko w porzadku to nie ma sie czego obawiac

Teraz to rutyna przepytanka na granicy.

A bylo tak fajnie i przyjaznie...

Ah milo powspominac...

Miesiac temu wjezdzalem do Kanady w prowincji Quebec

bez wiekszych przepytanek i tylko rzut oka na dokumenty

Wracalem przez Ontario

Nasi (USA) celnicy mieli wiecej pytan ale gladkich

typu jak dlugo bylem i u kogo

Odwiedzam Kanade co najmniej 3 razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyglada przekraczanie granicy z USA do Kanady, jezeli wjezdzam z calym swoim majdanem bo akurat dostalem staly pobyt w Kanadzie. Czy tez ktoras ze stron robi problemy czy nie.

Slyszalem ze wszystko idzie gladko i bezproblemowo a caly proces trwa okolo 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wszystko zgodnie z przepisami "mienia przesiedlenczego" to wszystko idzie gladko.

Zreszta oficerowie graniczni nie robia zadnych problemow

ludziom ktorzy sa ze wszystkim w porzadku przy przekraczaniu granicy.

Oni tylko pracuja zgodnie z przepisami a przepisy wymyslaja biurokraci w Waszyngtonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...