Skocz do zawartości

Podatek Od Zwrotu Podatku?


marianos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem na Internecie, ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji co zrobić ze zwrotem podatku z USA.....

Czy muszę zapłacić jakiś podatek od tego podatku?

A może mam go zwrócić teraz do polskiego Urzędu Skarbowego??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie placi sie podatku od zwrotu podatku

To byly sa i tak twoje pieniadze, ktore urzad podatkowy trzymal

az do momentu zwrotu dla ciebie.

Teraz jak wplacisz je na konto i bedziesz zarabial odsetki to dopiero od tych dopisanych odsetek

zaplacisz podatek w nastepnym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrot podatku z usa jest rzeczywiscie nieopodatkowany, ale juz zarobione pieniadze jak najbadziej. po powrocie z usa powinienes sie zglosic do skarbowki i dopelnic formalnosci, ale wtedy bys zapewne doplacal do wyjazdu- strasznie zbujecki system rozliczenia maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

No fajnie, ale dla mnie to trochę dziwne, bo wychodzi na to, że to co zarobiłem wtedy w USA nie jest tak naprawdę nigdzie opodatkowane.... :)

Masz może jakieś prawne uzasadnienie tego co napisałeś?

tak proste rozliczenie podatku

Jesli jestes singe i zarobiles mniej niz 3,500 dolarow to nie placisz zadnych podatkow za 2008.

jesli nie zarobiles ponad kwote minimalna to nie placisz zadnych podatkow, czyli jesli miales potracane w USA przez pracodawce to nalezy ci sie zwrot.

teraz pies jest pogrzebany w Polsce z polskim fiskusem bo poniewaz w Polsce sa inne widelki i inne przeliczenia to prawdopodobnie bedziesz musial cos doplcic tam ale ile nie wiem.

I to nie jest podwojne opodatkowanie to jest roznica miedzy widelkami podatkowymi fiskusa tu a tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy Wy też tak robiliście, że dopłacaliście polskiego Urzędowi Skarbowemu za zwrot podatku z USA?

Powiem tak: 99% osob pracujacych w USA na programach typu Work&Travel rozlicza sie tylko w USA. Pracujesz tam wiec tam sie rozliczasz, a polskiemu urzedowi skarbowemu nic do tego. Wedlug polskiego prawa pewnie powienienes sie rozliczyc rowniez w polsce, ale tak jak napisalem 99% osob tego nie robi. W dodatku nie ma sie za bardzo czym przejmowac poniewaz amerykanski IRS i polski urzad skarbowy nie wymienia miedzy soba informacji, wiec w polsce ciezko im bedzie udowodnic ze pracowales w USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...