Skocz do zawartości

Atrakcje Na Florydzie


perkoz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bede wdzieczny za wasze opinie na temat kilku miejsc na Florydzie:

Miami Beach- South Beach czy bezpiecznie jest tam noca? Czy spokojnie mozna sie tam zapuscic po zmierzchu?

Key West- czy warto jechac az na sam koniec kluczy? Podobno wszystkie wyspy sa podobne do siebie i spokojnie wystarczy "zaliczyc" Key Largo;

Everglades- czy warto wyplynac na zwiedzanie wodolotem? (podobno b. glosno...)

Tampa/St.Petersburg- co warto zwiedzic w miastach/okolicy czy ladne sa plaze po tej stronie polwyspu?

Orlando- czy rzeczywiscie jest tam zatrzesienie hoteli i bardzo latwo znalezc tani nocleg (ta opinie potwierdzaja moje wstepne poszukiwania w internecie- nawet $25 z taxem za pokoj w motelu) Wiem ze byl juz podobny watek, ale dotyczyl chyba ubieglego roku, jak jest teraz w kryzysie?

Czy w delfinarium takze sa takie tlumy jak w Parkach typu Disney? (Dodam ze planuje pobyt we wrzesniu a wizyte w delfinarium w niedziele, poniedzialek lub wtorek)

Cape Canaveral- czy warto spedzic tam pol dnia? Jak blisko da sie podjechac/podejsc do blokow startowych wahadlowcow? Drogie sa wstepy?

I jeszcze prosba o rade praktyczna wyczytalem ze paliwo jest dosc drogie w porownaniu z reszta Stanow. Gdzie warto tankowac- przy autostradach, poza miastami, na przedmiesciach? Czy stacje samoobslugowe sa tansze?

Dzieki za wszelkie wskazowki od tych co tam mieszkaja, mieszkali, badz tez po prostu byli.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciekawe pytania szykujesz roadtrip po Florydzie? Nie wiem za duzo odnosnie twoich pytan, ale co wiem to sprobuje napisac. South Beach jest najslynniejsza plaza topless w USA, i jedna z najslynniejszych plazy na swiecie jesli chodzi o pieknych ludzi, seksapil, wszechobecna nutke *seksu* w powietrzu. Wedlug roznych sond w internecie Miami slynie w USA z najbardziej seksownych ludzi oraz najlepsze nightlife tam jest (imprezy, clubbing). Na plazy noca hmmm mysle ze powinno byc bezpiecznie. Sam sie chcialbym wybrac na South Beach, z Polski pochodze z slynnej miejscowosci plazowej, i jestem bardzo ciekawy jak wyglada to cale slynne South Beach. Ja mieszkam W Orlando, jest tutaj mnostwo hotelow, druga najwieksza liczba hotelow w kraju po Las Vegas, wiec tak jak mowisz jest duzo tanich ofert, szczegolnie gdy bukujesz przez internet przez agencje. Cape Canaveral to wycieczka na caly dzien, zalezy jak sie komu podobaja rakiety, kosmos i te sprawy. W okolicach Tampy i St Petersburgu sa ponoc najsliczniejsze plaze na Florydzie, woda jest cieplejsza, ladniejszy piasek. Najciekawsze miejsca warte zwiedzenia na Florydzie wg mnie w kolejnosci:

1 parki rozrywki w Orlando 2 plazowanie, nurkowanie, lowienie ryb w w Florida Keys 3 Everglades National Park 4 imprezowanie w Miami i South Beach. Ja osobiscie bardzo lubie spacery po parkach stanowych i rezerwatach przyrody w okolicach Orlando. Poczytaj wiecej w internecie, znajdziesz duzo konkretnych informacji, powodzenia i daj znac co planujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez wybieram sie na floryde. Bede jechal z rodzina z Waszyngtonu samochodem. Motel mamy juz zarezerwowany w Pompano Beach wiec to bedzie taka baza wylotowa do zwiedzania. Czytam wlasnie rozne fora i artykuly i mocno sie zastanawiam jak sobie ten tydzien zaplanowac. Co zwiedzic , gdzie polezec na plazy itp :). Zeby zobaczyc fajne miejsca i zrelaksowac sie przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem w Miami Beach w maju. Spokojnie możesz w nocy sie "zapuścić " gdzie tylko chcesz na Ocean drive zabawa do rana . W innych miejscach również bardzo tłoczno ale podczas mojego pobytu nie widziałem żadnego incydentu-przynajmniej w tych miejscach gdzie jest pełno turystów bo na peryferiach to już różnie.

Co do Key West to dla mnie nieporównywalnie piękniejsza niż Key Largo. Moim zdaniem naprawdę warto. Cape Canaveral za wstęp płaciłem 35 $ od osoby raz płacisz i zwiedzasz do woli, Filmy 3D , symulacja startu w kosmos w kapsule itp. Ja spędziłem tam cały dzień - jeżeli kogoś interesują te żeczy to będzie naprawdę pod wielkim wrażeniem-jest co zwiedzać ! Co do paliwa tankowałem przy autostradzie płaciłem cos koło 2,2 $ za galon.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, jeśli chodzi o plaże w Miami to jestem bardo rozczarowana, nie sama plaża ale ludźmi na niej, myślałam że bedzie pełno tych pięknych kobiet i mężczyzn ale wcale nie. widziałam tylko mocno podtysiałych facetów i kobitki z dziećmi. moze byłam na złej plazy niewiem, ale się rozczarowałam , za to co do rozrywek to faktycznie wspaniałe miasto, zwłaszcza nocą, gorąco polecam. :D

Jeśli chodzi o rozrywki to polecam zakup przewodnika z Paskala, Wshodnie USA, doskonałe porady nie tylko gdzie zanocować ale i gdzie zjeść. Przetestowałam ten przewodnik, gdy byłam na samodzielnej objazdówce po wschodnim wybrzeżu. Sprawdził się w 100%. Wszyscy byli zaskoczeni gdy prowadziłm ich ulicami do jakiś knajpek w odległych dzielnicah na świetne jedzenie czy atrakcje a nadmienie że byłam tam pierwszy raz w życiu. I ani razu sie nie zgubiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

Bede wdzieczny za wasze opinie na temat kilku miejsc na Florydzie:

Miami Beach- South Beach czy bezpiecznie jest tam noca? Czy spokojnie mozna sie tam zapuscic po zmierzchu?

[size=3][b Nie pamiętam czy na samej plaży można się pałętać po zmroku. Ale na Ocean Drive bez problemu i warto:)[/b][/size]Key West- czy warto jechac az na sam koniec kluczy? Podobno wszystkie wyspy sa podobne do siebie i spokojnie wystarczy "zaliczyc" Key Largo;[/size]

[[ b]Nie wierz, że Key-e są takie same. KONIECZNIE trzeba dojechać na Key West. A już sama podróż jest niezapomnianym przeżyciem.[/b][/[/size]size]Everglades- czy warto wyplynac na zwiedzanie wodolotem? (podobno b. glosno...)

No i co, że głośno. Dadzą ci watę jako zatyczki do uszu a atrakcja jedyna w swoim rodzaju. A tylko z tego wodolotu zobaczysz wiele z atrakcji Everglades[/b][/size]

Tampa/St.Petersburg- co warto zwiedzic w miastach/okolicy czy ladne sa plaze po tej stronie polwyspu?

[ b]Nie znam, nie widziałem.[/b][/size]

Orlando- czy rzeczywiscie jest tam zatrzesienie hoteli i bardzo latwo znalezc tani nocleg (ta opinie potwierdzaja moje wstepne poszukiwania w internecie- nawet $25 z taxem za pokoj w motelu) Wiem ze byl juz podobny watek, ale dotyczyl chyba ubieglego roku, jak jest teraz w kryzysie?

[ b]Tak, w Orlando są chyba najtańsze hotele na Florydzie. Ale że 25 $? Nie sądżę. Wiele zależy od czasu w jakim jedziesz. Większość hoteli jest nastawiona na obsługę wizytujących Disney'a.[/b][/size]Czy w delfinarium takze sa takie tlumy jak w Parkach typu Disney? (Dodam ze planuje pobyt we wrzesniu a wizyte w delfinarium w niedziele, poniedzialek lub wtorek)

Cape Canaveral- czy warto spedzic tam pol dnia? Jak blisko da sie podjechac/podejsc do blokow startowych wahadlowcow? Drogie sa wstepy?

Pewnie, że warto. Niedużo (?) jest miejsc na świecie gdzie z tak bliska można "posmakować" podróży kosmicznych.[/b][/size]I jeszcze prosba o rade praktyczna wyczytalem ze paliwo jest dosc drogie w porownaniu z reszta Stanow. Gdzie warto tankowac- przy autostradach, poza miastami, na przedmiesciach? Czy stacje samoobslugowe sa tansze?

Dzieki za wszelkie wskazowki od tych co tam mieszkaja, mieszkali, badz tez po prostu byli.

Pozdrawiam,

M.

Życzę pięknej podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

South Beach - cudowne, najcudowniejsze plaże na Florydzie:) Miami Beach - świat równie pięknych plaż, restauracyjek, sklepów! Polecam rejs statkiem wycieczkowym. Poza tym polecam przejażdżkę autem wzdłuż wybrzeża od Palm Beach od Key West. Oczywiście, że warto jechać do końca klucza wysp! Co prawda biednie tam i kury po ulicach chodzą (klimat polskiej wsi)...ale nigdzie nie ma piękniejszego zachodu słońca i tylu atrakcji wodnych dla turystów (tanio!!!). Poza tym warto zrobić sobie zdjęcie przy najdalej wysuniętym punkcie, z którego jest 90mil do Kuby, a w porcie stoją promy giganty! Nie można pominąć Parku Narodowego Everglades...po prostu nie można...ten klimat, ta pustka dookoła, ten brak drzew - to trzeba zobaczyć. A Cape Canaveral to nie pół dnia zwiedzania, a cały dzień. Polecam również Lion Country Safari - nie ma drugiego takiego zoo! To także trzeba zobaczyć. Flamingo Park - tu piękne zdjęcia. Teraz wybieram się znów na FL z mężem na miesiąc miodowy. Tyle jeszcze do zwiedzenia ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Orlando z wycieczki. Hotele tanie, ale moge zalatwic w wiekszosci stanow bardzo tanie noclegi w sieci Interstate, jesli kogos interesuje - PM me. Orlando 49$/noc w Sheraton Safari czy Crown Plaza Orlando.

Atrakcje: Water Park jak Wet n Wild, Disney World, Universal Studios Resorts (polecam the Simpsons Ride!!).

Po paru dniach nie ma co robic w Orlando jak obskoczymy parki rozrywki. Bilety nadal drogie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...