Skocz do zawartości

dodatkowa praca


Rekomendowane odpowiedzi

tak,nied3ugo udaje sie za ocean i oczywiście mam mnóstwo wątpliwosci i przemyslen, a propo wyjazdu......ogólnie np.interesuje mnie mozliwosc znalezienia drugiej pracy, czy to prawda ?e np. council musi wyrazic zgode na ta druga prace, poza glownym prcodawca?? i jak to u was wygldalo?/ tzn. szukaliscie na miejscu, czy moze wczesniej przez net?? jakie sarealne szanse na znalezienie jeszcze czegos dodatkowego?? dzieki za wszelkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czesc!

CIEE nie musi nic wiedziec o Twojej dodatkowej pracy...

Na ich stronie mozesz jedynie znalezc informacje w jaki sposób rezygnowac ze swojej podstawowej pracy:

"IMPORTANT! If you have a job from CIEE, you cannot simply quit your job! Make sure you understand your commitment to your employer, and contact CIEE if you are having difficulties and would like to request a change.

Please note, if you plan to leave your job, it is customary to give 2 weeks written notice before your last day. This should benefit you in getting a recommendation letter from your employer as well as ensuring that you receive your final paycheck in a timely manner.", ale... to i tak tylko suche przepisy... :wink:

Zazwyczaj szuka sie drugiej pracy, bedac juz na miejscu i zwykle nie jest to takie trudne.

Trzeba jednak wziac pod uwage takie czynniki jak: na ile wczesnie wyjezdzasz?, ilu bedzie oprocz Ciebie studentow, bioracych udzial w programie W&T?, jak bardzo jestes zaradna i chetna do pracy?, miejsce pracy - miasteczko, duza metropolia, czy park rozrywki gdzies na uboczu, i jeszcze pewnie kilka innych...

Czasem - jadac np. do miasteczka, w ktorym sa kasyna - mozna aplikacje zlozyc elektronicznie juz przed wyjazdem lub wyslac poczta i przez to skrocic czas oczekiwania na odpowiedz, ustawic sie tak jakby w kolejce (bo zwykle kaza przyjsc sprawdzic po tygodniu od zlozenia aplikacji w Human Resources)...

Innym razem bywa tak, ze przychodzisz do jakiegos miejsca, pytasz o prace i zaczynasz na drugi dzien... :)

Nie ma regul, ale pracy w USA dla nas, biednych studentow z Polski, jest pod dostatkiem...

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, chyba przysne3am na orientation i coś prtzekreci3am...

w zamierzeniacg moich jest poszukiwanie dodatkowej pracy, tylko,?e priorytetowa jest w Cedar Point, jak sie dowiadywa3am tamnie dostane ani nadgodzin, ani dodatkowej pracy, najbli?sze jest miasteczko Sandusky,które o ile mi wiadomo ma tylko 20..pare tysiecy mieszkanców, chyba,ze znów coś przekreci3am:)

...ale wracając do tematu boje sie ,?e bedzie cie?ko z dodatkowa pracą....poza tympewnie usia3bym to byc raczej praca popo3udniami, ewentualnie wieczorami.....kurcze, ale jak to wszystko pogodzia? znajdzie sie czas na sen? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam gdzie jedziesz moze byc ciezko z dodatkowa praca. Wlasciwie nic tam nie ma oprocz tego parku a ludzi szukajacych pracy w sandusky bedzie w cholere (wlasnie tacy jak ty studenci pracujacy w parku). Chyba ze bedziesz od poczatku czerwca to moze jeszcze cos znajdziesz. A propos nadgodzin to nie powinno byc tak zle. Moj kolega robil po 90 godzin tygodniowo :shock: Aha i wazne zebys zostala do konca sezonu. Tam bylo w ten sposob, ze jak zostajesz do konca sezonu to wyplacaja ci na koncu premie 1$ za kazda przepracowana godzine od poczatku pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie zmartwi3eś tą wiadomością.... :) bo nastawiam sie cą3y czas na ta drugą prace...w sumie jade tam na początku czerwca, a dok3adnie 4.06 zaczynam prace w Cedar Point, wiec jakaś szanas pozostaje, zanim przybedzie reszta ochotników , zw3aszcza z Polski :)

a mo?e woesz, w jakim charakterze i gdzie mozna by3o znale1a pracew Sandusky?? i czy ewentualnie jeszcze szukaa jej gdzies indziej, w miare niedaleko Cedar- a jeśli tak to gdzie?

o tym bonusie 1$ wiem :lol: tylko jest pewna trudnośa, trzeba przejśa bezb3ednie test w trakcie szkolenia, by dostaa ten bonus-chyba :?:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba podszkolia wazeliniarstwo :)

mam kupic im czekoladki? :wink:

a powaznie to na targach gośa, z którym podpisywa3am umowe, mówi3, ?e jeśli chodzi o nadgodziny to nie bardzo, bo jest za du?o pracowników....a resztą oni ogólnie chyba niechetnie p3aca nadgodziny :x

ale bedzie dobrze....mam nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a mo?e wiesz, w jakim charakterze i gdzie mozna by3o znale1a prace w Sandusky??"

Nie bylem tam, ale - z tego co widze - w samym Sandusky jest: mnostwo hoteli, moteli (co sie wiaze z bliskoscia Cedar Point), shopping mall, kino, restauracje itd.... :)

Co oznacza, ze - jesli jestes zaradna, jesli bedziesz miala w miare staly i korzystny grafik w CP, jesli szybko zabierzesz sie do szukania drugiej pracy, jesli znajdziesz ja w miare dogodnym polozeniu (nie za daleko od pracy w Parku, nie za daleko od mieszkania...) i jesli Ci sie po prostu uda! - byc moze spelnisz swoje marzenie i popracujesz wiecej!

"jak to wszystko pogodzia? znajdzie sie czas na sen?" - a kto spi w wakacje? :wink:

Powodzenia!

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...