Skocz do zawartości

Zmiana Nazwiska Po Slubie


miszkek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka miesiecy po slubie i zmiana nazwiska zauwazylam, ze na Marriage Cert. kolejnosc nazwisk(panny mlodej) jest odwrocona. Pokazuje B-A a powinno byc A-B, gdzie A jest nazwiskiem panienskim. Niby maly detal, ale wczoraj odmowili mi wyrobiena ID/DL z tego powodu. Dzwonilam do Deparment of Health w tej sprawie i powiedzieli, ze moge uzywac nazwiska zamiennie i to nie jest zaden problem, dzwonie do DMV wciaz nie daje sie przekonac i odeslali mnie do Lieutenant Governor zeby tam zmienic na poprawna kolejnosc. Sprawdzilam formularz, ma "zaledwie" 13 stron, $50fee i i kolejne tygodnie czekania na decyzje sadu plus publikacja w gazecie i tego typu zabiegi! Nic to, z tym poczekam jeszcze.

Moje watpliwosci zwiazane sa raczej z INS.

Wszystkie formy (o AOS, EAD, AP) wypelnione i wyslane sa na nazwisko A-B i tez tak wydrukowana zostala moja EAD i AP. Wszelaka korespondencja przychodzi tez na nazwisko A-B. Wydaje sie, ze INS jakdotad nie ma z tym problemu.

Moje pytanie brzmi, czy istnieje jednak ryzyko, ze ktos zauwazy, ze Marriage Cert. pokazuje cos innego i zazadaja sprostowania tego, doslania czegos... Czy to rzeczywiscie jest maly detal jak mi sie wydaje, a urzedniczka DMV po prostu sie uwziela?

Co o tym myslicie? Co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mialam podobna sytuacje z marriage cert z tym ze urzednik nie napisal ,ze zmieniam nazwisko po slubie (na nazwisko meza) i wydrukowal certyfikat z moim panienskim nazwiskiem.poszlismy z mezem szybko to sprostowac ,ale niestety nie uznano nam bledu urzednika i musielismy ponownie zlozyc oplate i na nowo wziac slub(czysta formalnosc zalatwiona na mejscu)po czym wydano nam nowy certyfikat juz wypelniony prawidlowo.na tej podstawie bez problemu wyrobilam wszystkie dokumenty czyli DL,EAD,SS itd.Jesli mozesz i chcesz idz i poprostu zmien to zeby w przyszlosci nie miec dodatkowych problemow ,bo jak wiadomo jeden urzednik zrozumie pomylke,a drugi nie da sie przekonac.wszystko zalezy od dobrej woli urzednika.pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...