Skocz do zawartości

Szkola Jezykowa, Wiza Turystyczna, Problem Z Siostra


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Chcialbym pojechac na 3 tygodniowy kurs angielskiego do New York :) na wize turystyczna tylko mam problem bo moja siostra wlasnie skonczyla studia i konczy jej sie wiza studencka ale nie zamierza wracac tylko kombinuje nowe studia i tu pojawia sie problem bo gdy bede na rozmowie w sprawie wizy to ona bedzie prawdopodobnie " nielegalnie " tzn. bedzie juz po studiach a zarazem przed nowymi czekajac na nowa wize ? ( niewiem jak to sie dokladnie odbywa ... ;./ ) . Czy lepiej bedzie sklamac i napisac we wniosku ze niema jej w us czy lepiej pisac prawde ??? qrcze boje sie napisac prawde bo moja kuzynka napisala ze jej brat jest w us to powiedzieli jej ze dostanie wize jak brat wroci :) jakies porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kuzynka ma otwarta droge do USA nawet w ruchu bezwizowym ktory bedzie

za klamstwo mozna dostac tzw bana na wjazd czy to wizie czy tez na ruchu bezwizowym i teraz czy sie takie cos oplaca

a teraz siostra poleciala na wizie turystycznej i tam zmienila status czy tez poleciala juz na wizie studenckiej?lepiej bedzie jak pujdziesz po wize jak Ona bedzie legalnie

a i jak bedzie nielegalnie to zadnej wizy nie dostanie -statusu jej nie przedluza wiec niech sie spieszy z tym..

ps co do tej kuzynki to moglo zachodzic podejrzenie ze zostanie nielegalnie lub tez dluzej ,wiec Ona Konsula nie przekonala bo takie osoby jednak wizy dostaja majac kogos nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a teraz siostra poleciala na wizie turystycznej i tam zmienila status czy tez poleciala juz na wizie studenckiej?lepiej bedzie jak pujdziesz po wize jak Ona bedzie legalnie"

poleciala na wizie turystycznej i tam zmienila status

aha i bardzo wazna sprawa o ktorej na napisalem 2 lata temu staralem sie o wize siostra byla legalnie i wizy niedostalem ( bez podania powodu, niedociekalem bo mi niezalezalo ... ) teraz moj status materialny, zawodowy sie zmienil i to bardzo dlatego mysle ze mam wieksze szanse tylko ta siostra mi wszystko psuje ;-)

a wracajac do napisania nieprawdy to zdazalo sie siostrze przekraczac granice z kanada . na granicy tylko gosc machnol reka nawet niesprawdzal jej dokumentow ! skoro tak to skad maja byc pewni na 100 % ze ona np. niewyjechala z usa ? niechce klamac ale w tym przypadtu wydaje mi sie to calkiem sensowne bo moje szanse rosna bardzo ( a ryzyko chyba male ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dlaczego masz klamac?jesli nie dostaniesz wizy to nadal bedziesz miec otwarta droge do USA ..A do tego Twoj status jak piszesz sie zmienil wiec jest szansa na wize.

wiec staraj sie teraz o wize dopuki jest legalnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...