Skocz do zawartości

Criminal Record Z Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moze juz ktos staral sie o zaswiadczenie o niekaralnosci z USA...

Strona FBI podaje wymagane dokumenty:

1. Cover letter

2. Obtain proof of identity, which consists of a set of your fingerprints (original card, no copies), with your name, date of birth and place of birth. (ktore maja byc wykonane na ich formie)

3. 18 $

Chodzi mi o problem odciskow palcow, bo nie za bardzo wiem jak w Polsce moge zdjac sobie odciski palcow, zeby je wyslac do USA. Na policji powiedzieli ze mi tego nie zrobia.

Mam zamiar zadzwonic do ambasady USA, lub prosic znajomego policjanta, ale moze ktos cos tu podpowie.

Pozdro.

P.S. Zaswiadczenie potrzebne mi jest do papierow do Kanady na temporary worker/skilled worker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, ale przypadkiem bylem w USA i zrobilem odciski na policji za $3.

W Polsce tez mi odmowili, powiedzieli ze prawo nie zezwala. Jesli masz znajomego policjanta to niech Cie umowi z jakims technikiem i niech Ci technik na karcie daktyloskopijnej odbije palce, reszte dokumentu uzupelnisz sobie sam (imie, nazwisko, itp.), lub poprostu moze Ci ten poilcjant da te czyste druki i sprobujesz w domu (zapewniam ze to nie jest takie proste jak sie wydaje).

Po fakcie dowiedzialem sie, ze wystarczylo zebym tak zrobil, odciskow nie musi robic policja.

Jest chyba mozliwosc zrobienia tego zaswiadczenia przez Ambasade USA w Polsce ale koszt to chyba ekstra $100 - tutaj nie mam pewnosci nie interesowalem sie tym.

PS. Po wyslaniu odciskow do FBI, odpowiedz otrzymalem po dwoch tygodniach, pytalem znajomych mowili ze to naprawde ekspresowo. Moze to dlatego ze na Cover letter wpisalem date ze potrzebuje to do miesiaca czasu, ale watpie, ze ktos sie tym tak bardzo przejmuje, moze mialem szczescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

HEJA. Nie mialem czasu do tej pory sie tym zajac. Ale.... W ambasadzie w USA powiedzieli mi zebym zrobil to w biurze detektywistycznym i ze to bedzie ok. Forma na ktorej trzeba to zrobic jest na stronie FBI [ http://www.fbi.gov/hq/cjisd/fprequest.htm ] Ja jestem dopiero w trakcie zalatwiania tego z biurem detektywistycznym. Mam nadzieje, ze w nastepnym tyg. wysle "wsio" do USA. Jak dostane odp. od Panow z FBI to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...