Skocz do zawartości

Wiza B1 Zmiana Terminu Opuszczenia Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Znalazłem kilka tematów dotyczących przedłużonego pobytu w USA ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jestem obecnie w USA i mam wizę turystyczną na 10 lat którą dopiero co dostałem. Myślałem że jak mam wizę na 10 lat to mogę przylatywać i wracać przez ten czas ile razy chcę i kiedy chcę, dlatego zdziwiłem się jak na lotnisku gościu mi przyczepił do paszportu kartkę z datą przyjazdu i datą kiedy mam wyjechać z USA. Teraz pytanie: jak mogę zmienić tą datę (wyjazdu z USA)? Chodzi mi tylko o kilka dni, mam tam wklepaną datę 25 lipca i tego dnia mam lot do Polski, ale to jest sobota więc chciałbym przesunąć wylot o 2-3 dni żeby mieć dodatkowy weekend tutaj (znajomi u których jestem pracują więc w tygodniu siedzę w domu a tylko w weekendy coś razem robimy). A może takim przedłużeniem o 3 dni w ogóle nie muszę się przejmować? Proszę o jakąś poradę. Na lotnisku najpierw powiedziałem temu kolesiowi że przyjeżdżam na miesiąc, to był 24 czerwca więc mi wpisał datę powrotu 24 lipca, potem mu pokazałem że mam bilet powrotny na 25 to skreślił tamtą datę i wpisał o jeden dzień późniejszą, więc może to ważne ... Nie wiem, liczę że tutaj ktoś mi pomoże :)

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz masz tutaj na swoje pytanie:

Pozostanie na terenie USA nawet 1 dzień dłużej ponad czas pobytu określony przez urzędnika imigracyjnego na formularzu I-94 powoduje unieważnienie wizy w paszporcie mimo, że termin ważności podany w wizie nie upłynął. Pasażer nie będzie wpuszczony do USA na podstawie takiej wizy.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

tutaj masz tez temat do przeczytania:

http://www.usa.info.pl/board/Ostrzezenie-D...ych-t12513.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już wiem że jeden dzień ma znaczenie. Ale moje pytanie dotyczyło też tego co muszę zrobić i gdzie się udać żeby przedłużyć pobyt o te trzy dni legalnie. Poza tym, zostało mi 12 dni do wyjazdu, czy jest jakakolwiek szansa że to załatwię do tego czasu? Właściwie to praktycznie JUŻ muszę wiedzieć czy będę mógł zostać te trzy dni dłużej bo jeszcze muszę przebukować lot... Patologia z tymi wizami... Aha, jeszcze jest taka sprawa że jak byłem w zion national park to mi się paszport zmoczył i kompletnie rozmazała się połowa imienia i 'country of citizenship', mam nadzieję że nie wsadzą mnie za to do kryminału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bedzie ruch bezwizowy to nic nie zrobisz ,nie przedluzysz pobytu ...a jak zostaniesz o 1-2 dni dluzej to bedziesz nielegalnie i nie wjedziesz juz do USA na ruchu bezwizowym i bedziesz musial miec wize..

Teraz masz taka mozliwosc ale placisz 300 dol us za takie cos ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest maly problem,...tego w 1 dzien sie nie zalatwia a czeka sie nawet i pare miesiecy na odpowiedz i czasami przychodzi odmowna ,jest ten plus ze w czasie kiedy czekasz na odpowiedz jestes legalnie na terenie USA..

No jest tez ten minus ze jak bedziesz chcial wrocic do USA to moze sie urzednik tym zainteresowac ze przedluzales pobyt a wtedy moze byc roznie na granicy.

a tym sie zajmuje urzad imigracyjny .O tym poczytasz na forum jak kto sie robi i co nalezy dolczyc :)

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00048f3d6a1RCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że w moim przypadku wystarczy właściwie że złożę wniosek i niezależnie od decyzji te dwa dni będę mógł legalnie zostać, bo i tak nie dostanę odpowiedzi do tego czasu? Mówisz że przez to mogą być problemy - ale chyba nie większe niż jak nic nie zrobię i przedłużę pobyt? Poza tym, czy jeśli złożę wniosek i pozwolą mi zostać dłużej, ale mimo to wrócę zgodnie z planem, to w papierach będzie że przedłużyłem czy nie? No i ważna kwestia o której zapomniałem, czy takie przedłużenie pobytu jest płatne (jakaś opłata przy składaniu wniosku)?

[Edit]

Oj, właśnie przeczytałem... Filing Fee: 300$... Czyli za przedłużenie pobytu o kilka dni muszę zapłacić 2x więcej niż za wizę na 10 lat ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wylecisz do 25 lipca a wyslesz papiery to bedzie i tak to w systemie ze chciales takie cos zrobic wiec lepiej wylec o czasie :) bedziesz bardziej wiarygodny a to w Ambasadzie i na granicy liczy sie bardzo :)

a koszt ..hm bez pomocy prawnika to koszt wyslania jest 300 dol usd plus znaczek :(

jak zostaniesz nielegalnie to masz raz wize 10 letnia nie wazna a po drugie mozesz nie dostac wizy w Ambasadzie za takie cos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest durne (a przynajmniej się wydaje)... A jak się spóźnię na samolot i polecę innym następnego dnia to też będzie nielegalnie przedłużony pobyt i taki sam problem jak bym został kilka miesięcy dłużej? Albo jak samolot będzie opóźniony nie z mojej winy, co wtedy? I jeszcze jedna sprawa, jeśli załóżmy bym zgubił ten I-94 albo zamoczył by mi się cały (teraz mam rozmazaną tylko część :) ) to mam nadzieję że nie byłby to duży problem skoro mają wszystko w systemie zarejestrowane ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten pobyt bedzie z racji choroby,spoznienia sie samolotu to wtedy od Konsula zalezy jak do tego podejdzie i chyba byl taki przypadek i ktos dostal wize..

No i takie przedluzenie do 180 dni to nie masz zakaz wjazdu a jedynie od Konsula zalezy czy Ci wydac wize oraz czy urzednik wpusci Cie,powyzej 180 dni do 1 roku masz zakaz wjazdu przez 3 lata,powyzej 1 roku masz zakaz na 10 lat

Opóźnienia wynikające nie z winy podróżnego, takie jak odwołanie lub opóźnienie lotu, stan zdrowia wymagający opieki lekarskiej, nie są traktowane jako przedłużenie pobytu bez zezwolenia, jednak przy ponownej podróży do USA należy przedstawić dokumenty wyjaśniające zaistniałą sytuację. W przypadku opóźnienia lotu należy zwrócić sie do linii lotniczych o wydanie pisemnego zaświadczenia, potwierdzającego zaistniałą sytuację lub też o kopię unieważnionej karty pokładowej.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...