Skocz do zawartości

Pytanie-wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako,że jest to mój pierwszy post na tym forum(choć zarejestrowałem się juz jakiś czas temu) powiem kilka słów o sobie i moim problemie.Zacznę od tego że od jakiegoś czasu zastanawiamy sie z mamą nad wspólnym wyjazdem do usa w celach turystycznych(wycieczka z logos travel usa+kanada).Wyprawę planujemy na przyszły rok i tu zaczyna się moje pytanie.Czy mamy szanse na wize turystyczna jeżeli ja jestem 17-nasto letnim uczniem drugiej klasy LO(na czas wycieczki zwolnienie ze szkoły),a mama 41 lat pracuje w dośc prestiżowej firmie(ekonomista) zarobki ma dobre(na papierze ponad 8000zł),zamężna(tata zostaje w polsce,też pracuje,nie bedzie starał sie o wize).Rodzice splacają kredyt hipoteczny.Moje pytanie:Jak myslicie mamy z mamą dobre związki z krajem??szanse na wize??

Dodam jeszcze ze jest pewien problem,mianowicie moja kuzynka(córka siostry taty) kilka lat temu wyjechała do usa na wizie B2 i tam została(urodziła dziecko,wyszła za mąż za polaka z GC).Nie utrzymujemy z nia kontaktu(nie mamy z mamą zamiaru jej odwiedzać podczas ewentualnego pobytu w stanach).Czy mam powiedzieć na rozmowie że znam kogoś w stanach nawet jeśli ja po moim tacie nazywam sie np. NOWAK moja mama po mężu tak samo i jest to też nazwisko panieńskie mojej ciotki,po mężu nazywa sie np.Kowalska(mieszka w polsce-matka mojej kuzynki z usa)Kuzynka natomiast ma nazwisko dwuczłonowe np Kowalska-Kwiatkowska(po mężu).Czy ambasada jest w stanie doszukać się takich powiązań rodzinnych???(może są to głupie pytania ale ja pierwszy raz staram sie o wize i nie wiem co i jak).Co do wniosku to w polu czy mam kogoś w stanach zaznacze wszystkie pozycje na nie,cel wyzyty podam turystyczny,mam tylko problem z podaniem adresu w usa i osoby kontaktowej(czy mogę podać np.Jakiś adres hotelu w NY i telefon do mamy??)

P.S. Mamy z mamą paszporty jeszcze nie biometryczne(wydane w 2005r)ale chyba wyrobimy sobie nowe przed aplikacją o wize.

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy z tego co widze nie macie sie o co martwic starajac sie o wize, jezeli chodzi o aplikacje o wize to tam pytanie dotyczy tylko najblizszych czlonkow rodziny czyli jak brat siostra matka ojciec wiec w aplikacji nie bedzie o tym wspomniane :) a raczej jezeli nikt sie nie zapyta to nie ma o czym mowic moim zdaniem tylko na rozmowie bedziecie mowic ze jedziecie na wakacje a mam jedna rade w opisie jak napiszesz cel wyjazdu turystyczny napisz co chcecie zwiedzic np. wyjazd turystyczny - zwiedzanie chicago, Nowy York, Toronto jakos tak jakie miejsca chcecie odwiedzic bo wtedy to brzmi bardziej wiarygodnie :) no i zycze powodzenia :( i oczywiscie udanych wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem raczej niema się czym martwić.Niewiem tylko co mamy zabrać na rozmowe z konsulem poza wnioskami.Zaświadczenie z mojej szkoły że jestem uczniem,zarobki mamy,wycią z konta,umowa o pracę mamy ewentualnie pismo od taty że zgadza się na mój wyjażd z mamą do usa(rodzice nie są po rozwodzie ale chyba lepiej mieć coś takiego).Czy coś jeszcze zabrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zabrac te dokumenty lepiej miec je ze soba na wszelki wypadek ale zazwyczaj zadaja tylko pytanie zadko sie zdarza ze patrza na jakies inne dokumenty ale moze.... wiec lepiej sie przygotowac na ewentualnosci ale raczej nie bedzie z tym problemu i na rozmowe pojdzcie razem :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o najwazniejszym nie zostalo napisane

jesli to jest wycieczka z biura podrozy to musisz pokazac jak padnie pytanie czy macie taka wycieczke wykupiona w tym biurze (moze byc nawet, ze jest zrobiona przedplata)w innym przypadku moze byc podejrzenie ze niby macie leciec z tego biura...I biuro tez Wam da takie cos jak plan podrozy wtedy lepiej mowic to co jest napisane w tym planie podrozy

a i najwazniejsza sprawa o czym czasami ludzie zapominaja,,raz ze taka wykupiona wycieczka nie gwarantuje ze dostanie sie wize oraz ze minely te czasy z PRL ze mozna bylo sie odlaczyc od wycieczki i zostac o wiele dluzej..

Co do paszportow nie biometrycznych to macie racje,wyrobcie sobie nowe jak planujecie wyjazd do Kanady bo tam z takimi paszportami wpuszczaja bez wiz..

Zadne zaswiadczene od taty nie jest Ci potrzebne ze sie zgadza na Twoj wyjazd..wiele osob juz bylo po wize i nie pytali sie o takie cos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze myślałem o czymś w stylu "O wycieczce nic nie pisze i nie mówie na rozmowie,jako cel wizyty podaje turystyczny-zwiedzanie NY,długość pobytu 2 do 3 tygodnie i jakiś adres i telefon najtańszego hostelu/kwatery jaką znajde+na rozmowe wezme jakies potwierdzenie rezerwacji."Czy jest to dobra metoda żeby nie tracić za dużo kasy gdyby sie nieudało dostać wize???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Przepraszam, że odkopuję dość stary temat,ale... W związku z pewnymi okolicznościami w moim życiu od postanowiłem odłożyć trochę decyzję o wyjeździe do usa na wycieczkę. Aż do tego roku. Już piszę co się zmieniło w mojej sytuacji. W chwili obecnej ukończyłem naukę w LO, zdałem w tym roku maturę i zostałem przyjęty na studia licencjackie na UŚ(filologia germańska program nauczycielski), moja mama z którą chcę wybrać się do usa nadaj pracuje i także nieźle zarabia. Pomyślałem sobie,że jeśli nie wtedy, to spróbujemy teraz.Tym bardziej,iż z wynikiem pozytywnym rozwiązała się sprawa mojej matury i studiów.Teraz moje pytania(wiem,że odpowiedzi na niektóre z nich znajdują się na forum, lecz dla spokojności chcę je zadać). Jak zdążyłem się zorientować, od roku 2009 do teraz zmienił się wniosek o wizę na elektroniczny DS-160, który jak się zorientowałem jest bardziej szczegółowy od poprzedniego. I teraz jeśli przykładowo moje imię to Jan Michał Kowalski, to we wniosku wpisuję Jan MichaL Kowalski, czy z Ł na końcu?? Czy w miejsce ,,nazwa obecnej pracy/szkoły mogę wpisać dane uś( wydziału na który jestem przyjęty) jeśli jeszcze nie posiadam indeksu ani legitymacji studenckiej, natomiast mam pismo wydane przez wydziałową komisję rekrutacyjną z ich podpisami i pieczątką.Pisze tam mniej więcej tak: Decyzja o przyjęciu na studia.Wydziałowa komisja rekrutacyjna wydziału filologicznego orzeka o przyjęciu Pan X na I rok studiów stacjonarnych na kierunek filologia germańska program nauczycielski w roku akademickim 2011/2012. W związku z pozytywną dla wnioskodawcy decyzją odstępuje się od uzasadnienia.Na dole są podpisy i pieczątka. Podczas wpisu na studia powiedziano mi w dziekanacie,że takie pismo jest wiążące i potwierdza mój status studenta uś.Proszę o radę,czy to wystarczy dla konsuja jako potwierdzenie mojego statusu studenta i tego że z planowanej na wrzesień wycieczki wrócę(bo oczywiście wrócę) w celu podjęcia studiów. Kolejne pytanie, Jak długo dla ambasady jest ważne zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach(czy nie byłoby problemu, gdyby moja mama wzięła z pracy takie coś dziś a rozmowa przykładowo będzie 12.08?? Co w sytuacji, gdy z powodów umiarkowanego stopnia niepełnosprawności uzyskuję z ZUS rentę socjalną(mam na to potwierdzenie w razie konieczności) czy muszę o tym wspominać we wniosku w polu zarobki w lokalnej walucie czy nie?? Jak myślicie coś takiego pomoże na rozmowie czy nie?? Teraz jedna z ważniejszych kwestii. Co mam zrobić z faktem iż moja kuzynka(niestety) przebywa w USA nielegalnie,tak jak już kiedyś pisałem w pierwszym moim poście tutaj.Czy mogę o niej nic nie wspominać(nie utrzymuję z nią kontaktu i nie mam zamiaru jej odwiedzić)?? Czy konsul może doszukać się jakiegoś pokrewieństwa między nami??

Teraz pytania czysto techniczne. Czy wniosek DS-160 mogę wypełnić po polsku bez polskich znaków,czy po angielsku??

Czy nie będzie problemu, jeśli mój wizerunek w paszporcie i na zdjęciu wizowym jest taki sam(różnią się tylko rozmiarem-wizowe to kwadrat 5cm)?? Jak to jest z tym potwierdzeniem, jeśli przykładowo wydrukuję je na zwykłej drukarce atramentowej(innej nie mam w domu) to mogę sobie jakoś tą stronę z potwierdzeniem przesłać na maila w pdfie i potem tą samą stronę ewentualnie wydrukowac na laserówce?? Czy w razie problemów ze zdjęciem mogę wziąsć na rozmowę fizycznie fotki wydrukowane u fotografa??

P.S. Jeśli macie jakiś sprawdzony niedrogi/schludny hotel/motel w NY to proszę wpiszcie jego nazwę,gdyż intensywnie szukam miejsca jakie mogę zarezerwować(aby się tam zatrzymać na parę dni i wpisać jako adres do wniosku)

Z góry dziękuję za Wasze porady.

Pozdrawiam FIGA1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec moze poczytaj-zapoznaj sie z takim tematem jak ten

http://forum.usa.info.pl/topic/16284-jak-wypelnic-ds-160/

nie mozesz pisac w ds 160 zadnych polskich znakow jak ł,-piszesz aby samo l.

Co do wpisania studiow to jak masz takie cos to wez ale ze wrocisz to ma byc widoczne po Tobie -odpowiedziach a nie ze masz takie pismo ;)

aby na same pisma dawali wizy to dawno Polacy jezdzily by bez wiz ..Fakt takie pismo moze cos pomoc ale przygotuj sie na odpowiedzi.

Co do renty i niepelnosprawnosci to zalezy na jakiego Konsula popadniesz,jeden powie ok a inny bedzie miec jakies ale za co masz ta rente-niepelnosprawnosc oraz czy tam czasami nie bedziesz sie leczyc i bedziesz obciazeniem dla podatnika amerykanskiego.wiec musisz to dobrze przemysles-chyba ze masz widoczna niepelnosprawnosc to wtedy mozesz wpisac takie cos.

Co do zaswiadczenia o zarobkach to nawet nie pytaja o takie cos ale jesli chce to moze Twoja mama wziasc nawet teraz -chyba ze bedziecie isc po wize we wrzesniu-pazdzierniku to wtedy pewne informacje moga byc nie aktualne ;)

co do kuzynki to zalezy czy jedzecie w to samo miejsce,macie te same nazwiska ,ale i tak sie wpisuje w ds 160 to co pytaja a tam nie pytan o kuzynki..to samo odpowiadasz na pytania a nie sam sie wyrywasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, jak ma się coś konsulowi nie podobać w związku z moją rentą socjalną to raczej powstrzymam się od udzielania takiej informacji.Co do mojej niepełnosprawności to jest to umiarkowany stopień, jak ktoś się bardzo dobrze przypatrzy to zobaczy,że chodzę trochę inaczej, tak z daleka niczego nie widać. Oczywiście nie mam najmniejszego zamiaru leczyć się w usa, chcę pojechać turystycznie. W piątek idę odebrać nowiutki biometryczny paszport i potem zacznę wnioski wypełniać. Co do mojej kuzynki to raczej będę milczał we wniosku w tej sprawie(ja chcę jechać do NY a ona jak dobrze pamiętam mieszka w okolicach Chicago,nosimy inne nazwiska). Ten wątek ,,jak wypełnić DS-160" oczywiście czytałem, 9 teraz z tego co rozumiem to polskie znaki mam pisać tylko w polu ,,Full Name in Native Language",czy tak?? Jeszcze taka kwestia. Czy nie będę miał problemów jeśli w DSie podam adres hotelu znajdującego się w North Bergen w stanie new Jersey, a w miejscach odwiedzanych wpiszę NY i jescze kilka innych miast(chciałbym coś zobaczyć i jak by się udało zahaczyć o kanadę). Czy będzie jakiś problem, jeśli dokonam wstępnej rezerwacji hotelu(który podam w ds) na przykładowo 3 dni i potem przeniosę się w inne miejsce, czy lepiej rezerwować na tyle dni ile chcę być w usa(14 dni)??

A i jeszcze jak to dokładnie z tym potwierdzeniem wniosku. Czy mogę wydrukować go na atramentówce i jednocześnie kopię przesłać sobie na e-mail i potem jeszcze raz wydrukować laserowo?? jak to działa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...