Skocz do zawartości

3 Saty Ii +1?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedługo zaczynam drugą klasę liceum. Ten rok chciałbym przeznaczyć na przygotowanie do SAT I i SAT II. Chciałbym aplikować między innymi na uczelnie IL. Wymagają one 3 przedmiotów z SAT II. Ja zamierzam zdawać: maths (I lub II), biology i chemistry. Tutaj jest pytanie: Czy, żeby pokazać uczelniom, że nam na nich zależy opłaca się zdawać 4. przedmiot SAT II, w moim przypadków fizykę, do której zakres materiału jest podobny jak do naszej matury (do której się przygotowuję), a jedynym problemem jest język. Czy może lepiej skupić się na tych trzech przedmiotach, bo i tak ten czwarty niewiele daje?

Drugie pytanie. Na stronie MIT-u jest napisane, że jest im to obojętne czy ktoś zdaję math I czy II. Nie wiem czy to w domyśle nie znaczy, że jeśli jesteś chcesz być przeciętnym kandydatem i iść na łatwiznę to zdawaj math I , a jeśli naprawdę ci na nas zależy to zdawaj math II ?? Czy to nie jest pewnego rodzaju sprawdzian i czy nie lepiej zdawać math II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz dosyc specyficzne pytania, a odpowiedzi beda, sadze, raczej subjektywne. Radze wiec zadac te same pytania, po angielsku, tu:

www.collegeconfidential.com - proponuje na stronie International Student i na stronie specyficznie dla MIT.

To jest jedna z najlepszych stron z informacjami o studiach w USA, a zwlaszcza o dostep do elitarnych szkol takich jak MIT.

Good luck :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum collegecofidential.com rzeczywiście szybko się dowiedziałem. Napiszę tutaj na przyszłość jakby ktoś miał takie same pytania jak ja.

Po pierwsze, Nie warto zdawać 4 SAT, bo przy rekrutacji biorą po uwagę tylko 3 najlepsze, nie ma to znaczenia. Lepiej skupić się na 3, a porządnie.

Co do MITu, odpowiedział jego student (przynajmniej tak miał w profilu :) ) . Napisał, że tak jak jest na stronie to prawda. Po to jest matematyka wymagana, żeby sprawdzić nasze umiejętności liczenia 'calculus', math 1 od 2 różni się właściwie zakresem wiedzy. No chyba, że ktoś zdaje na CalTech, wtedy math 2 obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...