Skocz do zawartości

Itin A Historia Kredytowa


Nick

Rekomendowane odpowiedzi

cytat "It's essential that you pay all your bills on time, all the time. Set up automatic payments or reminder systems so that you're never, ever late. All it takes is a single missed payment to trash your credit scores -- and it can take seven years for the effects to completely disappear."

placic na czas ?? a jak bank sobie zmieni date splaty i Cie nie powiadomi o tym po to zebys celowo byl spozniony to co wtedy????? po prostu celowo chca Cie u....c

automatic payment - nigdy w zyciu bzdura maksymalna, pozniej moze byc ciezko sie pozbyc tego automatic payment

kwestia ---- mialem ubezpieczenie samochodu z Nationwide i wlasnie automatic payment, potem zmienilem bank i zaczolem oplacac ubezpieczenie z nowego konta a automatic payment zatrzymalem na starym koncie. Wszystko ladnie, mija pare miesiecy, moje ubezpieczenie poszlo do gory lekko, oczywiscie Nationwide mnie o tym nie powiadomil no bo po co. Nationwide postanowil pobrac sobie payment ze starego konta na ktorym oczywiscie automatic payment byl zatrzymany dawno dawno temu. Na starym koncie nie bylo pieniedzy bo konto nie bylo uzywane.

Jakim prawem firma ubezpieczeniowa bez zadnej autoryzacji pobiera sobie payment ze starego konta nawet nie fatygujac sie o telefon do klienta, nie informujac w ogole ze moje ubezpieczenie poszlo do gory ani nic takiego. Po drugie dlaczego bank placi ubezpieczenie z konta na ktorym nie ma pieniedzy a automatic payment byl rowniez skasowany dawny temu ???? Bank placi bo chca mnie obciazyc dodatkowymi fees i tyle . Motyw - rozbuj w bialy, jedni i drudzy to banda kryminalistow, nie rozumiem jak firma ubezpieczeniowa moze pobrac sobie payment ze starego konta na ktorym automatic payment byl dawno zatrzymany i zadne oplaty nie byly z tego konta dokonywane. Skutek - oczywiscie zmienilem firme ubezpieczeniowa przeszedlem do Progressive i dostalem nizsze ubezpieczenie, Nationwide nie zaplacilem to co im rzekomo wisialem ani do banku nie zaplacilem niczego tez - niech sie obie firmy ida wypchac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie namawiam do automatycznego pobierania z konta moich pieniedzy na splacanie czegokolwiek bo to nie jest taka dobra opcja, jednak sporo osob znanych mi nie kontroluje kompletnie swoich finansow wiec ta opcja jest dobra dla nich bo przynajmniej nie beda mieli problemow ze spoznionymi ratami

Natomiast jesli idzie o "credit record" to liczy sie niestety kazde powiniecie nogi nawet 50 centow kary z biblioteki za niezwrocona na czas ksiazke.

Tu kilka przykladow tzw. "mitow" co nie jest wazne w historii kredytowej.

PROSZE CZYTAC UWAZNIE CO JEST MITEM A CO NIE JEST.

http://www.walletpop.com/credit/experian/credit-report-myths

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jesli idzie o "credit record" to liczy sie niestety kazde powiniecie nogi nawet 50 centow kary z biblioteki za niezwrocona na czas ksiazke.

Tu kilka przykladow tzw. "mitow" co nie jest wazne w historii kredytowej.

PROSZE CZYTAC UWAZNIE CO JEST MITEM A CO NIE JEST.

http://www.walletpop.com/credit/experian/credit-report-myths

miales na mysli to:

Fact: Return your overdue books at once. Even miniscule library fines can lower a credit score by as much as 50 to 100 points, says Rich Rosso, a financial consultant for Charles Schwab & Co. Same with unpaid parking tickets and utility bills. If you pay up before your debt reaches a collection agency, you should be OK; your library probably posts its collection-agency policy online. "Every municipality appears to have various time frames for collection based on size of the debt and the length of time it's been in arrears," Rosso says. For example, Cedar Rapids Public Library in Iowa will initiate a courtesy reminder three times after items are due. If fines are still not paid and books not returned, then the borrower's account may be turned over to a collection agency.

ale szczegol jest tu w tym ze to nie kara w bibiotece moze ci zepsuc credit score a przeniesienie tego do collection agency, bo to oni raportuja twoj status

a nie wydaje mi sie zeby to bibliotece jakis biznes przynioslo na 50 centach

collection agencies skupuja twoje dlugi za grosze na dolarze, czyli powiedzmy 5 centow za kazdego dolara dlugu (wiecej jesli jest to mortgage)

wiec jesli masz gdzies zalegle 2 dollary to ci to zwisa

gorzej jak masz rachunek w szpitalu na $200, wtedy trzeba odpowiadac po pierwszym wezwaniu :), no moze po drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...