Skocz do zawartości

Itin A Historia Kredytowa


Nick

Rekomendowane odpowiedzi

ITIN nie przemienia sie automatycznie w numer SS jest to numer uzywany tylko i wylacznie do rozliczania podatkow

jesli udalo ci sie dostac karty kredytowe na niego to zrozumiale bo banki chetnie wydaja karty kredytowe

okresle to na tzw"rozne okolicznosci"

a historii kredytowej jesli nie masz mozesz sprobowac (jesli szukasz kredytu) po kontach za "utility bills" bezposrednio z kart kredytowych.

Jesli placisz na czas bez zwlok

udzielajacy kredytu moze to uwzglednic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opisujesz.

Karty kredytowe dostaje sie za posiadania historii kredytowej. Naswet karty zabezpieczone depozytem mozna nie dostac jak sie ma spiepszona historie kredytowa.

Za placenie rachunkow nie buduje sie zadna historia. To za splacanie w terminie karty buduje sie historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace historii kredytowej i danych, ktore zwykle zawiera Social Security Number

Czy wydany przez IRS International Taxpayer Identification Number (ITIN), ktory uzywam by placic podatki federalne i stanowe, na ktory dostalem moje karty kredytowe, mam konto bankowe i pozyczke na samochod zawiera jakakolwiek historie kredytowa?

Ostatnio chcialem sprawdzic moj kredyt i powiedziano mi, ze na tym numerze nie ma zadnych informacji o kredycie. A ktos inny powiedzial mi, ze ten numer w momencie gdy otrzymalbym zielona karte i pozwolenie na prace zostanie ten sam tylko przeniesiony na SSN razem z historia kredytowa.

Czy ktos ma jakas wieksza wiedze na ten temat?

Oczywiscie, ze mozesz na ITIN miec historie kredytowa i masz napewno skoro masz karty kredytowe swoje.

Sprawdz swoje raporty kredytowe, ale online moze byc trudno. Wydrukuj forme z www.annualcreditreport.com i wyslij. Dostaniesz raport wkrotce, albo prosbe o kopie ID. Wtedy odesla raport.

Nikt Ci nie przeniesie z ITIN na SSN historii kredytowej. Musisz sam powiadomic kredytodawcow o nowym SSN i oni zaczna raportowac juz na nowy nr. Do tego mozesz sam powiadomic Experian, Equifax, Transunion, Innovis o nowym SSN i moga zmienic, ale nie musza, bo oni musza tylko to co im kredytodawcy daja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opisujesz.

Karty kredytowe dostaje sie za posiadania historii kredytowej. Nawet karty zabezpieczone depozytem mozna nie dostac jak sie ma spiepszona historie kredytowa.

Za placenie rachunkow nie buduje sie zadna historia. To za splacanie w terminie karty buduje sie historia.

Mam informacje od ludzi bankrutow, ktorzy bez problemu dostaja nastepne karty kredytowe. Wydawaie kart kredytowych to jest biznes jak kazdy inny. Twoje teorie

w buty sobie wloz, bylebys mial nie smierdzace.

A placenie racunkow to budowanie historii kredytowej. Jakbys byl taki obeznany to doskonale wiedzialbys ze jesli placisz z opoznieniem lub nie placisz to masz wszystko

pokazane w twojej kartotece, malo tego nawet posiadanie konta oszczednosciowego i czekowego ma ogromny wplyw na historie.

jeden z przykladow chocby tu

http://articles.moneycentral.msn.com/Colle...reditScore.aspx

cytat "It's essential that you pay all your bills on time, all the time. Set up automatic payments or reminder systems so that you're never, ever late. All it takes is a single missed payment to trash your credit scores -- and it can take seven years for the effects to completely disappear."

wytluscilem druk bo moze masz problemy z przeczytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankruci - bardzo reprezentatywna i godna zaufania grupa ludzi. Placenie rachunkow za gaz/prad, itp z opoznieniem nie zagrozi twojej historii kredytowej - oni nawet nie raportuja tam. A jak nie placisz, to mozesz trafic do collection. Jak nie splacasz kart, to odrazu pokazuja, ze masz 30+ dni late i score leci.

Jestes zalosny i do tego dzwoni ci cos w glowie, ale nie wiesz w ktorym kosciele. O wiekszosci spraw nie masz pojecia, a sie rzucasz jak dziecko na lizaka. Pokory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankruci - bardzo reprezentatywna i godna zaufania grupa ludzi. Placenie rachunkow za gaz/prad, itp z opoznieniem nie zagrozi twojej historii kredytowej - oni nawet nie raportuja tam. A jak nie placisz, to mozesz trafic do collection. Jak nie splacasz kart, to odrazu pokazuja, ze masz 30+ dni late i score leci.

Jestes zalosny i do tego dzwoni ci cos w glowie, ale nie wiesz w ktorym kosciele. O wiekszosci spraw nie masz pojecia, a sie rzucasz jak dziecko na lizaka. Pokory .

I vice versa!!!

You just do not get it

Do pytajacych o historie kredytowa jeszcz jeden link

http://www.frbsf.org/publications/consumer...eport.html#cras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat "It's essential that you pay all your bills on time, all the time. Set up automatic payments or reminder systems so that you're never, ever late. All it takes is a single missed payment to trash your credit scores -- and it can take seven years for the effects to completely disappear."

gal,

wydaje mi sie ze im tu chodzilo o Credit Card bills.

nie wydaje mi sie aby zadna inna instytucja bawila sie w raportowanie zaleglosci

nawet nie wszystkie banki to robia

czasami mozesz nawet miec foreclosure i moze to nie wejsc do credit history

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...