Jump to content

Akt Ślubu Pełny Czy Skrócony?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam taki problem:

Mam stary paszport ze starym nazwiskiem - Panieńskim - nowym odbieram jutro - z podwójnym nazwiskiem:) Za miesiąc lecę do USA po raz kolejny - turystycznie z moim mężem.

Czy na lotniskach i dla urzędnika będzie wystarczający skrócony akt ślubu czy musi być pełny i jak to jest w praktyce - bo w teorii wiem - pełny akt ślubu i dobra znajomość języka angielskiego aby wytłumaczyć czemu ma się dwa paszporty itd.

Bardzo was proszę o pomoc - bo dałam już do tłumaczenia skrócony akt ślubu i nie wiem czy nie zrezygnować - kilka groszy zawsze się przyda:)

Dzięki!!!

M.

Link to comment
Share on other sites

WITAJ!

Od 4 lat jeżdżę do USA z 2 paszportami, w starym mam wbitą wizę (panienskie nawisko), w nowym zmienione nazwisko ;). zawsze mam przy sobie przetłumaczony skrócony akt ślubu i polski oryginał. Przez pierwsze 3 lata prosili o pokazanie aktu ślubu, ale nie trzeba było nic tłumaczyć. Za ostatnim razem dałam oficerowi 2 paszporty, zadał parę typowych pytań: na ile, co będę robić...

Fakt, że był ze mną mój mąż - rezydent USA może wpłynął na to, że miły Pan nie chciał zobaczyć przetłumaczonego dokumentu. Uwierzył na słowo, że jesteśmy małżeństwem :)

Na moim przykładzie - skrócony akt ślubu wystarczy.

Pozdrawiam.

Aga

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

a co w takiej sytuacji: zamierzamy z narzeczoną wybrac sie do usa po ok 3 tygodni po slubie. narzeczona ma wize w starym paszporcie (ktory konczy się jeszcze przed slubem). poniewaz chcielibysmy leciec krotko po slubie, narzeczona moze nie zdazyc wyrobic nowego paszportu wiec sytuacja moze wygladac tak: wiza w starym paszporcie ze starym nazwiskiem, nowy paszport ze starym nazwiskiem (bo stary skonczyl sie jeszcze przed slubem) a osoba ma nowe nazwisko. czy nie bedzie problemu i czy akt slubu (pelny czy skrocony) wystarczy? czy musi byc przetlumaczony? z gory dzieki. jakby cos nie bylo jasne to pytac :).

Link to comment
Share on other sites

czy dobrze rozumiem lub tez cos sie Tobie pokrecilo

stary paszport i nowy paszport bedzie miec stare nazwisko a akt slubu bedzie na nowe nazwisko ktore przyjmie Twoja zona?jesli tak to ten nowy paspzport nawet wydany nie dlugo po pewnym czasie straci waznosc wiec czy warto wyrabiac paszport i placic zaraz 2 razy??

Link to comment
Share on other sites

bierzesz akt slubu i lecisz,,nie pamietam jaki ale poszukaj na forum,,wpisz w szukaj akt slubu i troche Ci tego wyjdzie ale znajdziesz odpowiedz,,moze ktos cos doda ...ale wtedy bedziesz musial poczekac troche czasu lub tez dluzszy czas

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...