Skocz do zawartości

Długi Pobyt W Usa I Ponowny Powrot ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum, przegladalem wasze forum i nie znalazlem odpowiedz na moje pytania mam nadzieje ze mi pomozecie.

Wiec tak w Marciu 2006 dostalem wize turystyczna (Pierwsza proba) promesa byla na rok czasu. Wylecialem do stanow na poczatek Wrzesnia 2006 na lotnisku dostalem pobyt na 6 miesiecy, czyli do konca lutego 2007. Postanowilem przedluzyc wize o kolejne 6 miesiecy wysylajac papiery na podstawie ze nurkuje i robie kursy do instruktora. W USA nie placilem za mieszkanie/jedzenie wiec wydatkow nie mialem przedstawilem to na papierach i wize dostalem na kolejne 6 miesiecy (wiza wazna do konca sierpnia 2008). Po uplywie tego czasu postanowilem wyslac przedluzenie jeszcze raz, piszac dalej ze nurkuje itp. (dodam ze znam ludzi ktorzy przedluzali wizy 4x i dostawali ) i tutaj dlugi brak odpowiedzi ze strony urzedu sprawdzalem na stonie status mojej sprawy i ciagle byl w PENDING. Z tego co wiem jezeli nie dostaje zadnej odpowiedz zwrotnej to znaczy ze ciagle jestem legalnie. Wyjechalem ze stanow w kwietniu 2008 lecialem do Amsterdamu dodam ze na lotnisku nic mnie nie sprawdzali nie prosili o ta karteczke ktora dostalem na wjezdzie dodam ze jej nawet nie mialem bo ja wyslalem z papierami o nowa wize. Urzednik na lotnisku zobaczyl tylko paszport i mi go oddal po chwili nic nie wpisywal do komputera.

We Wrzesniu gdy rozmawialem z kuzynka u ktorej bylem w USA powiedziala mi ze przyszedl do mnie papier odnosnie mojej wizy w ktorym jest napisane:

http://img57.imageshack.us/img57/8772/img001ad7.jpg

Co sie okzalo ze list ktory mi wczesniej wyslali do mnie nie dotarl tylko 3 domy wczesniej do takiej starszej kobiety, jak ten listy przyszedl na moj adres mnie juz nie bylo w USA od 4 miesiecy.

Dodam ze w USA bylem temu tak dlugo bo mialem okazje mieszkac tam za darmo bez zadnych oplat +uczylem sie nurkowac totalnie za free +byla to dobra szkola jezyka angielskiego nie mialem sensu wracac do Polski bo moja cala rodzina byla w trakcie przeprowadzki do UK. Po powrocie do rodziny zapisalem sie odrazu do collegu zdajac wszystkie testy z jezyka angielskiego wyrobilem sobie status rezydenta po ponad roczynym pobycie tutaj co jest naprawde ciezka sprawa bo musisz zebrac cala mase dokumentow +podpisy od pracodawcy itp.

Teraz chcialbym ubiegac sie o nowa wize i nie wiem zabardzo co wpisac w polu gdzie jest pytanie jak dlugo bylem w USA ?? Mam zamiar wpisac ze rok czasu w sumie wyslalem kolejna przedluzke ale jej nigdy nie dostalem.. Doradzcie mi co wpisac prawde mowiac to bylem w stanach 18 miesiecy ... ale wylatujac nie oddalem tej kartki i moja sprawa caly czas byla rozpatrywana dopiero jak wyjechalem dostalem list na temat mojej wizy (ktory widzialem na wlasne oczy, poprzedniego nie widzialem wiec nie wiem co w nim pisali) Jak mi doradzacie ile wpisac ?? Jak juz dostane wize moze nie leciec na te same lotnisko w Miami tylko np do Orlando ? Hellpppppp

Dodam ze dostalem sie na nastepny kurs 2 letni do collegu na 200 miejsc ponad 400 ludzi ;) I mam na to papier podpisany przez nauczyciela. Jest tez napisane ze dobrze sie ucze i kiedy planowana data ukonczenia kursu to 2011. Teraz uczciwie chce jechac na 2tyg zobaczyc kuzynke i zanurkowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja z tego co rozumiem bylem przez caly ten czas w stanach legalnie ?? Nie rozumiem tylko jednej sprawy odnosnie tego listu pisza ze za 585$ rozpatrza moja sprawe ponownie a jesli im bym nie zaplacil to mam jakis czas na wyjazd ?? I tak mnie to nie dotyczy bo gdy wyslali ten list juz dawno mnie nie bylo w USA.

Jeszcze jedno pytanie czy oni sa wstanie sprawdzic ile bylem w US jezeli nie oddalem im kartki przy wylocie ze stanow i tak jak wspomnialem wyzej nic nie sprawdzali na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie bawic w kotka i myszke to Twoja sprawa ale nie miej do nikogo pretensji ze jak wejdzie kiedys ruch bezwizowy dla Polakow to Cie nie wpuszcza do USA za klamstwo..

a no i poczytaj ten temat,jak widzisz moga sprawdzic ile byles i kiedy wyleciales,teraz w dobie komputerow jest to latwe:

http://www.usa.info.pl/board/Prawnik-Do-Wa...ocy-t13844.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to juz jest, ze jak czlowiek klamie to sie potem latwo zakrecic przy prostych pytaniach,

skoro przedluzales raz wize to oni to wiedza, wiec nie ma co tego faktu ukrywac,

dobrze byloby, gdybys mial jakis dowod na to, kiedy opusciles USA, jesli nie jestes w stanie przedstawic np. karty pokladowej, to rownie dobrze, mozesz miec ze soba cokolwiek, co potwierdzaloby Twoj pobyt poza USA

moga Cie tez sporo pytac co robiles podczas tak dlugiego pobytu, skad miales pieniadze na ten pobyt (i na szkole) - jesli to wszystko prawda co tutaj przedstawiles to nie powinienes miec problemu z rzeczowymi odpowiedziami na pytania

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja z tego co rozumiem bylem przez caly ten czas w stanach legalnie ?? Nie rozumiem tylko jednej sprawy odnosnie tego listu pisza ze za 585$ rozpatrza moja sprawe ponownie a jesli im bym nie zaplacil to mam jakis czas na wyjazd ?? I tak mnie to nie dotyczy bo gdy wyslali ten list juz dawno mnie nie bylo w USA.

Jeszcze jedno pytanie czy oni sa wstanie sprawdzic ile bylem w US jezeli nie oddalem im kartki przy wylocie ze stanow i tak jak wspomnialem wyzej nic nie sprawdzali na lotnisku.

Tak oni sa w stanie sprawdzic wszystko

nawet to o czym bys wcale nie snil ze moga sprawdzic, oczywiscie jesli tylko chca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz takich dobrych osob jest malo na tym swiecie czy to w USA czy tez w Polsce ze mozesz sobie dlugo byc i za nic nie placic i jesli Konsula do tego przekonasz to wize masz w kieszeni bo w wielu przypadkach osoby pracuja nielegalnie aby za cos zyc i mieszkac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...