Skocz do zawartości

Wymiana Prawa Jazdy Na Polskie


szymong

Rekomendowane odpowiedzi

hej Wojtek-J

fajnie ze piszesz ale nie wiem jak mam sie zorientowac przeciez nie jestem na miejscu a moj angielski nie jest na tyle biegly azeby doczytac na dmv

wyjazd jest na tyle pewny ze w Polsce nie chce robic bo przeciez w stanach zawsze taniej a naszego prawka i tak nie biora pod uwage w 100 % i trzeba robic ich

problemem moze sie okazac znalezienie motocyklu bo przeciez nikt mi nie da czyli rozumiem ze szukam sobie motoru ucze sam sie jezdzic i pozniej ide na egzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
hej Wojtek-J

fajnie ze piszesz ale nie wiem jak mam sie zorientowac przeciez nie jestem na miejscu a moj angielski nie jest na tyle biegly azeby doczytac na dmv

wyjazd jest na tyle pewny ze w Polsce nie chce robic bo przeciez w stanach zawsze taniej a naszego prawka i tak nie biora pod uwage w 100 % i trzeba robic ich

problemem moze sie okazac znalezienie motocyklu bo przeciez nikt mi nie da czyli rozumiem ze szukam sobie motoru ucze sam sie jezdzic i pozniej ide na egzam

Nie wiem jak jest z motocyklem. Sam jestem ciekaw.

Jezeli na egzamin trzeba stawic sie na 'wlasnym' motocyklu - moze byc problem.

Wypozyczalnia nie da Ci przeciez zadnej maszyny, jesli nie masz prawa jazdy na motocykl.

Bedziesz z kims z Polski, kto bedzie mial prawo jazdy na motocykl i bedzie mogl cos wypozyczyc? To raczej rzadka sytuacja.

Bedziesz mial w USA znajomego z motocyklem, ktory zechce Ci go pozyczyc na egzamin wiedzac, ze nie jezdziles zbyt duzo wczesniej? Wydaje mi sie, ze to jeszcze mniej prawdopodobne.

Przejdziesz w USA kurs i zdasz egzamin na 'kursowym' motocyklu? Koszty beda pewnie wieksze niz w Polsce, a wymiana dokumentu moze byc utrudniona.

Moze kupisz motocykl dla siebie i na starcie jezdzic bedziesz na learner's permit, aby po miesiacu zdobyc prawo jazdy? To jest najlatwiejsza opcja, ale wymaga sporych funduszy na starcie i w przypadku kupna starszego sprzetu obarczona jest ryzykiem.

O takim zorientowaniu sie w temacie mowie - przeanalizuj sobie na spokojnie sytuacje, zastanow sie czy zdawanie w USA da Ci oszczednosc, czy raczej same problemy. Moze okazac sie, ze zrobienie teraz prawa jazdy w Polsce bedzie nie tylko najlatwiejszym, ale i najtanszym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek-J masz glowe na karku

nikt raczej mi motoru w stanach nie da uwazam ze przypadnie mi nauka na kursowym motorze i to wlasnie chcialem wiedziec czy jest taka mozliwosc a jesli chodzi o koszty to w porownaniu do zarobkow koszt bedzie nie wielki

jesli chodzi o prawko w Polsce to juz to przechodzilem i zdalem na samochod za 3 razem i mam dosc nerwow

w jakim stanie jestes ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek-J masz glowe na karku

nikt raczej mi motoru w stanach nie da uwazam ze przypadnie mi nauka na kursowym motorze i to wlasnie chcialem wiedziec czy jest taka mozliwosc a jesli chodzi o koszty to w porownaniu do zarobkow koszt bedzie nie wielki

jesli chodzi o prawko w Polsce to juz to przechodzilem i zdalem na samochod za 3 razem i mam dosc nerwow

w jakim stanie jestes ??

Tak, masz racje, ze koszty w porownaniu do zarobkow pewnie nie beda duze. Skoro miales przykre doswiadczenia z polskimi egzaminatorami, moze rzeczywiscie lepiej bedzie zdac egzamin w USA.

Pytanie tylko czy nie bedzie problemow z uznaniem tego dokumentu w Polsce. Teoria mowi, ze jest to mozliwe, a praktyka (np. zacytowany przeze mnie wczesniej artykul o dziewczynie z Lodzi), ze bywa roznie ...

Szkoda przechodzic kurs tylko po to, zeby cieszyc sie prawem jazdy przez 2 miesiace :)

Nie ma takich dylematow gdy latwo o pojazd, w ktorym bedzie sie egzamin zdawac (wiec przy prawie jazdy na samochod) i gdy kurs nie jest obowiazkowy - koszt zdobycia prawa jazdy jest wtedy wyjatkowo niski (sredno 20 dolarow) i dosc latwo wszystko zorganizowac. Nie jestem pewien czy rownie latwo jest w przypadku motocykli - ale szczerze mowiac watpie w to.

Generalnie nie polecalbym pospiechu i zasugerowalbym Ci po prostu opoznienie tematu az do wyjazdu/powrotu z USA (tam albo zdasz, albo nie - zaleznie od realiow), gdyby nie nadchodzaca zmiana przepisow - tylko przez to wydaje mi sie, ze warto zainteresowac sie sprawa juz teraz.

Wiem, ze sporo osob zdenerwowanych 'polskimi realiami' zdaje egzaminy na prawo jazdy na Ukrainie.

Kiedys szukalem informacji na ten temat (znajomy byl zainteresowany takim manewrem) i podobno ('podobno') w kraju tym nie ma obowiazku przechodzenia kursu jesli zdajemy egzmin na motocyklowe prawo jazdy (chociaz w przypadku samochodowego prawa jazdy jest to juz konieczne). Moze i tym warto sie zainteresowac, nie wiem jednak jak daleko od wschodniej granicy mieszkasz i czy taki wariant sie oplaci ...

Wracajac do USA, zeby wiedziec co nieco przed wyjazdem, musialbys wiedziec do ktorego stanu sie udajesz.

Rozne stany = rozne przepisy. Zasady z Kaliforni czy z Teksasu nie musza obowiazywac np. w Oregonie. Jesli juz teraz wiesz dokad pojedziesz w przyszlym roku - mozesz wejsc na strone DMV danego stanu i poszukac informacji o motocyklowym prawie jazdy.

Tutaj kilka interesujacych adresow: http://www.ct.gov/dmv/cwp/view.asp?a=805&Q=244754 , http://www.howtodothings.com/automotive/a2...cle-permit.html , http://www.dot.wisconsin.gov/drivers/drive...es/motorcyc.htm , http://www.motorcyclebasics.com/getting-a-license.html , http://www.wisegeek.com/how-can-i-get-a-mo...cle-license.htm , http://www.mass.gov/rmv/license/6motcy.htm , ...

Z lektury czesci zrodel wychodzi, ze w niektorych stanach konieczne jest przejscie odpowiedniego kursu, a zdobycie papierka ukonczenia kursu znosi czesto koniecznosc przechodzenia egzaminu praktycznego w DMV. Inne stany pozwalaja na zdawanie egzaminu 'bez przygotowania', nierozwiazana pozostaje jednak sprawa motocykla, ktory wykorzystywany jest podczas egzaminu (chyba, ze dane DMV dysponuje swoim - nigdy o takiej rzeczy nie slyszalem, ale nie wykluczam tej mozliwosci).

PS. Moj stan to "dolnoslaskie" (Wroclaw) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Fanqu powiedz jak wyglada robienie kursu na motor w stanach poniewaz juz w nastepnym roku mam zamiar tam robic prawko na motor bo u nas jest za drogo czy ktos kto jeszcze nie jezdzil motorem nie bedzie mial trudnosci ze zrobieniem prawka ??

@ Adam, przepraszam za tak późną odpowiedź, ja zdalem prawko w CA i żadnego kursu się tam nie robi, ustalasz termin, przychodzisz i zdajesz - takie proste!

Zwracam też honor w sprawie transferu prawa jazdy - odiwedziłem Katowicki WORD i pierwszy niezorientowany Pan zaczął na mnie wrzeszczeć że to nielegalne mieć 2 dokumenty i zabrał mi je i z nimi uciekł, następnie przyszedł jakiś inny bardziej zorientowany, oddał mi dokumenty i powiedział że będę musiał zdać samą teorię... Niestety powiedział że muszę zdobyć "zaswiadczenie autentyczności" mojego prawka w Californijskim DMV bo jeśli oni o takie wystąpią to potrwa to miesiącami.

Jestem na etapie ustalania jak pozykać i czy wogole się da taki dokument, na stronach DMV nic nie znalazłem a dodzwonić się jest cholernie ciężko :-( Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w sprawie to chętnie poczytam!

Tak czy siak dla wybierających się do USA polecam zrobić C i M1 od razu bo kosztuje to grosze i pare minut waszego czasu, praktycznie zero stresu - z obu testów otrzymalem 100%

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Sorry za odgrzewanie starych kotletów ale może komuś się przyda - dziś rozmawiałem z Ministerstwem Transportu i potwierdzili, że należy przetłumaczyć prawko i zapisać się na egzamin teoretyczny, po zdaniu egzaminu należy z prawkiem i tłumaczeń wypełnić wniosek o zmianę prawka. Po złożeniu wniosku prawo jazdy amerykańskie zostaje zatrzymane i Wydział Komunikacji poprzez ambasade potwierdza autentyczność dokumentu (co nas już nie interesuje), wydanie nowego prawka trwa około 1-2 miesięcy od złożenia wniosku.

Pozdrawiam,

Fang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam obecnie w CA I posiadam prawko na motor I auto C I M1, niemniej nie chce mi sie wierzyc zE prawko da sie przepisac, przYnajmniej nie na motor. Z chcecia zobAcze jak inni sie wypowiedza - czy komus sie udalo?

Ja zaplacile za auto $26 I tyle samo za motor - calkowity koszt uzyskania prawka, czy to nie piekne? :-)

Pozdrawiam

Mozna jeszcze dodac ze w CA mozna teorie zdawac w jezyku polskim. Do wyboru sa trzy zestawy ( jeden zestaw z tych trzech losujesz ) , zestawy sa bardzo praste i duzo latwiejsze od zestawow w jezyku angielskim.Zestaw wypelniasz bez limitu czasowego. To faktycznie jest piekne zdawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...