Skocz do zawartości

Minusy Zmiany Statusu Wizy B2 Na F1


hciuku

Rekomendowane odpowiedzi

cześć .. jestem nowy na tym forum ..

mam mały dylemat bo ciotka zaprosiła mnie do USA na wakacje na następny rok i ona jeszcze mi zaproponowała żebym poszedł na rok do High School w tym wypadku musiałbym zmienić status wizy B2 (turystyczna) na wizę F1 (studencka) [W USA] i nie wiem jakie są skutki takiej zmiany statusu .. bo po skończeniu tego High school będę musiał wrócić do Polski. Proszę o napisanie mi minusy zmiany statusu w stanach .

Gdzieś na forum wyczytałem ze jak zmienię status wizy B2 w USA na wizę studencka to po powrocie do polski nie mogę się już starać o wizę turystyczna tylko o studencka.. czy to prawda ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieniądze nie graja roli .. bo ciotka i tak chce wszelkie koszty szkoły pokryć ..

Chodzi mi tylko o to czy opłaca mi się w czasie wakacji tam na wizie turystycznej zmieniać na wizę studencka [ w USA ] i rok być w szkole językowej i wrócić do polski .. i po maturze starać się w kraju o wizę studencka aby studiować w stanach..

Czy lepiej będzie przesiedzieć wakacje w USA i normalnie wrócić na wizie turystycznej bez tych bajerów ze szkolą językową .. i po maturze starać się o wizę studencka i iść do collage ??

Bo chyba po zmianie statusu wizy turystycznej na studencka w USA mogę już w kraju nie dostać wizy studenckiej .. nie wiem czy warto ryzykować ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Z jednej strony lepiej bedzie jesli staniesz po wize studencka w polsce niz zmieniac status bo bedziesz mial czyste papiery, z drugiej strony w polsce moga Ci tej wizy nie dac, niestety czesto zalezy to tylko i wylacznie od "widzimisie" konsula. to jest loteria jednak lepiej chyba bedzie jesli Ciocia pomoze zdobyc Ci wszystkie papiery i staniesz o wize studencka w polsce. najwyzej Ci jej odmowia ale nadal bedziesz mial "czyste konto" :) Oni nie lubia tego zmieniania wizy chociaz to jest legalne... :) ameryka ;]

proponowalbym Ci skonczyc szkole tutaj, miec mature i wtedy starac sie na studia tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rade :)

Już ostatecznie postanowiłem ze na razie będę latał tylko na odpoczynek ^^ w wakacje ;]

A co do studiów.. to się okaże w przyszłości :D

:)

Ale mam jeszcze jedno pytanie .. jakie jest prawdopodobieństwo ze oficer imigracyjny na lotnisku w Chicago nie da mi legalnego pobytu na 6 miesięcy tylko na mniej (co zwykle robią w większości przypadków) ?? podkreślam ze jak będę leciał to bilet sobie będę zamawiał tam i z powrotem na 5 miesięcy, daje to jakaś gwarancje ze dadzą mi legalny pobyt na 6 miesięcy ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz mial taki dlugi bilet badz przygotowany na pytanie typu co bedziesz tyle robil? co bedziesz zwiedzal z kim? kto za to placi? z doswiadczen z forum i wlasnych lepiej miec bilet na krotszy czas, 2-3 miesiace a pozniej go zmienic bo oni niby daja te wizy na 6 miesiecy ale nie lubia jak sie tam siedzi tak dlugo, ameryka to dziwny kraj :) gwarancji zadnej nie masz ze dadza Ci wize na 6 miesiecy, wszystko zalezy od "humoru" oficera imigracyjnego na lotnisku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...