Skocz do zawartości

Problem Z Citizens Bank


diver

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Mam dosc spory problem z bankiem.

Rok temu otworzylem konto w Citizens Bank.

Przed wyjazdem z usa wyciagnalem kase i nie zamknalem konta, zostawilem ok 1$ co mialo gwarantowac ze moje konto nie zostanie zamkniete. Upewnilem sie ze z moim kontem jest wszystko ok. i wyjechalem.

Niedawno zawitalem znowu do usa, sprawdzam co z moim kontem - koles w banku mowi ze mam zrobiony overdraft i jestem winien bankowi 780 $ !

Kiedy prosze o wydruk moich wszystkich operacji bankowych (bo chce sprawdzic co poszlo nie tak) zaden oddzial banku nie jest w stanie udzielic mi takich informacji.

Dzwoniac do customer service w czasie weryfikacji nie rozpoznaja mojego ssn - nie maja go w bazie danych.

Po dlugich rozmowach z customer service i z oddzialem banku , w ktorym to otworzylem konto nikt nie jest w stanie wyjasnic co zaszlo.

Wczoraj bylem w banku z ktorego wybralem cala kase przed wyjazdem, zadalem wydruku operacji bankowych a ci mi mowia ze moje konto i moje dane nie istnieja w ich bazie danych i nic nie moga zrobic. Chcialem rowniez pisemne oswiadczenie ze moje konto zostalo zamkniete i jestem czysty - oczywiscie nic z tego.

Generalnie wszyscy pracownicy tego banku udzielaja glupich rad i beztrosko podchodza do tematu. Np. polecil mi ktos otworzenie konta na nowo i wtedy wyjdzie co i jak... inny sie zastanawial czy nie wzialem kredytu...

Dali mi numer do DDA recovery department. Podobno jest jakas szansa ze zmniejsza to sume o 40%.

1) Nie wiem czy moge te sprawe olac i sie tym nie przejmowac, czy dalej dochodzic co jest grane ?

2) gdzie mozna sie zwrocic w tej sprawie ? bo w tym banku system wie wszystko a pracownik jest tylko marionetka i nie ma o niczym pojecia.

3) Wie ktos jakie moga byc konsekwencje nie zaplacenie zadanej kwoty ?

Pozdrawiam i z gory dzieki za rzeczowa odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym to olal i sie nie przejmowal

a juz na pewno nigdy w zyciu nie zaplacil bankowym oszustom 780 usd, niech sie wyphaja

a konsekwensji zadnych powaznych tez z tego tytulu nie bedzie - spoko luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Ci polecili absy otworzył konto od nowa.

Jak jest cos nie tak to w systemie wyskoczy komunikat i bedzie wiadomo co i jak.

PS.Pamiętaj ze pracownicy w bankach w usa to czesto ludzie po szkole średniej ledwo, oni maja swoj zakres obowiązków (wąski ) i jak jest cos skomplikowanego to wolaja supervisora :) To nie Polska , gdzie w bankach ludzie musza miec studia skończone a najlepiej jeszcze z 2 fakultety i znaja odpowiedz na prawie każde pytanie.

Pozdrawiam

Moja dziewczyna miala konto w Cizizenie ,ale namówiłem ja na TD Bank (dawniej Commeere Bnak) , wszystko masz za darmo w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew i informacje!

Nowego konta wole nie otwierac citizensie, bo po co mam im podawac znowu moje dane ? jesli im wyparowaly to ich problem teraz.

Slyszalem ze konsekwencja nie splacenia naleznosci bedzie uniemozliwienie otwarcia konta w jakimkolwiek innym banku, wpisanie na liste dluznikow itp. Tydzien temu otworzylem konto w M&T bez problemow.

Orientuje sie ktos czy w usa dziala jakis system sciagania dlugow ? nie sadze zeby mnie szukali w Polsce ale pewnosci nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym to olal i sie nie przejmowal

a juz na pewno nigdy w zyciu nie zaplacil bankowym oszustom 780 usd, niech sie wyphaja

a konsekwensji zadnych powaznych tez z tego tytulu nie bedzie - spoko luzik

Rada godna polecenia hahaha

Oleje, to beda go scigac collectionerzy. Nie bedzie mogl otworzyc gdzie indziej konta w USA, bo bedzie w chexsystems i tyle.

Konsekwencje beda i to spore. Brak konta gdzie indziej i jeszcze odbije sie na historii kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diver - o konsekwencje ja bym sie nie bal

zaden bank nie bedzie Cie scigal za 800 dolcow bo im sie nie oplaca - musieli by zalozyc sprawe i miec judgment przeciwko Tobie i potem wejsc Ci na pensje, za nim jednak by do tego doszlo musza sie z Toba probowac skontaktowac wiele razy i dac Ci mozliwosc i propozycje negocjacji naleznosci,

a teraz tym bardziej w tej sytuacji ekonomicznej sa setki tysiecy ludzi ktorzy maja wieksze dlugi niz Ty, poza tym to nie jest defakto Twoj dlug, Ty tych pieniedzy nie wydales, to sa poprostu oplaty i sposob w jaki bank chce wyciagnac od Ciebie pieniadze, po prostu bank odpisze konto na straty, konto bedzie mialo status "charged off" i tyle .

nie ma takiej opcji zebys nigdzie w zadnym banku nie otworzyl sobie konta, napewno otworzysz sobie konto

co do historii kredytowej, to jest wlasnie konsekwencja ze odzwierciedli sie to na Twoim raporcie, ale co z tego, jak sie martwisz o swoj credit score no to splacaj dlugi oszustom, w ten sposob mozesz sie odnalezc w sytuacji kiedy bedziesz pracowal cale zycie i splacal tego typu naleznosci, ktore sa tylko i wylacznie przekretami instytucji finansowych i nie tylko, ale bedziesz mial dobry kredyt. Ja osobiscie uwazam ze nie ma sensu martwic sie za bardzo o credit score, no ale byc moze sie ze mna nie zgodzisz, wiele osob sie nie zgadza i sa tacy co sie zgadzaja, w amerykanskim spoleczenstwie ludzie przywiazuja zbyt duza wage do tego calego credit score.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to daliscie mi do myslenia...

Ja w usa przebywam zwykle w czasie wakacji - work & travel. Raczej nie przeprowadze sie tam na zawsze wiec czy powinienem sie czegos obawiac ?

Pisze wlasnie list z reklamacja do glownej siedziby banku, oplaci sie taka droga sprobowac zalatwic sprawe ?

Jeszcze jedno - skoro nie maja mojego ssn bo gdzies im wyparowal to moze tymbardziej nie moga sie do mnie dobrac ?

chyba ze przeniesli ssn do DDA recovery department, gdzie zreszta zlecili mi zadzwonic.

Byc moze dostalem od nich ponaglenia do splaty na adres pod ktorym mieszkalem tymczasowo w zeszlym roku. Ale maja rowniez moj adres z Polski. Nie wiem jaki jest algorytm postepowania amerykanskich bankow.

pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 10 tys $$ banka nie kalkuluje sie ścigać ludzi za granica, a nawet powyżej 10 tys to rożnie z tym bywa.....

Nie chce oceniać Twojego zachowania jako "dziwaczne" ,ale po jaka cholerę podawałeś adres z Polski?

Jeszcze nigdy sie nie spotkalem aby bank pytal o adres inny niz usa , o paszport pytaja ,ale zazwyczaj wystarczy ssn+np.kwota ostatniej operacji do weryfikacji tożsamościowi.

Kiedyś bank(TD BANK) wypłacił mi 2000$ bez zdanych dokumentów , na podstawie ss#, daty urodzin , adresu , wszystko słownie. W Polsce takie cos nie do pomyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie zadnych problemow

zaplacic za glupote - za jaka glupote ???? chyba za oszustwa bankow

kubaki jak jestes taki uczciwy w swiecie oszustow to plac, ja po prostu odradzam wszystkim pracowac i placic za przekrety bankow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...