Skocz do zawartości

Alkohol W Usa, A Wiek


Natas2005

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem o tym, ze trzeba mieć skończone 21 lat aby kupić alkohol. Co się kryje pod tą barierą (wódka i reszta mocnych trunków), a co z na przykład winem i piwem? Mam 19/20 lat i lecę na miesiąc, jak wejdę do sklepu po browarki to nie będę mógł ich kupić? Szukałem ale tylko same ogólniki się powtarzają. Większość czasu będę pod Chicago, ale będzie wypad do Californi. Jakieś linki mile widziane. THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia z Kalifornii wskazuja na to, ze tyczy sie to wszelakich trunkow zawierajacych alkohol, czyli piwa i wina tez nie powinni Ci sprzedac. Pamietam nawet jak kiedys pani w kasie robila afere, jak chcialam sobie czekolade z nadzieniem z jakiegos likieru kupic. Nie wiem ile bym musiala takich czekolad zjesc, zeby sie upic, ale pani widac byla nadgorliwa. No chyba ze przepis rzeczywiscie obejmuje slodycze z nadzieniem alkoholowym:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ze trzeba mieć skończone 21 lat aby kupić alkohol. Co się kryje pod tą barierą (wódka i reszta mocnych trunków), a co z na przykład winem i piwem? Mam 19/20 lat i lecę na miesiąc, jak wejdę do sklepu po browarki to nie będę mógł ich kupić? Szukałem ale tylko same ogólniki się powtarzają. Większość czasu będę pod Chicago, ale będzie wypad do Californi. Jakieś linki mile widziane. THX

wino i piwo tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz alkoholu piwa wina tez jesli nie masz 21 lat. A jak bedziesz probowac to licz sie z tym ze moga zadzwonic po policje bo lamiesz prawo obowiazujace w USA. Ja bylem swiadkiem takiego zajscia i widzialem jak zakuta dziewczyne prowadzili do samochodu. Lepiej poprosic kogos co ma ukonczone 21 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygladasz starzej, to nikt Cie o ID nie zapyta. Ja ciagle kupuje alkohol bez identyfikowania sie(a mimo, ze mam 24 lata, to bez makijazu wygladam jak wczesna nastolatka, hehe)

W Kalifornii w sklepach czesto jest taki napis, ze jezeli wygladasz na mniej niz 28 lat to moga poprosic Cie o ID. Moj maz ma 33 lata i ZAWSZE go prosza o ID, ja mam 24 i zdarza mi sie to sporadycznie. Ladnego zawsze mam po takim czyms dola, widac najwyzszy czas zaczac uzywac kremow przeciwzmarszczkowych:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości restauracji legitymują mnie, gdy zamawiam piwo, a mam 31 lat. W sklepie nie, gdy alkohol kupuje ze mną mąż, ale jeśli tylko nie wyglądasz na więcej, niż 30 lat, licz się z tym, że poproszą o ID. Niektóre miejsca mają polisę, że o ID pytani są wszyscy bez wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic zdroznego.

Wszystkie sklepy gdzie sprzedaje sie alkohol maja obowiazek sprawdzenia ID przy zakupie alkoholu.

Kasjer musi poprosic o ID

W wielu supermarketach obslugiwany jestes przez kasy automatyczne (bez kasjera) i wtedy gdy kupujesz alkohol (piwo tez nim jest) przy skanowaniu wlacza sie wykrzyknik ze musi przyjsc ktos z personelu i sprawdzic ID. To tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...