Skocz do zawartości

Z J1 Na Pracownicza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, ze temat ten byl juz poruszany, ale moze ktos moglby przyblizyc mi jeszcze raz cala procedure. Jestem na wizie J1, ktora jest wazna do konca wrzesnia + miesiac na "podroze". Jesli chcialabym starac sie o wize pracownicza, to co musze zrobic? Rozumiem, ze to moj pracodawca musi o to za mnie wystapic, tylko gdzie musi sie zglosic? Jakie dokumenty sa potrzebne? Na jaki okres udzielana jest taka wiza, max i min? Jak dlugo czeka sie na rozpatrzenie sprawy? Jaki jest koszt calej procedury? Czy musze wracac do Polski przed zakonczeniem mojej wizy J! zeby zglosic sie do ambasady?

Wiem, ze pytan duzo, ale licze na to, ze ktos byl w podobnej sytuacji i moglby mi pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna stuacje. Jestem na J1 i moj pracodawca powiedzial ze moglby mnie sponsorowac. J1 mam do 6 pazdziernika. Nie wiem czy mam najpierw zmieniac na F1 a potem w kwietniu na h2b skladac papiery. Moglby ktos napisac w jakiej kolejnosci bedzie lepiej? Chyba ze moglbym byc sonsorowany przez pracodawce na Green Card w jakis sposob to tez prosilbym o jakies info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A wiec na F1 to z tego co slyszalem byloby najlatwiej zmienic tylko problem w tym ze wtedy nie mozna legalnie pracowac.

Moglbys sly6 opisac jesli wiesz jak to wyglada w przypadku przejscia na status pracowniczy oraz odrazu na GC, wiadomo najlepiej bybylo od razu na GC tylko pewnie nie jest to takie latwe i napewno kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wizę pracowniczą H1-B załatwia pracodawca. Jeśli wiedział jak Ci załatwić J1 to i H1-B powinien wiedzieć jak załatwić. Ta wiza o ile wiem jest na max trzy lata, a potem można się starać o przedłużenie na kolejne trzy. Jak dostaniesz wizę H1-B będąc wciąż w USA na J1 to zmienią Ci status i pracodawca cię przechrzci na normalnego pracownika, ewentualnie zwiększy pensję itp. Pewnie zmieni się też sytuacja z ubezpieczeniem. Nie musisz natomiast wyjeżdżać z USA żeby Twój status wizowy się zmienił, ale jeśli wyjedziesz np. na wycieczkę to będziesz musiał już wracać z nową naklejką w paszporcie. Więc nie musisz od razu na wariata jechać do Polski do ambasady, ale pierwsza wycieczka poza USA jaką sobie zrobisz powinna być właśnie po nową promesę do paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...