Skocz do zawartości

Gdzie O Wize F1


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przepraszam jesli bylo juz to pytanie ale sie nie doczytalam :) otoz jestem w usa na wizie turystycznej przyjechalam na wakacje, jestem studentka 2 roku pedagogiki i od pazdziernika powinnam isc na 3 rok ale moja rodzina chce zebym dokonczyla studia w usa i stad moje pytanie czy zaczynac 3 rok studiow w polsce czy przyjechac i isc po wize f1? nie wiem za bardzo czy ja dostane bo mam wbita turystyczna a nie chce tutaj zmieniac bo potem do domu nie wroce :) no i nie wiem co robic;/ kiedy isc po ta wize po powrocie do domu? co ile mozna sie o nia starac jesli jej nie dostane? z gory dziekuje jakby ktos mi udzielil jakis info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby iść po wizę F1 do konsulatu musisz mieć przede wszystkim wydany przez szkołę I-20 i kasę na sfinansowanie 1 roku studiów (specjalistyczne studia to pewnie więcej niż $15 000). Mniej więcej oznacza to, że najpierw musisz znaleźć szkołę i być do niej przyjęta, żeby Ci dali I-20. Przygotuj się na zdawania egzaminów (TOEFL i mogą jeszcze wymgać SAT lub GRE ale zależy od szkoły i programu). Możesz teraz wykorzystać czas na poszukiwanie i kontakt ze szkoła, ale powiem szczerze, że niw jestem pewna czy lepiej aplikować będąc jeszcze tutaj czy po powrocie do Polski (bo w Polsce konsul może mógłby się przyczepić, że byłaś na B1 -w celach turystycznych - a potem aplikowałaś w tym czasie na studia) Generalnie wątpię, żebyś załatwiła wszystko na czas i zaczęła tutaj studia już na jesień (co nie oznacza, że to jest nie możliwe).

Poszukaj szkoły np przez http://www.usnews.com/sections/rankings/index.html pojedź, pokaż jakieś ze szkoły zaświadczenie jakie już miałaś przedmioty (albo chociaż wypisz na kartce po ang dopisz oceny i godziny) zorientuj się. wróć do Polski idź na studia a w międzyczasie załatwiaj sobie przejście tutaj - np od stycznia.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo :)

ja zmienialam wize B1 na F1 juz w Stanach. zalatwilam wszystko bez problemu ale powiedzmy ze jestem teraz jak w zlotej klatce. studiuje w USA ale nie moge wyjechac bo nie mam wizy wjazdowej. formalnosci zajely mi minimum 3 m-ce. najpierw do szkoly ktora oferuje programy dla cudzoziemcow po aplikacje, formularz I-20 i dowod na placenie za studia. ja mialam sponsora, ktory musial pokazac 3 wyciagi z banku nie starsze niz 3 m-ce z kwota min. 20 tys $. potem po zatwierdzeniu przez szkole i z odpowiednimi papierami poszlam do prawnika (moja szkola juz nie prowadzi zmian wiz) i u prawnika koszty byly 500$ za prowadzenie papierow z urzedem emigracyjnym + oplaty emigracyjne. po kilku m-cach dostalam wize i moglam zaczac program w swojej szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ale pytanie kiedy zmieniałaś. Ja zmieniałam teraz - w sensie zaczęłam w lutym a dopiero teraz sprawa się uregulowała (6 miesięcy, RFE i mln papierów, prawnicy ponad $1700). I z wypowiedzi innych osób na tym forum, które się orientują jak się te sprawy mają na dzień dzisiejszy, wynika, że teraz jest ciężej zmienić status i jest dużo więcej odmów. Dlatego ja radzę jak moi prawnicy - jak masz szczere intencje rzeczywiście iść na dobre (a nie na kijowy ESL w nie-wiadomo-jakiej szkole) to staraj się o wizę z Polski. wtedy nie będziesz tutaj uziemiona jak ja i moja przedmówczyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam wrocic do Polski po nowa wize. Ja poszlam do konsulatu po F-1 trzy dni po przylocie do Polski z dwuletniego pobytu w Stanach, a tydzien pozniej bylam spowrotem w USA. Tyle ze to bylo ponad 3 lata temu, teraz nie wiem jak jest. Tak wiec jezeli masz juz I-20, srodki na szkole etc. i tylko wizy Ci brakuje to teoretycznie nawet we wrzesniu mozesz szkole zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja wiem i na pewno wroce do pl tylko nie wiem czy ja dostane od razu po przyjezdzie;/ bo powiedzmy ze wracam na pocztku wrzesnia a watpie zebym mogla isc na studia od pazdziernika w usa;> :)

jeśli jesteś już przyjęta na studia i masz z uczelni I-20 kwestia załatwienia wizy to maks tydzień. Teraz na rozmowę z konsulem czeka się 1-2 dni a paszport odsyłają w przeciągu 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moglabym zaczac od wrzesnia? czy jak? bo z tego co sie dowiadywalam to moge dopiero od stycznia bo nie zdaze zalatwic;/ a czy placement test jest trudny??? z czego moge sie uczyc zeby go zdac dobrze? i chcialam sie zapytac o college jesli ide do 2 letniego to potem jeszcze 4 lata w innym czy jak? 2+4 czy lepiej sie przeniesc do 4 letniego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tu nie powie, czy mozesz zaczac od wrzesnia, bo nie wiemy na jakim etapie zalatwiania szkoly jestes. Jezeli na "chce isc, ale nic w tym kierunku nie zrobilam" to raczej kiepsko to widze. Jezeli natomiast bylas w szkole, w terminie wypelnilas aplikacje, dostalas list ze szkoly, ze zostalas przyjeta i masz w rece I-20, to tak jak Ci kara_kc wczesniej napisala, samo zalatwienie wizy to ok. tygodnia.

Kto Ci mowil ze od stycznia, ktos ze szkoly? W takim wypadku najprawdopodobniej zbyt pozno juz, zeby aplikowac na jesien w tej konkretnej szkole i jak nie znajdziesz innej ktora Cie przyjmie (w co watpie) to raczej rzeczywiscie bedziesz musiala czekac do stycznia, bo najpierw musisz dostac sie do szkoly i dostac I-20, a potem dopiero isc po wize. Tak troche na odwrot, ale tak to dziala.

Poziom trudnosci placement test to zalezy z jakiego przedmiotu i jak dla kogo. Generalnie jednak nawet jak zaliczysz go bardzo kiepsko to i tak mozesz chodzic do szkoly, tyle ze musisz zapisac sie na wiecej klas, zeby najpierw nadgonic material, a potem dopiero robic klasy ktore beda Ci sie liczyly do dyplomu, czyli nie ma co panikowac. W internecie mozna znalezc mnostwo przykladowych placement tests (nawet byly tu na forum jakies watki o tym), najwiecej jest z angielskiego i matematyki, bo taki musi zrobic wiekszosc studentow, ale na upartego na pewno znajdziesz z innych przedmiotow jak Cie to interesuje.

Jezeli zalezy Ci na stopniu bachelora i idziesz przez community college to wtedy jest to 2 (do 3 lat w cc, tzw. lower division courses), potem przenosisz sie na uniwersytet, gdzie robisz kolejne 2 lata, tym razem upper division courses i co Ci tam zostalo z lower division. Mozesz tez od razu isc na uniwersytet, wtedy to jest ok 4-5 lat, czasem wiecej, czasem mniej, w zaleznosci ile kursow na semestr bierzesz i ile musialas wziazc po placement test i czy zmienialas major np. albo cos. CC sa duzo tansze od uniwersytetow, jest jeszcze pare innych za i przeciw, wiec jaka droge wybierzesz to zalezy od Ciebie, ale generalnie czy bylas transfer student czy od poczatku chodzilas do 4-letniej szkoly to i tak dyplom jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...