Skocz do zawartości

H1b A Oczekiwanie Na Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawia mnie taki stan rzeczy. Mam mozliwosc pracy w USA na H1B, jednak gdy moje rzeczywiste zarobki bylyby mniejsze, niz te ktore byly przedstawione na petycji do immigration (czyli na i-129 form), bedzie to dla mnie w jakis sposob negatywnie skutkowac? Dodam jednoczesnie, ze oczekuje na Green Card poprzez sponsorowanie rodzinne. Czy w momencie ubiegania sie juz o Green Card na podstawie petycji rodzinnej bede mial z tego tytulu problemy w uzyskaniu Green Card? Dodam ze bardziej zalezy mi na uzuskaniu green card w przyszlosci ( za 2,5 roku) niz teraz na pracy na h1b, ale jezeli nie ma przeszkod, chetnie podejme tam prace na h1b.

Moze tez ktos z forumowiczow wiedzialby jakie sa minimalne zarobki na godzine w NJ w zawodzie informatyka (lub pokrewnym). Petycje mam zaakceptowana, ale mam juz innego pracodawce i chce zmienic poniewaz bardziej odpowiada mi stan NJ. Czy jest mozliwe aby przy zmianie pracodawcy kolejna petycja zostala zaakceptowana przy zarobkach 15$/h?

Prosze o odpowiedz, gdyz jest to dla mnie bardzo wazne a czasu nie mam zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... to co chcesz zrobic to oszustwo i potem ludzie sie dziwia, ze immigration kaze dosylac listy plac pracownikow do wiz H1B. Generalnie jst tak, ze jesli pracodawca nie placi ci okreslonej stawki to mozesz go skarzyc plus pracodawca wnosi oplate tzw. fraud za to, ze urzad moze go w kazdej chwili sprawdzic.

Tak, bedzie to negatywnie skutkowac, bo gdyby cos sie stalo to wizy nie przedluzysz, bo musisz miec do tego taxy plus kopie czekow a z tym moze byc problem.

Informatycy w NJ na H1B zarabiaja srednio $75,000 na rok. Petycji tak szybko nie zmienisz - po prostu musisz miec nowa petcyje co sie wiaze z oplatami. Raczej nie jest mozliwe aby dostac H1B przy zarobku $15/h. H1B to specialty occupation wymagajaca wyksztalcenia. Dla zawodow za $15/h nie potrzeba wyksztalcenia. Np. dla Bergen county minimalna stawka dla informatyka to okolo $24/h = okolo $49,000 na rok; computer software engineer okolo $66,000 na rok.

Trzeba by przemyslec twoja petycje, bo z jednej strony rozumiem, ze chcesz pracowac, a z drugiej strony ta praca nie jest taka jak byc powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...