Jump to content

Odprawa W Chicago - Jak Zdążyć, Pomocy!


Recommended Posts

Dzień dobry,

za 2 dni wylatuje po raz pierwszy w życiu do Stanów i niewiele wiem na temat wszystkich przelotów i procedur, więc bardzo się denerwuję.

Mam przesiadkę w Londynie (tutaj ponad 2, 5 h, więc powinnam zdążyć), a potem w Chicago, na O'Hare - Tutaj niestety tylko 1,15 min aby przesiąść się na samolot do St.Louis (lecę United Airlines).

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Jak postępować z bagażem? Czy nadaję w Warszawie aż do Chicago, czy muszę to zrobić jeszcze raz w Londynie?

2. W Chicago muszę odebrać bagaż i nadać go potem do St.Louis? Czy mogłabym prosić o krótkie zarysowanie "krok po kroku" jak to wszystko wygląda?

Czy są jakieś specjalne naklejki na bagaż (z adresem) i skąd takie wziąć?

Przepraszam za być może banalne pytania, ale to dla mnie "być albo nie być" - przynajmniej na razie...

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

bagaz nadajesz w polsce do miejsca do ktorego lecisz , nic po drodze nie musisz odbierac , ani w Londynie ani w Chicago, czasami jak samoloty sie spozniaja to bagaz moze nie zostac na czas przelozony do drugiego samolotu , w tym wypadku linie lotnicze dostarczaja go na adres ktory podasz na lotnisku , masz wystarczajaco czasu miedzy samolotami , w przypadku spoznienia przebukuja ci bilet na nastepny dostepny lot ale zdarza sie tez ze samoloty czekaja jezeli wieksza ilosc pasazerow sie spoznia

Link to comment
Share on other sites

Bagaż ponownie nadajesz w Chicago! Co do czasu to poważnie wątpię czy na samolot do St Louis zdążysz. Kilka razy zdarzało mi się czekać na przejście przez oficera imigracyjnego z Chicago ponad godzinę. Potem odbiór i ponowne nadanie bagażu, aż w końcu wycieczka (kolejką) na terminal, z którego odlatywałam dalej. Dlatego nigdy nie kupuję biletów, jeśli nie mam minimum 2 godzin na przesiadkę na O'Hare. To lotnisko jest duże i zatłoczone, półtorej godziny może zwyczajnie nie starczyć na przesiadkę.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

Czy jeśli będę chciała przebukować bilet, będę musiała uiszczać za to jakąś dodatkową opłatę (lecę tymi samymi liniami - UA)?

Jeszcze raz dziękuję za porady - dzięki forum trochę się uspokoiłam, bo znalazłam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań;)

Link to comment
Share on other sites

Czy jeśli będę chciała przebukować bilet, będę musiała uiszczać za to jakąś dodatkową opłatę (lecę tymi samymi liniami - UA)?

a to juz zalezy jaki masz bilet wykupiony,,sa takie ze nic to nie kosztuje,,sa takie ze jakas kwote musisz zaplacic lub tez sa takie ze nic sie nie da zrobic a wtedy kupujesz nowy bilet lub tez lecisz na tym starym..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...