Skocz do zawartości

Scholarships For International Students


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

w przyszlym tygodniu zaczynam zajecia w Community College of Philadelphia, przez pierwszy semestr musze skupic sie na kursach z ESl, ale ogolnie moj major to Science, Technology and Society.

Jestem tutaj na wizie F-1. szkola nie ma zadnych pomocy finansowych dla international syudents, probowalam znalesc jakies scholarships w internecie, ale niestety nie udalo mi sie, nie wiem, moze nie umiem szukac, dlatego chcialabym prosic was o pomoc, niektorzy z was maja wieksze doswiadczenie i wiedze, moze ktos wie ,zna strone lub organizacje dzieki ktorej moglabym uzyskac jakas pomoc finansowa.

mam nadzieje ze ktos mi pomoze, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale realia sa takie, ze pomoc finansowa -- zwlaszcza na publicznych community collegeach -- dla cudzoziemcow jest minimalna i rzadka. a teraz, w okresie kryzysu kiedy szkoly maja ogromne braki finansowe i kiedy wiekszosc 'tutejszych' tez potrzebuje bardzo duzo pomocy, to juz w ogole jest prawie niemozliwe cokolwiek znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dostalam 2 rozne stypendium chodzac do Community College. Weszlam po prostu na ich strone internetowa. Byla tam lista dostepnych stypendiow z tymze wiekszosc wymagala, zebys byl/byla obywatelem albo posiadaczem zielonej karty, zeby Cie w ogole wzieli pod uwage. Na szczescie udalo mi sie znalezc 2, ktorych warunki spelnialam(bo tez bylam studentka miedzynarodowa) i przez rok dostawalam jedno, a pozniej dostalam tez drugie stypendium. Natomiast, zdaje sobie sprawe, ze jesli Twoja szkola nie oferuje nic, to w takiej sytuacji ciezko jest znalezc stypendium "z zewnatrz".

Moze poszperaj po organizacjach polskich. Wiele z nich oferuje pomoc dla studentow. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze jestes wybitnym talentem, co zreszta uwazam jest bardzo sluszne mozesz dostac pomoc pod warunkiem ze udowodnisz swoja wybitnosc.

A z drugiej strony kompletnie nie rozumiem czelnosci na jakiej podstawie USA ma pomagac miedzynarodowym studentom. To jest tylko i wylacznie twoj wybor ze chcesz studiowac w USA z odpowiedzialnoscia jaka przychodzi z tym wyborem.

Obywatele tego kraju maja serdecznie dosc wszystkich mozliwych pasozytow, legalnych jak i najbardziej nielegalnych, ktorzy przyjezdzaja do tego kraju w celu dojenia go jak dojnej krowy, w kazdym tego slowa wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Z tego co piszesz nasuwa sie wniosek, ze wg Ciebie miedzynarodowi studenci maja postawe roszczeniowa wzgledem uczelni amerykanskich. Musze sie z Toba nie zgodzic. Stypendia, ktore ja otrzymalam wcale nie byly przeznaczone dla obcokrajowcow studiujacych w USA, tylko po prostu obywatelstwo amerykanskie/GC nie byly jednym z wymogow. To wszystko. Uwazam, ze jesli szkola badz inne organizacje oferuja pomoc w postaci stypendium czy grant rowniez dla nas, studentow miedzynarodowych, to dlaczego mamy z nich nie skorzystac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest napisane ze kazdy kto przyjezdza studiowac jest zdolny?

Nauka w USA jest bardzo kosztowna i pomoc powinna byc skierowana dla lokalnych studentow

Miedzynarodowi tylko wybitne umysly powinny dostac pomoc (takie osoby znam pokonczyly Harvard placac tylko za pierwszy semestr)

ale nie kazdy kto zamarzy dostanie pomoc. Pomoc jak sama nazwa wskazuje powinna pomoc ale tylko wybitnosciom.

A co to USA to instytucja harytatywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdzie jest napisane ze kazdy kto przyjezdza studiowac jest zdolny?

Nauka w USA jest bardzo kosztowna i pomoc powinna byc skierowana dla lokalnych studentow

Miedzynarodowi tylko wybitne umysly powinny dostac pomoc (takie osoby znam pokonczyly Harvard placac tylko za pierwszy semestr)

ale nie kazdy kto zamarzy dostanie pomoc. Pomoc jak sama nazwa wskazuje powinna pomoc ale tylko wybitnosciom.

A co to USA to instytucja harytatywna?

Nie kazdy, kto przyjezdza studiowac jest zdolny i dlatego wlasnie znikomy ulamek studiujacych dostaje stypendium.

I prosze Cie, nie obrazaj mojej inteligencji zadajac retoryczne pytania o tym czy USA to instytucja harytatywna.

Ja na tym forum dzialam, zeby zdobywac i udzielac informacji, a nie zeby Twoim frustracjom zyciowym dawac medium przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...