Skocz do zawartości

Golf Club, Wiza H1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wazne pytanie odnosnie ubiegania sie o wize pracownicza H1. Otóż juz 3 sezon pracuje w US na wyjezdzie typu Work&Travel na wizie J-1. Za pierwszym razem pracowałem na campie dla dzieci, zas dwa ostatnie lata (a raczej wakacje) na resrocie w bardzo prestizowym klubie golfowym na stanowisku kelner i obsluga gosci. Studiuje na AWF-ie w Poznaniu turystyke i rekreacje, w marcu bede bronic pracy magisterskiej. Mam wazne pytanie. Otoz chcialbym pracowac w swoim klubie jeszcze kolejny sezon lub dluzej. Moj pracodawca oraz wielu czlonkow klubu jest ze mnie bardzo zadowolnych, co nie ujmuje bardzo mi schlebia. Czy chcac powrocic do pracy na przyszly sezon moge prosic pracodawce aby ubiegal sie dla mnie o wize H1 czy tez moge jeszcze wyjechac na wize J1? Wiem ze wize H1 bardzo ciezko jest dostac, gdyz tylko niektore zawody sie na to kwalifikuja. Czy mam szanse sie ubiegac o ten rodzaj wizy? Dodam rowniez ze na obecnym stanowisku zdobywam bardzo cenne doswiadczenie, ktore moglbym wykorzystac w przyszlosci do pracy w Polsce. Bardzo prosze o odpowiedz osobe ktora moglaby mi pomoc. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgłosić sie zawsze mozna to nie ma problemu, tylko mi chodzi o to czy moge jechac jeszcze na J1 czy nie? Bo jak nie to znaczy ze nie bede nigdy mogl pracowac w miejscu w ktorym teraz jestem? Acha i jeszcze jedno, tutaj czlonkami klubu sa bardzo wplywowi ludzie, czy pomogloby gdyby mial jakies listy referencyjne od nich? W ogole nie wiem jak mam powiedziec szefowi ze chcialbym pracowac na wizie H, czy on skuma jak sie za to zabrac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna bardzo wazna rzecz mi sie przypomniala. O wize H1b mozna sie starac 6 miesiecy przed planowanym rozpoczeciem pracy tak? Czy to samo dotyczy tez innych wiz H? Zaintrygowalo mnie to iz sezon w moim klubie zaczyna sie od marca i konczy w listopadzie, to jezeli w przyszlym roku wyjade jeszcze powiedzmy na J1 to analogicznie musze zlozyc tez aplikacje na wize H zeby moc pracowac tam po zakonczeniu przyszlego sezonu? Moze sie myle, ale wiza ta jest wazna od 1 pazdziernika zawsze? czy to jest znaczy ze jak zaczyna u mnie sie sezon w marcu a wiza od pazdziernika to po ptakach juz czy jak?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...