Skocz do zawartości

Rent A Car ?


szymciox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

razem z 2 innymi polakami za 2tygodnie zaczynamy podoroz po usa....i wlasciwie mamy wszystko juz zabookowane poza samochodem i tu sie pojawia problem poniewaz ja niestety niemam 25lat ani karty kredytowej (a niechce brac na siebie auta i placic dwokrotnie wiecej za moj wiek) ,posiadam tylko wypukla amerykaska karte debetowa ,natomiast drugi potencjalny kierowca ma 25lat ,ale niema miedzynarodowego prawka i zadnej karty(ani debetowej ani kredytowej)...i tutaj moje pytania:

*czy wypozyczajac auto konieczne jest miedzynarodowe prawo jazdy? bedziemy sie poruszali po californi i nevadzie głownie a samochod chcemy wynajac na lotnisku w los angeles...

*czy mozliwe jest wypozyczenie auta gdy karta debetowa nie nalezy do kierowcy?? a jesli nie to czy gdziekolwiek jest mozliwosc platnosci gotowka??

ps. zaznaczam ze skorzystalem wczesniej z opcji szukaj ale niestety w sumie zadna odpowiedz mi w 100% wszyskiego nie wyjasnia...

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się jakoś pomóc, to tak:

- nie jest wymagane międzynarodowe prawko

- musisz mieć kartę przynajmniej debetową, o gotówce raczej zapomnij. To działa tak ze wypozyczalnia sciąga z twojej karty np $2000 i oddaje je ok tygodnia po oddaniu samochodu (tak było w moim przypadku) jest to zabezpieczeeni na wypadek mandatów z radarów itp.

- nie wiem o co chodzi z tym minimalnym wiekiem 25 lat... ja mialem poniżej 25 jak wypożyczałem (kalifornia)i nie miałem zadnej dopłaty

- czy jest możliwe wypożyczenie wam samochodu przez osobe trzecią, pewnie tak tylko bedzie mala dopłata za dodatkowego kierowcę

- pamięaj o pełnym ubezpieczeniu :) jak ci nie wypożyczą w jednej wypozyczalni to idz do drugiej, tak do skutku :rolleyes:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak o policje sie niemartwie bo juz mnie tu zatrzymali za predkosc i polskie prawko zaakceptowal i nawet niemusialem wyciagac miedzynarodowego...na szczescie udalo sie uniknac mandatu bo za moje przekroczenie dostalbym kilka stówek:D

co do chodzenia od wypozyczalni do wypozyczalni to moglibysmy i tak zrobic ale niemam pewnosci ze ktorakolwiek sie zgodzi a mamy juz zrobione rezerwacje w innych miejscach i za pozno byloby na zmiany planow i rezerwacji i sporo kasy bysmy stracili:/

najlepsza i najtansza opcja byloby wypozyczenia auta na kolezanke ktora ma juz 25lat z wykorzystaniem karty kredytowej innej osoby, niestety owa dziewczyna ma tylko polskie prawko a z tego co czytalem to niezawsze ono wystarczy...to jest jedna mozliwosc a druga: wypozyczenia auta na mnie z wykorzystaniem mojej karty debetowej bo innej nieposiadam tylko czy to jest mozliwe na 100% w ktorejs wypozczalni w LA? wyjdzie to nas sporo drozej ale zmiana planow bylabny jeszcze bardziej kosztownym wyjsciem wiec z dwojga zlego to sie by bardziej oplacalo...

co do wieku to widze ze roznie to bywa...ma ktos przyklad z tych wakacji ze mozna wypozyczyc auto w wieku ponizej 25lat bez tych wiekich doplat?

jesli macie pewnosc ze ktoras z tych opcji napewno wypali to prosze piszcie bo to prawie sprawa zycia i smierci:P

jesli ktos juz mial takie doswiadczenia to prosze o przyklady do ktorej wypozczalni moge sie zglosic i napewno dadza mi auto...

Pzdr

Szymon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie musisz się martwić, kiedy przybyłem do LA pierwszy raz, a miałem w ten czas 23 lata, prosto z lotniska poszedłem do wypożyczalni, pokazałem kartę kredytową moją i polskie prawko; koleś nie chciał mi wypożyczyć auta, ale poszedłem do drugiej parę kroków dalej i nie było problemu, koleś wziął katalog gdzie miał zdjęcia i opis praw jazdy chyba z całego świata w tym z Polski zobaczył porównał i wszystko było ok. czyli możesz mieć poniżej 25 lat i wypożyczać auto, wcale to nie oznacza dużych kosztów. miałem tylko jeden przypadek kiedy nie chcieli mi wypożyczyć auta i nigdy nie musiałem pokazywać międzynarodowego prawka, a wypożyczałem wiele aut.

inna sytuacja - nie miałem już środków na karcie kredytowej, więc zapłaciliśmy kartą kolegi, a ja byłem wpisany jako kierowca, można też wykupić ubezpieczenie na dwóch kierowców czyli na osobę która ma kartę kredytową oraz na kierowcę.

Z tego co pamiętam 25 lat trzeba było mieć jak chciałeś wypożyczyć dużego vana ponad 7 osobowego.

Wynajmujcie najlepiej poza lotniskiem - jest taniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...