Skocz do zawartości

List Z Banku (irs?)


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostalem ostatnio list z mojego banku odnośnie jakis podaków. No wlasnie jakiś bo nie bardzo wiem sam o co chodzi. Moze przedstwie go i ktos bedzie w stanie pomoc.

"Dear Customer.

You may be exempt from U.S. backup withholding of tax on interested earned due to your status as a nonresident alien.

We are required by Internal Revenue Service to obtain a re-certification of your status and collect additional information as part of the re-certification process.

This letter requires a response for tax purpose. Please respond by august 1, 2009. In accordance with Section 3406 of Internal Revenue Code, failure to re-certify will result in the assessment of withholding tax on all interest payments made on your account(s).

To qualify for this exemption, follow these steps:

tu jest wymienione kilka krtokow ktore musze spelni, jesli potrzebujecie ich by mi pomoc napisze je.

Pozniej na samym koncu napisane jest tak:

"Please note, if you are not or were not the beneficial owner of an account, (such as an investment advisor acting on behalf of others, or if you are a foreing partnership, foreign trust or a foreign company with a United States presence), please contact us as the form W-8BEN is not the correct form you must complete. Once notified, we will forward the correct form to you for completion"

Ma ktos pomysl o co moze chodzic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na work and travel juz 4 raz z kolei. Konto zalozylem co prawda 2 lata temu i nigdy nic takiego nie dostawalem. Co prawda w zeszlym roku przywiozlem z Polski sporo sume pieniedzy (okolo 15 tys $) i przez ten rok te pieniadze lezaly, a 10 tysiecy z nich bylo na CD czy li cos na wzor lokaty, i fakt zarobilem na tym okolo 300 dolarow w ciagu roku. Oprocz tego wspolwlascicielm konta jest druga osoba ktora jest rezydentem ale nic nie wplaca na to konto, po prostu zrobilem ja wspolwlascicelem zeby mogla robic wszystko na tym koncie kiedy ja bylem w Polsce. Teraz staram sie o zmiane statusu na studencki, no ale rezydentem ani nikim innym nie jestem, To trzeba bylo zlozyc do 1 sierpnia a ja tego nie zrobilem, wiec nie wiem czy musze isc teraz do banku i to wyjasnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnij jak najszybciej aby ci nie narobili problemow. Jest ci to nie potrzebne (problemy z IRS) tym bardziej ze do unikniecia po prostu wyjasnij. Pamietaj tez ze przyrost odsetek pojdzie do urzedu podatkowego w Polsce jako twoj dochod (bo tam jestes rezydentem do celow podatkowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom dzis jade do banku wyjasnic wszystko. Jesli chozi o podatek w polsce w WAT to nie place bo mam gdzies polskiego fiskusa. Nie po to wydaje na program 6 tys zl, nie po to charuje za 7 dolcow i jade obejzec usa zeby tym pi...lonym darmozjadom zplacic jeszcze podatek. Tak powaznie to za rok biore slub z moja ukochana, jak tylko dostanie ona obywatelstwo, wiec zaraz po tym powiem naszemu urzedowi bye bye, pijawki... :):):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem i zdaje sobie z tego sprawe, ale wiem ze nikt nie placi podatkow z WAT ja rowniez nie zamiezam tego robic. Oby przetrzymac ten rok. Jesli chodzi o podatki to mozna powiedziec ze mam dobre zrodlo informacji. Mam pracuje w tej cholernej instytucji... :)) Ale tak powaznie zobacze co mi w banku powiedza tu bo kurde najgorsze jest to ze jest ponad miesiac po terminie w ktorym mialem wypelnic ta forme... Polskim fiskusem sie nie martwie na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie bedziesz placil podatkow do IRS. Tylko musisz im to napisac bo bank jak wiesz informuje IRS o przyroslych odsetkach. Czyli twoja sprawa to tylko kwestia wyjasnienia i o to prosza. Bank dal ci termin bo jakis musi byc. Ale nie przejmuj sie tylko w miare mozliwosci odpowiedz szybko i zalatwione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc i do uslyszenia w nastepnym poscie :)) tak na marginesie orientuje sie ktos ile trwa w praktyce (bo na stronie immigration napisane ze 2,5 miesiaca) oczekiwanie na decyzje w sprawie zmiany statusu na studencki??? Aha i jeszcze jedno. Dorabiam sobie obecnie jako trener soccera w jednym z klubow. Wlascicel daje mi czeki za wykonana prace. Umowilismy sie na 20 dolarow za godien i tak dostaje, tzn on nie odprowadza podatku od tego. Na czeku nie jest napisane ze to jest cash, a poza tym wszystko wystawiane jest na czekach klubowych. w zwiazku z tym mam pytanie, jak mam sie z tego rozliczyc, bo nie wiem czy on ma mnie na payroll, czy po prostu ot tak daje mi kase, nie ukrywam ze chcialbym zapalcic od tego podatek, bo jak za rok bede ubiegal sie o GC chce miec czysta sprawe, jesli chodzi o podatki. On nie wzial ode mnie ani ssn ani informacji na moj temat wiec nie wiem czy da mi W2, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...