Skocz do zawartości

Status F-1 Slub Z Rezydentem


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj nie tylko chodzi o zmiane nazwiska na GC...Co wedlug prawa powinna zrobic,,,przede wszystkim musi zrobic zmiany u swojego pracownika....chodzi o podatki IRS!! , szkola jezeli studjuje,zmienic prawo jazdy,Social Security Card, zmienic wszystko w Banku,rejestracja na samochod, ubezpieczenie, jezeli placi za wode czy prad czy cable tzw utility companies , zawiadomic poczte itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie tylko chodzi o zmiane nazwiska na GC...Co wedlug prawa powinna zrobic,,,przede wszystkim musi zrobic zmiany u swojego pracownika....chodzi o podatki IRS!! , szkola jezeli studjuje,zmienic prawo jazdy,Social Security Card, zmienic wszystko w Banku,rejestracja na samochod, ubezpieczenie, jezeli placi za wode czy prad czy cable tzw utility companies , zawiadomic poczte itp. itd.

ok, ale to nic nowego nie wnioslo do sprawy, bo wiadomo ze kobieta biorac slub z meżczyzna najczęściej przyjmuje jego nazwisko i to wiaze sie z tymi wszystkimi zmianami, bank, szkola, dowod osobisty, prawo jazdy paszport itp itd. To wiem. Chodzi mi o konkretna rzecz jaka jest GC juz teraz. I pytam ponownie. Czy jest mozliwosc aby nazwisko zona przyjela ode mnie powiedzmy za rok czy dwa i wtedy powiedzmy zrobilibysmy cly transfer dokumentow. I czy jesli to jest mozliwe to czy np jesli zostanie ona chwilowo przy swoim nazwisku to czy tez bedzie musiala zglaszac do immigration ze zmienila status czy ich to nie interesuje? Glupio to moze wygladac powiedzmy za rok czy 1,5 jak zona kiedy zostanie obywatelem, bedzie miala nazwisko moje i bedzie skadala petycje immigracyjna na mnie (mam nadzieje ze nie zakrecilem za bardzo) Po prostu pytam bo mowie nie usmiecha nam sie wydawac $300 na nowa GC plus inne rzeczy akurat w nastepnym tygodniu czy za dwa tygodnie kiedy wezmiemy slub. Chcemy to zalegalizowac zeby wszystko mial rece i nogi, chocizby ubezpieczenie itp. I czy jesli ona zostanie przy swoim nazwisku chwilo (jesli to mozliwe, powtarzam chwilow) to czy musi to wszedzie zglaszac bo w takim przypadku dokumenty beda przeciez takie same, tylko jej status małżeński bedzie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach jest all about the Law!!....szczegolnie jak sie jest na GC i chce sie dostac Amerykanskie obywatelstwe, trzeba prawo przetrzegac...napisalem

wedlug prawa powinna to zrobic
...takie jest prawo!!!....wiec miej respekt do tego prawa.!!!...Twoja zona poza tym mieszka w Good Old USA, ma GC, z nieba jej nie spadla , mieszka tam pare lat, wiec chyba powinna wiedziec co robic???...jezeli ona nie wie ???? to sie dziwie.????... Jezeli ty chcesz kombinowac to moze ktos inny ci poradzi.

Good Luck.

Tutaj nic nie jest za darmo ..You Play You Pay...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka tu od 3 lat wiec podejzewam ze ty tez nie wiedziales/nie wiesz wszystkiego, tym bardziej w takich sprawach, ktorych nie zalatwia sie na co dzien, jakie jest prawo to wiem, a jest rowniez prawo do nie przyjmowania nazwiska po mezu, wiec co wtedy powiesz? Chodzi o to ze jesli nie przyjmie, to przeciez nie bedzie musiala wymieniac GC tylko dlatego ze zmienila stan cywilny, moze ewentualnie musisec to gdzies zglosic. Dziekuje za polemike, nie wiem gdzie mieszkasz obecnie, jesli w USA to nie wiem jaki masz status, nie wnikam w to bo mnie to nie interesuje, ale czytalem jeden z twoich postow, w ktorym sie wypowiadales i nie miales o tym o czym pisales zielonego pojecia, wiec prosze po rostu zeby nie pisac jak sie czegos nie wiesz. (mowie tu o poscie w ktorym zabierałeś głoś odniosnie zmiany przez Jakuba K statusu). NIe odbieraj tego jako ataku na ciebie tylko pisze na forum nie po to zebys odpisal mi ze prawo jest prawo i trzeba go przestrzegac. Do tego nie potrzeba nikogo madrego. Sa przypadki ze robiac cos nie lamiesz prawa i tez jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak pisalem w poprzednim poscie udało mi sie uzyskac zmiane statusu z J-1 na F-1. Teraz mam pytanie odnosnie kilku spraw. Moja żona (w poprzednich postach pisalem ze jestesmy malzenstwem tylko po slubie koscielnym) jest rezydentem USA w 2011 roku w marcu minie 5 lat odkad tu jest wiec bedzie mogla skladac papiery na obywatelstwo i tu kilka pytan odnośnie legalizacji naszego małżeństwa, bo chcielibysmy wziac slub cywilny:

1. Czy sa jakies przeszkody jesli ona jest rezydentem a ja mam status f1, abysmy wzieli slub, czy lepiej poczekac jeszcze troche. Dodam ze na obecna chwile nie bedziemy skladali na mnie zadnych petycji o GC, z tym bedziemy czekali do obywatelstwa.

2. Czy papiery o obywatelstwo mozna zlozyc 3 miesiace wczesniej jak gdzies wyczytalem, czy musi to byc rowne 5 lat. I czy jesli tak to wszystko przyspiesza sie o 3 miesiace, czy i tak beda one rozpatrywane po rownych 5 latach?

3. Czy jesli wezmiemy slub koscielny i zona bedzie chciala przyjąc moje nazwisko, musi zmieniac wszystkie dokumenty typu paszport, zielona karta, ID (to pewnie tak) czy mozna to zrobic pozniej? W maju bedzie ona jechala do Polski wiec paszport moglaby wymienic, bardziej interesuje nas tu sprawa GC

4. Czy ja bedac legalnie na F1 i bedac mężem, czy żona bedzie mnie mogla wciągnąc na swoje ubezpieczenie?

5. Jak sprawa ma sie z samochodem. Planujemy kupic samochod, ale wszystko bedzie musiala wziąc na siebie żona, i teraz jak to ma sie do ubezpieczenia samochodu? tzn ja bede nim jezdzil tylko skoro wszystko bedzie na nia to czy w razie (odpukac wypadku czy innego nieszczescia) nie bedzie problemow ze jezdzilem nie swoim samochodem?

2.TAK skladasz do 90 dni przed 5 rocznica wydania GC (data wydania jest na karcie), i od tego momentu sprawa sie toczy, jakies 3-6 miesiecy

jak wyslesz wczesniej niz 90 dni to ci zwroca

3. zona powinna zmienic nazwisko, ale nie moge tego nigdzie znalesc na pismie, co do adresu to wiadomo ze 10 dni ale nazwiska..... Ciekawe pytanie

mozna latac z GC na nowe nazwisko ale starym poaszportem i aktem slubu, ale wtedy bilet musi byc na odpowiednie nazwisko, nie pamietam ktore

4. Jesli masz SSN to powinna dac rade, mnie maz dopisywal jeszcze jak bylam na K1

5 jesli masz SSN to mozecie kupic i wziasc kredyt razem, moze tez sprobowac dopisac cie do ubezpieczenia samochodu, nie wiem czy do tego potrzebne jest prawo jazdy, dzwoncie tam gdzie ma

PS. moze jakby temat przezucic do dzialu emigracja to by sie ktos(karina) inny wypowiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey kopan...Chill :)

czytalem jeden z twoich postow, w ktorym sie wypowiadales i nie miales o tym o czym pisales zielonego pojecia, wiec prosze po rostu zeby nie pisac jak sie czegos nie wiesz. (mowie tu o poscie w ktorym zabierałeś głoś odniosnie zmiany przez Jakuba K statusu).

Odpowiadalem na watek postu Jakub K....czyli jego pytanie

Zmiana Z J-1 Na F-1, co i jak?

Jest tez J-1 Visa z tzw 2-year home residency requirement wiec zapytalem Jakub K jaka ma vise

Czy to jest to samo co 2 -year home residency requirement???..Co znaczy ze musisz wrocic do Polski na minimum 2 lata zanim znowu przyjedziesz do Stanow.Jezeli tak to nie mozesz zmienic na F-1 zanim nie wystapisz o Waiver.

Moja odpowiedz jest 100% poprawna. Nie pisal bym czegos czego nie jestem pewny.Nieporozumienie wyniklo z tego ze w mojej odpowiedzi uzylem cytat z innego watku ktos kto sie pytal o cos innego. Z tad mala konfuzja a nie z mojej niewiedzy.

Na Twoje pytanie

Czy jesli wezmiemy slub koscielny i zona bedzie chciala przyjąc moje nazwisko, musi zmieniac wszystkie dokumenty typu paszport, zielona karta, ID (to pewnie tak) czy mozna to zrobic pozniej?

tez odpowiedzialem poprawnie ze Nie nie mozna. Chodzilo mi o zielona karte.

Ja wiem doskonale ze w USA nie musisz przyjmowac nazwiska meza czy zony po slubie, mozesz to zrobic to pozniej jak chcesz.

Ale... I-90 form wysylasz z wielu przyczy jedna z nich jest

name or other biographic information has changed since the card was issued
....Nawet jezeli zostanie przy swoim panienskim nazwisku to jej biographic information sie zmienila, bo juz nie jest single status tylko married.

Czy beda jakies konsekwencje jak tego nie zrobi ??? to nie mam pojecia.

Ja moge Ci powiedziec moje zdanie i co ja bym zrobil na Twoim miejscu. Nie jestem tutaj zeby sie wymadrzac. Dlatego zadajesz na Forum pytania zeby zobaczyc jakie sa twoje opcje..Przesiac wszystkie informacje ale koncowa decyzje tylko ty mozesz podjac nikt ci nic nie moze narzucic.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...