Skocz do zawartości

Status F-1 Slub Z Rezydentem


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak pisalem w poprzednim poscie udało mi sie uzyskac zmiane statusu z J-1 na F-1. Teraz mam pytanie odnosnie kilku spraw. Moja żona (w poprzednich postach pisalem ze jestesmy malzenstwem tylko po slubie koscielnym) jest rezydentem USA w 2011 roku w marcu minie 5 lat odkad tu jest wiec bedzie mogla skladac papiery na obywatelstwo i tu kilka pytan odnośnie legalizacji naszego małżeństwa, bo chcielibysmy wziac slub cywilny:

1. Czy sa jakies przeszkody jesli ona jest rezydentem a ja mam status f1, abysmy wzieli slub, czy lepiej poczekac jeszcze troche. Dodam ze na obecna chwile nie bedziemy skladali na mnie zadnych petycji o GC, z tym bedziemy czekali do obywatelstwa.

2. Czy papiery o obywatelstwo mozna zlozyc 3 miesiace wczesniej jak gdzies wyczytalem, czy musi to byc rowne 5 lat. I czy jesli tak to wszystko przyspiesza sie o 3 miesiace, czy i tak beda one rozpatrywane po rownych 5 latach?

3. Czy jesli wezmiemy slub koscielny i zona bedzie chciala przyjąc moje nazwisko, musi zmieniac wszystkie dokumenty typu paszport, zielona karta, ID (to pewnie tak) czy mozna to zrobic pozniej? W maju bedzie ona jechala do Polski wiec paszport moglaby wymienic, bardziej interesuje nas tu sprawa GC

4. Czy ja bedac legalnie na F1 i bedac mężem, czy żona bedzie mnie mogla wciągnąc na swoje ubezpieczenie?

5. Jak sprawa ma sie z samochodem. Planujemy kupic samochod, ale wszystko bedzie musiala wziąc na siebie żona, i teraz jak to ma sie do ubezpieczenia samochodu? tzn ja bede nim jezdzil tylko skoro wszystko bedzie na nia to czy w razie (odpukac wypadku czy innego nieszczescia) nie bedzie problemow ze jezdzilem nie swoim samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies przeszkody jesli ona jest rezydentem a ja mam status f1, abysmy wzieli slub

Nie ma zadnej przeszkody zebyscie wzieli slub, przeciez ona jest rezydentem.Rozumiem ze wezmiecie slub w USA.

czy lepiej poczekac jeszcze troche

Dlaczego poczekac ??

Dodam ze na obecna chwile nie bedziemy skladali na mnie rzadnych petycji o GC, z tym bedziemy czekali do obywatelstwa.

Nie bardzo rozumiem pytania?.Jak wezmiecie slub to mozna od razu zlozyc papiery o zmiane statusu dla ciebie i dostaniesz GC..Z tego co piszesz to Twoja zona dostanie obywatelstwo moze za 2 lata.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jak papiery sklada rezydent to tak od razu nie dostane GC, taki proces trwa chyba okolo 5 lat, dlatego ze zlozeniem papierow bedziemy czekali do jej obywatelstwa, bo wtedy jest to duzo szybciej. Zlozyc moze co prawda tylko co to zmieni?? NIC. A pozniej nie mam zamiaru po dwoch latach pisac podan czy wysylac dodatkowych aplikacji zeby przyspiezszac ten proces jak zmieni jej sie status na obywatela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 moze i masz racje ale troszke sie boje w w moim liscie do immigration ktory musialem napisac wyjasniajac dlaczego ubiegam sie o zimane stausu napisalem ze che sie rozwijac (kierunek studiow zblizony do mojego polskiego) no i napisalem ze NIE ZAMIERZAM zostac w usa po skonczeniu edukacji. NIe napisalem ze napewno nie zostane ale ze nie zamierzam, przez 3 lata duzo moze sie zmienic, wiec teraz moze to dziwnie wygladac ze dostalem zmiane stausu i od razu zostaja zlozone papiery o Gc dla mnie, wiec dlatego wole poczekac, tym bardziej ze jesli chodzi o obywatelstwo to wszystkie warunki powinna spelnic bez problemu, kwestia pozniej tylko odsnia egzaminu (wiem ze nie musi to byc latwe). A czy jakies sugestie dotyczace innych pytań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dalszych pytan to niech sie zapyta Twoja zona jak jest z ubezpieczeniem w pracy ,co do zmiany paszportu to jak zmieni paszport i beda tam nowe dane (nazwisko)to niech uwaza z biletem lotniczym,bo beda sprawdzac jej paszport i moga miec ale z tym zwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ze ubezpieczenie to oddzielny temat i kazdy ubezpieczyciel ma swoje zasady. A jak wlasnie dokladnie z tym paszportem. Chcielbysmy wziac cywilny i od razu zmienic nazwisko na moje. Czy w tym wypadku paszport traci waznosc od razu a z tym zielona karta? Czy moze zmienic nazwisko na moje ale na razie nic nie zmieniac jesli chodzi o zielona karte i paszport i ewentualnie podrozowac z aktem malzenstwa. Ewentualnie ile kosztuje wymiana zielonej karty na nowa, czy wlasciwie zmiana nazwiska na niej. Bo paszport to pewnie kolo 150 zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za odpowiedz. A moze ktos orientuje sie jak by to wygladalo jesli chwilowo zona pozostanie przy swoim nazwisku to czy bedzie mogla je zmienic pozniej. Chwilowo nie usmiecha sie placic 300 dolcow, jesli nie bedzie skladana zadna petycja, czy moga byc problemy jesli teraz tego nie zrobimy? Chcemy po prostu zalegalizowac nasz zwiazek aby miec wspolne ubezpieczenie itp a tamto napewno zalatwimy tylko chwilowo nie teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopan co do paszportu to jesli Twoja zona wykupi bilet na nazwisko panienskie a potem bedzie leciec juz z nowym paszportem i nowym nazwiskiem wtedy nie wiem co bedzie na lotnisku ,,spytaj sie kogos o taka sprawe

do tego jak Twoja zona zmieni paszport w Polsce a ma dowod osobisty to wtedy bedzie musiala zmienic dowod,jak tego nie zrobi to chyba po 3-4 miesiacach ten dowod staje sie nie wazny .Poczytasz o tym na stronach www,,jak i tez cena moze byc rozna w zaleznosci od tego po co zmienia paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...