Skocz do zawartości

Oczekiwanie


Inezand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Opisuje swoją sytuację...

Po koniec sierpnia tego roku mąż złożył petycje o wydanie CR1 właśnie dla mnie.

Mąż ma podwójne obywatelstwo, ślub odbył się w Polsce a papiery zostały złożone przez jedno z biur w Chicago. Poinformowano nas, że złożenie papierów w Polsce jest niemożliwe, gdyż mąż przerwał pobyt i wyleciał na 2 tyg do USA.

Obecnie jesteśmy w trakcie oczekiwania na potwierdzenie,że nasza sprawa zostanie rozpatrzona (nie operuję jeszcze konkretnymi nazwami poszczególnych etapów).

Jesteśmy bardzo młodzi... 19 i 20 lat. Zależy nam na czasie, ale tego chyba nawet nie muszę pisać...

Jeżeli ktokolwiek miał styczność z taka sytuacja albo po prostu jest dobrze zorientowany, proszę o wszelkie informacje odnośnie czasu oczekiwania, takiego sredniego, bo zdaje sobie sprawe, że każda sytuacja jest specyficzna.

Pozdrawiam,

Inez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Inez

tak jak podal Saka, sprawdzaj nasza liste,

wprawdzie w dziale "CR1 / IR1 wysylane z USA " nie ma zbyt wielu wpisow ale czeka cie jakies 9 miesiecy czkania

z tym ze nie mozecie skladac w Polsce to wam powiedzieli tak w konsulacie w Warszawie czy w biuro w Chicago

twoj facet mieszkal ostatnio w polsce?

ogolem zeby skladac w Polsce on musialby mieszkan w polsce przez ostatnie 6 miesiecy, nie wiem jak na to wplywaja wyloty/wloty

le jest brdzo duza roznica w oczekiwaniu, wiec sie upewnij ze nie mozna, choc nie wiem cszy teraz mozna cos zmienic

jesli chcesz doksztalcic sie w procese poczytaj watek "CR1 mial juz ktos spotkanie..."

procedury sie czasami zmieniaja ale da ci dobre pojecie o sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...