Skocz do zawartości

Wiza Do Usa Z Dublina


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w klubie :)

Moze na poczatke udaj sie na http://dublin.usembassy.gov/non-immigrant_visas.html tam jest wyjasnione jak i gdzie skladac aplikacje o wize.

Ale tak pokrotce musisz wypelnic wniosek https://ceac.state.gov/genniv/ wraz ze zdjeciem gdy juz go wypelnisz na sam koniec zostanie on automatycznie przeslany do ambasady a ty kopie wydrukuj sobie.Idzie do banku lub na poczte obojetnie ( w banku robia to od reki ) zrob Bank Draft na kwote podana na stronie czyli w chwili obecniej mniej wiecej jakies 92 euro, wystarczy ze wypowiesz magicznie slow "Bank Draft" i podasz nazwe i adres organizacji.Koperte o wymiarach 6in x 9 1/2in approx ze znaczkami na ogolna wartosc 5.5euro moze byc rozna kombinacja znaczkow ale wriaz o wartosci 5,5euro.

Wczesniej jednak mozesz sie umowic do mabasady a dopiero potem zrobic im przelew wydaje mi sie to obojetnie bede wiedziala w poniedzialek bo mam zamiar dzwonic. Tak czy siak dzwonic musisz, termin wizyty ustala ci mniej wiecej za jakies 2 tygodnie.

Wez statement z konta i jesli masz to i z karty kredytowej, payslip z lepsza wyplata, moze jakies dokumenty ze masz samochod, umowe o wynajem mieszkania i jakis papier od pracodawcy ze jestes zatrudniony ogolnie wszystko co moze sie przydac w udowodnieniu ze trzyma cie cos tutaj i ze wrocisz.

To chyba tyle jak by co to pisz :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wlasnie dzis dzownilam do ambasady ustalilam termin na 23 pazdziernika o 10 rano niestety pozniej nie mozna bylo na to wychodzi ze w tych sprawach przyjmuja na 10 rano. Po moze 2 minutach czekania zglosila sie oparatorka powiedzialam ze chce umowic sie na rozmowe o wize turystyczna.Spytala sie czy wypelnilam aplikacje on-line imie,nazwisko,date urodzenia,narodowosc i czy urodzilam sie w Polsce,numer telefonu,e-mail ( po chwili przychodzi wiadomosc z potwierdzeniem daty i godziny rozmowy).Informuje ze nie mozna przyniesc ze soba zadnych elektroniczych przedmiotow i ze nie wiecej jak 10-15 minut przed godzina 10ta byc pod ambasada.

I taka mala ciekawostka, nie ze wszystkich sieci sie mozna dodzwonic do ambasady ja mam Meteor i nie moglam ale z O2 oraz Tesco Mobile mozna bez problemu i zapene w Vodafon tez jednak sprawdzalam tylko te dwie i nie ma zadnuch problemow. Rozmowa nie bedze trwac dluzej jak 5 minut z operatorem dluzszy czas moze potrwac oczekiwanie na polaczenie z nim ale calosc nie wiecej jak 10 minut. Koszto 1 minuty rozbrajajacy 2,40 euro :-/ masakra.

Wszystko w tym temacie jak cos to piszac prosze, powodzenia zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich smile.gif

Kilka godzin temu wrocilam z ambasady z nowa wiza smile.gif

Uzytkownicy tego forum bardzo mi pomogli wiec ja w tym momecie postaram sie pomoc innym opisujac caly procedure od mometu wypelnienia wniosku do mometu odejscia od kientka w ambasadzie :)

1. Wypelniamy wniosek on-line https://ceac.state.gov/genniv/

1a. Adres zamieszkania podajemy ten pod ktorym mieszkamy w Irlandii

1b. Drukujemy kopie wniosku i potwierdzenie ( kopie potwierdzenia mozemy przeslac sobie na maila ) nie wiem czy sam wniosek jest tak bardzo potrzebny bo mi zabrano tylko potwierdzenie, wniosek oddano ale tak czy siak zabieramy go ze soba.

2. Dzwonimy do ambasady niemozna dodzwonic sie z Meteora ale z O2 i Tesco Mobile polaczy nas bez problemu a sama rozmowa nie bedzie trwala dluzej jak 5 moze 7 minut. Date rozmowy mozemy ustalic z osoba z ktora bedziemy rozmawiac jednak godzina nie podlega ustaleniu bedzie to 10:00am. To nie konsulat lub ambasada w Polsce gdzie caly dzien przyjmowani sa ludzie tutaj jest okreslona ilosc osob na dzien ( bylo moze kolo 40 osob o 10:00am a kolo 11:30am moze zostalo 4 i nikt wiecej juz nie przychodzil )

2a. Podczas rozmowy podajemy swoje imie i nazwisko, numer i serie paszportu, narodowosc oraz adres skrzynki internetowej ( po zakonczeniu rozmowy dostajemy maila z potwierdzeniem daty i godziny rozmowy)

3. Idziemy do Banku lub na poczte i robiny Bank Draft lub Post Order ( Bank Draft robimy w banku zas Post Order na poczcie - tak dla wyjasnienia co bysmy zdrowi byli haha ) wplacamy pieniadze i dostajemy tak zwany "Czek Bankierski" na dana sume. Jest tez mozliwosc zaplaty w samej ambasadzie jednak Tylko i wylacznie gotowka i wyliczona kwota ( nie moga wydawac reszty wiec jesli nie bedziemy mieli wyliczonej kasy nie zaplacimy i czeka nas bieg na poczte ) nie akceptuja kart kredytowych itd. wiec bezpieczniej bedzie zaplacic wczesniej.

UWAGA!!! Wplacamy do banku lub na poczcie tylko i wylacznie sume podana na stronie ambasady jesli bedzie ona za niska lub za wysoka bedziemy zmuszenie pojsc i zrobic kolejny.Nie wiem jak w innych banka ale w Permanent TSB nie mozemy poprostu anulowac Bank Draft chyba ze zglosimy jego kradziez lub zgubienie !!!

3a.Konieczne jest zdjecie we wniosku ( robimy u fotografa ktory wrzuca nam je na plytke i potem ladujemy podczas wypelniania wniosku "format zdjecia 5cm x 5cm lub 2,5 inch x 2,5 inch to to samo"

3b. Zbieramy potrzebne i przydatne dokumenty ( statement z konta ktory zostanie zabrany wraz z potwierdzeniem, list od pracodawcy ktory tez zostanie zabrany, umowa o wynajem mieszkania lub domu, jakies rachunki wystawione na nas na ktorych widnieje adres pod ktorym mieszkamy itd.).

3c. Koperta z SAE czyli z adresem zwrotnym pod ktory chcemy by odeslano nam poszport ( najlepiej o wymiarach 15cm na 24cm lub mniej wiecej taka, nie potrzebujemy wiekszej ) kupujemy znaczek na poczcie o wartosci 5,5euro.

Tyle w sprawie formalnosci teraz wizyta w ambasadzie ;)

1. Wchodzimy na teren ambasady po przejscu kontroli bezpieczenstwa standardowa procedura jak na lotniskach ( Mozemy zostawic tam swoj telefon a nawet musimy jesli mamy go ze soba bo nie mozemy wejsc a teren ambasady z rzadnym sprzetem elektroniczym ) kierujemy sie do wejscia na prawo. Po wejsciu do srodka ochroniarz spyta sie nas w jakiej sprawie i da odpowiedni numerek kierujemy sie na prawo i siadamy czekajac na swoja kolej.

1a. Na ekranie TV podwieszonego pod sufitem pojawi sie nasz numer z numerem okienka do ktorego mamy podejsc ( bedzie to 4 lub 5 okienko ). Podajemy dokumenty facetowi z kozia brodka i hardkorowa koszulka ( Metallici haha ). On sprawdza czy wszystko ok i zabiera od nas wspominane wczesniej potwierdzenie, Bank Draft, Statement, List od pracodawcy.

1b. WAZNE !!! Informacja dla osob ktore kiedys byly w USA i przedluzaly wize pobytowa a posiadaja dokumetn z Urzedu Imigracyjnego ( Application to Extend ). Koniecznie zrobcie kopie tego dokumentu i zalaczcie oraz podajcie w okienku ze wszystkimi innymi dokumentami!!!

1b.Czekamy sobie chwile ( ja czekalam prawie godzine haha ) az wezwa nasz numer do pobrania odciskow palcow i znow wracamy na miejsce i czekamy juz na rozmowe z urzednikiem.

Rozmowa

Pani w okienku milo sie przywitala spytala sie gdzie chce jechac i na jak dlugo czym mam rodzine w stanach, czy kiedy kolwiek wczesniej tam bylam i jak dlugo ( i tutaj ten temat zostal odziwo zamkniety w przeciwienstwie do poprzedniego razu gdzie bylam w Polsce w ambasadzie i byl walkowany dlaczego tak dlugo itd. Bylam 8 miesiecy ). Nastepnie gdzie pracuje jak na jakim stanowisku i jak dlugo jestem w Irlandii , czy mam kogos ( jestem sama ) czy mieszkam sama ( odpowiedzialam ze wynajmuje dom ze znajomymi ) tutaj spytala sie na jak dlugo go wynajmujemy ( nie umialam na to odpowiedziec bo szczerze mowiac nie wiem wiec pokazalam umowe o wynajem gdzie widnialo moje nazwisko i osob z ktorymi mieszkam, zaszokowalo mnie z jakim spokojem czekala az wygrzebie ta umowa a nie to co w Polsce facet w ogole sie na mnie nie popatrzyl potraktowal bardzo nie milo i wyniosle ).Czy mam juz kupiony bilet ( odpowiedzialam ze nie ) na jak dlugo moge opuscic prace ( chodzilo poprostu jak dlugi mam urlop ).

Poczym poinformowala mnie ze paszport wraz z Viza odesla mi poczta w ciagu najblizszych kilku dni smile.gif

Mam nadzieje ze komus przydadza sie te informacje i bedzie bardziej zorientowany co ma zalatwic i czego moze sie spodziewac w samej ambasadzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Cóż... widzę że nikogo tu nie ma, jednak zostawię kilka informacji z nadzieją ,że się komuś przydadzą w przyszłości. :)

Aplikację ,płatność i zaklepanie wizyty załatwiałam przez internet. Wszystko opisane w najmniejszych szczegółach więc nie sądzę żeby ktokolwiek miał problem.

Termin 27 grudnia. Mam nadzieję ,że dostanę spóźniony prezent świąteczny.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aplikację ,płatność i zaklepanie wizyty załatwiałam przez internet. Wszystko opisane w najmniejszych szczegółach więc nie sądzę żeby ktokolwiek miał problem.

Hej Natalia,

ja tez wszystko wypelnilam przez internet, lacznie z oplata, a wize odbiote z jednego z ich depotow w Dublinie. Moze wiesz, czy potrzebuje dodatkowo ta koperte i znaczki na spotkanie w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Natalia,

ja tez wszystko wypelnilam przez internet, lacznie z oplata, a wize odbiote z jednego z ich depotow w Dublinie. Moze wiesz, czy potrzebuje dodatkowo ta koperte i znaczki na spotkanie w ambasadzie?

Nie, nie będzie Ci to potrzebne ponieważ paszporty nie są już odsyłane pocztą tylko tak jak wspomniałaś są do odebrania w depotach kuriera DPD lub też dostarczane do domu przez kuriera za dodatkową opłatą 30 lub 35 euro [nie pamiętam dokładnie]. Także zapomnij o kopercie. :)

Upewnij się, że podałaś poprawny adres e-mail bo na niego Ambasada wyśle Ci 'tracking number' Twojej przesyłki, który będzie Ci potrzebny żeby ją odebrać. Ja swój zapisałam i odebrałam paszport bez problemu a mój mąż zapomniał i pomimo, że miał dowód osobisty ze sobą nie dali mu przesyłki. Musiał wracać po numer.

Powodzenia na rozmowie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...