Skocz do zawartości

Co Robić Problem Z Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Może na poczatku opowiem swoją historię z marca tego roku.Mam zielona kartę (tzn. w tej chwili to chyba miałam) od 2003r. jeździłam do Stanów co rok tak aby nie przekroczyć tych 365 dni. Oczywiście zdawałam sobie sprawę,że mogę któregoś pięknego dnia mieć problemy na granicy ze względu na to że powinnam tam praktycznie mieszkać a nie traktować karty jak wizy turystycznej.

A więc po wylądowaniu na lotnisku w Miami urzednik imigracyjny wziął moje dokumenty i zaczął się wypytywać o różne rzeczy jak długo zamierzam zostać w Stanach, czy pracuje dlaczego tak długo mnie tutaj nie było po czym zaprowadził mnie do biura imigracyjnego znajdującego sie na lotnisku.po spędzeniu tam około 2 godzin zostałam przesłuchana i pouczona, że jeżeli nie mam zamiaru zostać w stanach tylko jeździć na wakacje to powinnam zrezygnować z zielonej karty i starać się o wizę turystyczną - nie zabrali mi GC i wpuścili mnie na teren US.Spisana została także notatka w komputerze ale nie dano mi nic do podpisania.

Był ze mną wtedy także mój mąż który ma wizę 10-letnią i spisali także numer jego paszportu.

Mam pytanie i co teraz??Gdzie mogę oddać zieloną kartę i jak zacząć procedurą starania się o wizę turystyczną???Chciałabym jeździć do stanów chociażby na święta czy wakacje gdyż tam mam rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zielona karte oddac w Ambasadzie i isc potem po wize :)

byl juz tutaj taki przypadek i ten ktos dostal wize turystyczna bez problemu oddajac wczesniej GC.

Czy możliwe jest zrzeczenie się statusu stałego rezydenta?

W celu zrzeczenia się statusu stałego rezydenta należy wypełnić wniosek I-407, Abandonment of Lawful Permanent Residence i złożyć go razem z “zielona kartą” w Sekcji Imigracyjnej Ambasady USA w Warszawie. Wnioski przyjmowane są codziennie, za wyjątkiem polskich i amerykańskich świąt w godzinach 13.30-15.00

Uwaga: Zrzeczenie się statusu stałego rezydenta nie oznacza automatycznego prawa do uzyskania wizy nieimigracyjnej, o którą należy się ubiegać na zasadach ogólnych.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

Mozna potem sie starac znow o GC ale wtedy wszystko od nowa trzeba robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...