Skocz do zawartości

Odmowa Wizy Dla Mamy Co Robic?


EvaT

Rekomendowane odpowiedzi

Goharynka - dzieki za info. Jezeli nic sie nie uda zrobic w najblizszym czasie to podczas naszej przyszlej wizyty w Polsce w lipcu tak zrobimy. Myslisz ze jezeli moj maz pojdzie z mama na rozmowe to napewno dostanie wize? Ja nie mam obywatelstwa (z czystego lenistwa:-) ale jesli sie za to wezme teraz to do lipca powinnam je otrzymac:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? trudno mi twierdzic na 100 % ze Twoja Mama dostanie ja pisze Ci z wlasnego doswiadczenia, ze za 1 razem nie dostalam a 3 miesiace pozniej poszlam z obywatelem, ktory oczywiscie nie byl przy mnie na rozmowie z Konsulem a poszedl do okienka dla obywateli i powiedzial, ze dzis stara sie o wize pani Kowalska i ja jako obywatel USA gwarantuje, ze Ta osoba wroci na czas deklarowany we wniosku. Dodam, ze od wczesniejszej mojej wizyty nic w moim zyciu sie nie zmienilo, a mimo to wize otrzymalam.

Pamietaj, ze obywatel USA moze wejsc na teren Ambasady bez umawiania sie na wizyte pokazuje tylko paszport i jest kierowany do sekcji dla obywateli nie musi wczesniej dzwonic i sie umawiac to tylko obywatele polscy musza dzwonic aby umowic sie na rozmowe z Konsulem.

moja propozycja jest taka aby Twoj maz wyslal jeszcze raz email do Ambadady ale tym razem bardziej dosadny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvaT, z tego co piszesz, to urzędnik potraktował twoją mamę jako potencjalną emigrantkę, która po tym wyjeździe może nie wrócić do Polski, bo nic jej w Polsce nie trzyma - wdowa na emeryturze i dom, który można sprzedać lub wynająć. To przykre, ale na tym polega ich praca. Poza tym kwestia twojego statusu - sama przekonałam się, że w Polsce mogą mieć inne informacje niż w USA, więc możliwe, że w Polsce nawet nie wiedzą, że zmieniłaś wizę na F1, a potem dostałaś GC; całkiem możliwe, że mają informację tylko o J1 i myślą, że jesteś teraz nielegalnie. Czy mama wpisała w DS-156, że córka jest rezydentem?

Nie ukrywam, że bardzo mnie ciekawi ta sprawa, bo sama mam podobną sytuację w rodzinie.

Myślę, że powinnaś starać się o obywatelstwo, a potem pójść z mamą na rozmowę i przy okazji wyjaśnić kwestię swojego statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 na ile czasu chciala poleciec Twoja mama i czasami nie wyszlo ze chciala na 1 tydzien a wyszlo by ze by byla np 6 miesiecy...bo czasami tak wlasnie robia takie osoby w takim wieku

po 2 niech idzie po odpowiedzi od Kongresmena ktory powinien dac Wam odpowiedz i oczywiscie skontaktowac sie z Ambasada w tej sprawie..Wy dostaniecie odpowiedz z Ambasady a jak nie to znow wyslijcie bo Twoj Maz ma takie prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód odmowy "za malo zobowiazan w Polsce" jest absurdalny.

1. Znam osobę, która niemal w takiej samej sytuacji (emerytura, mieszkanie w PL, córka rezydentka, konsulat w Krakowie) z chęcią wyjazdu na 4 miesiące dostała wizę bez problemu.

2. Skoro możesz ubiegać się o obywatelstwo, to Twoja mama ma łatwą drogę do GC i podejrzenia o nielegalny pobyt są bez sensu.

Przy kontakcie z ambasadą warto chyba wspomnieć o pkt2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama napisala ze chce wyjechac na 2 miesiace - swieto dziekczynienia i boze narodzenie.

Wyslalismy ponownie zapytanie do ambasady - narazie cisza!

Odwiedzila nas siotra z corka w 2007 na wakcje wrocila do Polski po 3 tygodniach wiec tzw. historia podrozy jest w rodzinie. Gdyby ambasada miala klopoty z moim statusem to mogloby to byc przeszkoda w otrzymaniu wizy przez siostre, a jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...