Skocz do zawartości

Wyjazd 19latka Do Usa Nauka Języka.


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok ale nic nie mówiąc, nic nie ryzykuję, tak? Będę tam się uczyć przecież legalnie bo to będą kursy ogólne...

A tak w ogóle z czystej ciekawości... gdybym nawet poszedł na kursy intensywne (choć nie chcę) to czy rzeczywiście jest takie duże ryzyko, że się dowiedzą? Z tego co wiem szkoła wysyła dane ucznia do USCIS dopiero gdy on wyrazi chęć starania się o wizę studencką bowiem wówczas szkoła automatycznie wydaje I-20 a gdy wydaje takowy formularz, oczywiste jest, że od razu wysyłają dane ucznia do USCIS.... A nawet nie wiem czy to jest na tyle poważna i konkretna szkoła tj. na dłużej, że może wystawiać I-20...? http://www.censu.net/english/Sprachcaffe_New_York.asp

??

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako international student zobowiazujesz sie do nauki w trybie Full-Time, czytaj 20 godzin tygodniowo innej mozliwosci niema dla nie rezydentow ( posiadaczy green card ) lub nie obywateli. Na moje oko zanim zaczolbys studiowac lepiej pojawic sie tam raz na wizie turystycznej i zobaczyc jak wygladaja realia, zapoznac ludzi i zalatwic sobie takie rzeczy jak nocleg transport itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdybym się zdecydował jednak pójść na intensywne kursy angielskiego powiedzmy na miesiąc lub dwa, raczej musiałbym się ubiegać o wizę studencką... (Bo chyba tylko przy kursach ogólnych - 18-20h tygodniowo mogę uczyć się na turystycznej) A więc rozumiem, że musiałbym najpierw dostać od szkoły językowej I-20, wrócić z tym do Polski i udać się do ambasady po wizę F1... Od razu mówię, że zmiana statusu w USA nie wchodzi w grę, ponieważ: 1. będę tam za krótko by czekać na odpowiedź z USCIS, 2. podobno nie jest to mile widziane w ambasadzie przy ponownym ubieganiu się o wizę turystyczną w przyszłości... 3. szkoda zachodu :D Teraz jak to jest, kiedy posiadam w paszporcie już wizę turystyczną na 10 lat?? Gdybym powiedzmy dostał tę wizę F1, to na jakich warunkach to się w ogóle odbywa? Tj.

na jak długo bym ją dostał??

czy by ona automatycznie zastąpiła nieodwracalnie moją wizę turystyczną, którą dopiero co w grudniu dostałem?? Czy może po upływie terminu ewentualnej wizy F1 moja wiza turystyczna byłaby nadal ważna tak jak teraz - do 2019 r. ?? Bo trochę bez sensu by to było, gdyby ew. wiza F1 anulowała B-1/B-2... ?

Proszę o pomoc i porady... Dziękuję z gory, pozdrawiam

P.S.

Jako international student zobowiazujesz sie do nauki w trybie Full-Time, czytaj 20 godzin tygodniowo innej mozliwosci niema dla nie rezydentow ( posiadaczy green card ) lub nie obywateli.

Oczywiście te 20h tygodniowo na wizie turystycznej masz na myśli, tak?? A tak w ogóle jak to innej możliwości nie ma? Przecież są kursy intensywne - powyżej 20h tygodniowo, nawet 30... tyle tylko, że to już raczej na wizie F1...? Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy tzn. o co nam chodzi ale ok.. :) Poza tym nocleg mam zapewniony... o to nie muszę się martwić i specjalnie lecieć do USA by szukać.. ale i tak w marcu wybieram się do NYC więc szkoły jak najbardziej obejrzę.. Tylko przed tym wyjazdem chcę się właśnie tutaj na forum nieco dowiedzieć.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj.na jak długo bym ją dostał??

czy by ona automatycznie zastąpiła nieodwracalnie moją wizę turystyczną, którą dopiero co w grudniu dostałem?? Czy może po upływie terminu ewentualnej wizy F1 moja wiza turystyczna byłaby nadal ważna tak jak teraz - do 2019 r. ?? Bo trochę bez sensu by to było, gdyby ew. wiza F1 anulowała B-1/B-2... ?

mozesz miec kilka wiz w paszporcie,,jedynie wiza na pobyt staly kasuje wizy turystyczne-pracownicze itp..

tak wiec pod czas wlotu na teren USA mowisz ze przyleciales na nauke do USA i wtedy jestes jako student,,,jesli wlecisz jako turysta to musisz wyleciec po za USA i miec nowa inspekcje graniczna i wtedy bedziesz jako student...to samo ma sie do wjazdu jako student a potem mozesz wleciec jako turysta :)

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...esearchers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A to w porządku... Tak więc nie zaszkodzi mi się ubiegać o wizę F1... ponieważ obawiałem się, że gdybym dostał F1, od razu straciłbym B-1/B-2... Ale jednak tak się nie dzieje... po upływie terminu wizy F1 moja turystyczna nadal byłaby ważna do 2019 :) i mogę mieć dwie wizy w paszporcie a urzędnikowi na granicy śmiało mówić, w jakim celu przyleciałem :P

Jednak zastanawia mnie to...:

wiza F-1 nie może być wydana osobie zamierzającej pobierać naukę w publicznej szkole podstawowej (klasy 0-8, przybliżony wiek 5-14 lat) oraz budżetowych ośrodkach edukacyjnych takich jak państwowe centra nauki języków.

I na dodatek wszędzie, gdzie bym nie czytał pojawia się: ''w pełnym wymiarze godzin...''. Tak właściwie co mają na myśli mówiąc to? Bo w końcu nie wiem, czy lecąc na powiedzmy dwa miesiące nauki języka mam się starać o F1 czy też nie muszę, tym bardziej po przeczytaniu zdania na stronie ambasady, które powyżej zacytowałem... To wygląda na to, że każą ubiegać się o F1 osobom, które chcą uczyć się języka przez powiedzmy rok czy pół roku... Zakręcone to wszystko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-20 wydaja osoba ktore planuja dlugoterminowa nauke, np na 12 miesiecy ale nie musisz sie uczyc 12 miesiecy mozesz wczesniej zakonczyc kurs. Co do pelnego wymiaru godzin, wedlug ustalen dla studentow z poza USA jest to minimum 20 godzin tygodniowo, wiecej mozesz ale ponizej 20h nie mozesz " zejsc "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli planuję kurs powiedzmy na 3 tygodnie, miesiąc lub półtora miesiąca, gdzie będę uczyć się 30h tygodniowo (kurs intensywny) to chyba już obowiązuje mnie wiza studencka F1, a nie turystyczna, prawda...?

A co w przypadku, gdy chcę się uczyć na kursie standardowym tj. 4 lekcje dziennie = 20h tygodniowo ale przez miesiąc?? Także obowiązuje mnie F1 czy mam prawo na turystycznej..? Wiem, że w dużej mierze zależy to od szkoły, ale praktycznie każda szkoła językowa podaje informacje, że ''na życzenie wystawiają I-20''.. Np. jak ta: http://www.sprachcaffe.com/polski/study_ab...fo/wiza_usa.htm

Więc teraz nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja byłem w 2007r na wizie turystycznej w szkole Rennert Billingual w NYC. Zajecia były od pon - czw po 4h czyli 16h tyg. W piątek jakies tam wyjścia co sie juz nie wliczało w godziny nauki. Wszystko przez 4tyg ( brat był przez 6 tyg). Na granicy pokazałem kartke ze zapisany jestem i opłaconą mam szkołe i nie zadał zadnego pytania. Wbił na 6 miesięcy odciski palców jakies zdjecie i "welcome to USA" Byłem pare dni temu po wize i Pani się troche oburzyła w rejestracji ze uczyc sie jade na turystycznej, ale po chwili narady zmieniła zdania dodając ze mozna przez 17h tygodniowo na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...