Skocz do zawartości

Łączenie Rodzin. Zielona Karta Ktora Mam. Prosze O Pomoc


MisteryCat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprawa wyglada nastepujaco. Moja babcia 14 lat temu zlozyla wniosek o lacenie rodzin ( moj tato, mama, siostra i ja). Teraz zaczelam studia w Polsce,ktorych nie chce przerywac. Ponoc musze wyleciec razem z nimi aby nie stracic zielonej karty. Ja nie chce teraz na stale wynosic sie z kraju ze wzgledu na studia. Jaki minimalny czas musze przebywac w stanach? Moge po tygodniu wrocic? W laczeniu rodzin jest tak, ze wyjezdza sie po otrzymaniu juz do rak zielonej karty, a w przypadku wygranej loterii nalezy wyleciec do USA i minimalnie przeczekac tam tyle czasu az sie dostanie do reki ta GREEN CARD (do 3 msc). Zatem czy moge wrocic do Polski po tygodniu, byle tylko razem z nimi przekroczyc ta granice? Mam 20 lat obecnie. Ustalilam z rodzicami ze bede mieszkac w Polsce i tu studiowac a na wakacje przyjezdzac do nich. Nie moge pozostac dluzej niz tydzien, bo za duzo materialu nagromadzi mi sie na studiach a poza tym pracodawca nie da mi wiecej niz tydzien wolnego.

Prosze bardzo o szybka odpowiedz i POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laczeniu rodzin jest tak, ze wyjezdza sie po otrzymaniu juz do rak zielonej karty, a w przypadku lwygranej loterii nalezy wyleciec do USA i minimalnie przeczekac tam tyle czasu az sie dostanie do reki ta GREEN CARD (do 3 msc).

Nie wiem kto Ci i jak powiedzial ale tutaj nie ma zadnego znaczenia bo GC dostajesz na terenie USA a nie w Polsce...W Polsce dostaje sie wize na pobyt staly na ktorej nalezy wjechac na teren USA i tam po paru tygodniach lub tez dluzej dostajesz GC ..

I teraz osoby robia tak ze wlatuja ,wyjezdzaja z USA a ktos im ta karte wysyla poczta,,lub tez dostaja karte i wracaja

Dla Ciebie najlepsza sytuacja byla by taka abys dostala GC,zlozyla papiery na paszport bialy i spokojnie wrocila do Polski na czas studiow nie bojac sie ze na granicy moga miec ale ze GC masz po to aby latac a nie siedziec w USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialy Paszport i jeszcze raz Bialy Paszport... Tyle ze czekanie na niego to tez kilka miesiecy a najpierw jeszcze musi dostac GC. A ona moze zostac tylko tydzien w USA.. Cos mi sie wydaje ze tego nie da sie ugryzc tak jakby MysteryCat sobie zyczyla.

Rozwaz dluzsza przerwe od nauki (moze urlop dziekanski?), zalatw wszystko w USA a potem wroc do Polski i skoncz studia. To taka mala rada ode mnie, zeby nie zamykac sobie drogi do zycia tutaj czy tam...

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiq kiedys mozna bylo zlozyc papiery na bialy paszport a odebrac go np w Polsce w placowce dyplomatycznej USA..teraz dochodza odciski palcow a wiec po odciskach palcow mogla by wrocic i w Polsce czekac na bialy paszport,,to jest jakies wyjscie

lub tez miec na tyle duzo szczescia ze zaden urzednik nie bedzie miec ALE ze Ona sobie lata jak na wizie turystycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisteryCat a kto jest glownym aplikantem?

to nie jest loteria wizowa ze jak nie poleci glowny aplikant to zona-dzieci lub tez maz nie maja po co leciec do USA bo musi wleciec glowny aplikant 1 do USA aby reszta osob mogla wleciec

aby stracic GC to musza byc spelnione pewne warunki i moze byc tak ze jak bedziesz latac do USA jak turystka to moze kiedys urzednik skierowac sprawe do sadu a wtedy bez dobrych dowodow na rezydencje mozesz byc pozbawiona GC -stalego pobytu...Sa osoby ze im sie udaje i lataja sobie bez zadnych problemow...

I dlatego tez jesli ktos moze niech sie stara o bialy paszport aby nie miec problemow na granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem glownym aplikantem. Jest nim moja mama. Tzn ze moja mama ma obowiazek wleciec do usa aby jej rodzina byla przepuszczona? W takiej kwestii ja moge albo:

- wleciec do Usa z nimi i po tygodniu wrocic a to ze studiami oni moga mi zalatwic?

- moge nie leciec i tym samym pozbawic siebie zielonej karty jednak moja rodzina bedzie ja miec bo leca z moja mama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze, wyjazdy na laczenie rodzin sa inne niz te na loterie

Zazwyczaj jest tak ze glowny aplikant i tak leci do USA na laczenie rodzin a w loterii On musi poleciec do USA ,jak nie poleci to wtedy nikt z bliskich nie wleci na teren USA..Teraz rozumiesz roznice?

a co masz na mysli zalatwic studia?

Jak nie polecisz to nie bedziesz miec GC i tyle

ps mozna zrobic tak ze teraz poleciec na krotki okres czasu a potem znalesc sobie wiecej czasu,,poleciec do USA,postarac sie o bialy paszport i wrocic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. My lecimy na łączenie rodzin a nie na jakąś loterie. Co rozumiesz przez KRÓTKI OKRES CZASU? Czyli moge poleciec do stanow i wziac ta zielona karte oraz sobie wrocic normalnie, a na wakacje badz do roku czasu wrocic i postarac sie o bialy paszport? Jak mamy teraz tylko wyslac akt malzenski moich rodzicow i moja metryke urodzenia, to po przyjezdzie tam gdzies w okresie swiatecznym ile trwalo by gdzies czekanie na odbior Green Card mojej? Bo dostajemy je osobno a nie jedna wspolna, prawda? Pytam o wszystko bo w tych sprawach jestem jak ta karta..zieloona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec mozesz tak zrobic ze polecisz do USA ,posiedzisz troche -mozesz nawet byc 1 tydzien i wrocisz do Polski ...I moze ta karta przyjdzie Ci jak bedziesz w tym czasie w USA lub tez ktos Ci ja odesle do Polski ..Bo i tak osoby robia

Krotki okres czasu to te 1-2 tygodnie

Ile sie czeka na GC to trudno powiedziec,,,tutaj jedna osoba czekala cos kolo 3 tygodni a sa tacy ze czekaja dluzej ..a gdzie Ty bys byla-przebywala ?

Masz racje ze kazda osoba dostaje oddzielna GC na swoje dane itp...to samo numer SSN -to taki nasz Pesel :) ze jest na cale zycie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...