Jump to content

Wiza Turystyczna Jakie Szanse


Recommended Posts

Witam !!!

Generalnie chciałbym was zapytać co sądzicie o szansach na dostanie prze zemnie wizy turystycznej. Staje o nią we wtorek 27 października :) w Krakowie

Moja sytuacja:

6 lat temu stawałem o wizę której nie dostałem ze względu na to że nie miałem swojego mieszkania. Przez 6 lat się bardzo dużo zmieniło. Mam swoje mieszkanie samochód dobrą pracę kochająca żonę i śliczna córcie która kończy w listopadzie 2 lata. Nie mam ciśnienia na to by dostać tę wizę, staje dlatego iż zaprosiła mnie kuzynka która ma obywatelstwo i chciałbym pojechać na 2-3 tyg na święta + sylwester :) Miałem z żonka stawać i z dzieckiem ale sytuacja rodzinna uniemożliwiła to mojej żonie (strata taty) przełożyła to na przyszły rok teraz chce posiedzieć z Mamą troszkę.

Zagadnienie mam takie: generalnie nie wiem ile teraz ludzi staje i się stara ale w tempie 2-3 min chyba nie ma możliwości wszystkiego przekazać konsulowi a z drugiej strony różnie ludzie mówią że trzeba odpowiadać zwięźle i na temat i tylko na pytania o które mnie zapytają.

Pozdrawiam Michał ;)

Zapomniałem dodać pracuje od ponad 6 lat na stanowisku kierownika w firmie. Umowe mam na czas nieokreślony. Żona pracuje do tego zatrudniam jeszcze mamę jako pomoc domową (jest zarejestrowana) gdzie to mam wpisać w razie czego albo czy w ogóle to wpisywać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

odpowiadasz na pytania konsula, jeśli nie zapyta cię konkretnie o coś to raczej nie ma co opowiadać swoich historii i sytuacji życiowych, szansa jest zawsze, pewnie zapyta cię o to dlaczego żona i córka nie jadą z tobą, więc tu będziesz mógł odpowiedzieć

głowa do góry, luz i tyloo

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

to zalezy gdzie,jaki okres czasu ..ale nie sadze aby to bylo z kolo 100 osob dziennie chyba ze chodzi o okres wakacji bo wtedy wiecej osob sie stara o wize.

co nie oznacza ze jak mniej osob to wiecej wiz jest wydawanych

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno szykuje sobie powoli dokumenty na tę rozmowę i chciałbym jeszcze was zapytać czy saldo z banku wystarczy wydrukować czy potrzebuje mieć jakieś osobno z banku wybrane ? Czy robi im to różnicę czy nie ? I tak korzystam z internetowego konta zawsze płacę droga elektroniczną i nigdy w sumie do banku nie chodzę bo nie mam takiej potrzeby.

Pozdrawiam Michał

Link to comment
Share on other sites

a po co Ci konto pokazywac?jakby tak kazdy dostawal wize jak pokaze konto to juz nie bylo by wiz bo co to jest za problem przelac sobie pare tys zl,,dolarow..\

Ty masz pokazac odpowiedziami i samym soba ze lecisz jako turysta-masz na to i ze wrocisz na czas

juz lepiej miec cos ze szkoly,pracy niz konto bankowe

a jesli juz masz miec takie cos to niech to bedzie z pieczatka banku a nie taki sobie wydruk...

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o to że mam czy nie mam pytałem dlatego iż w którymś temacie ktoś coś o tym wspominał :) lepiej mieć niż nie mieć a umowę o pracę i tak wezmę i tak wezmę bo to przecież oczywiste tylko tak sie jeszcze zastanawiam czy do tej umowy potrzeba jeszcze zaświadczenie że nadal pracuję bo ta umowa była zawierana kilka lat temu. Wolę zapytać niż później się stresować że mi jakiegoś "świstka" brakuje co do rozmowy to stwierdziłem że pełen luzz i uśmiech w sumie będzie to będzie okaże się we wtorek ;]

Pozdrawiam Michał

Link to comment
Share on other sites

Hej ja byłem po wizę turystyczną w Krakowie 16 października i ku mojemu zdziwieniu ludzi było sporo. Pocieszę Cię, że wizę chyba dostawali wszyscy hurtowo, ja jestem świeżo po studiach dwukrotnie byłem na W&T w stanach nie mam mieszkania, ani nic takiego, jedynie mam umowę o prace na 5 lat. Konsul nie pytał o żadne dokumenty zadał 3 pytania rozmowa trawał niecałe dwie minuty i generalnie tak miał każdy więc nie ma co się stresować :) Odpowiadaj krótko na pytania konsula i nie wdawaj się w niepotrzebne szczegóły ;) to moja rada ;) Powodzenia!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...