Skocz do zawartości

Dublin Wizy Do Usa Czy Bank Statement Konieczny


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :)

W piatek bylam po wize w Dublinie nie bylo zadengo problemu z jej dostaniem ;)

Pod spodem masz kopie mojego postu na temat calej wizyty w ambasadzie dodam tylko ze konieczne jest zdjecie we wniosku bez tego nawet nie masz po co isc. Najlepiej bedzie jak zobisz je u fotografa ktory zapisze ci je na plytce potem ladnie dolaczysz je do wniosku.

1. Wypelniamy wniosek on-linie https://ceac.state.gov/genniv/

1a. Adres zamieszkania podajemy ten pod ktorym mieszkamy w Irlandii

1b. Drukujemy kopie wniosku i potwierdzenie ( kopie potwierdzenia mozemy przeslac sobie na maila ) nie wiem czy sam wniosek jest tak bardzo potrzebny bo mi zabrano tylko potwierdzenie, wniosek oddano ale tak czy siak zabieramy go ze soba.

2. Dzwonimy do ambasady niemozna dodzwonic sie z Meteora ale z O2 i Tesco Mobile polaczy nas bez problemu a sama rozmowa nie bedzie trwala dluzej jak 5 moze 7 minut. Date rozmowy mozemy ustalic z osoba z ktora bedziemy rozmawiac jednak godzina nie podlega ustaleniu bedzie to 10:00am. To nie konsulat lub ambasada w Polsce gdzie caly dzien przyjmowani sa ludzie tutaj jest okreslowan ilosc osob na dzien ( bylo moze kolo 40 osob o 10:00am a kolo 11:30am moze zostalo 4 i nikt wiecej juz nie przychodzil )

2a. Podczas rozmowy podajemy swoje imie i nazwisko, numer i serie paszportu, narodowosc oraz adres skrzynki internetowej ( po zakonczeniu rozmowy dostajemy maila z potwierdzeniem daty i godziny rozmowy)

3. Idziemy do Banku lub na poczte i robiny Bank Draft lub Post Order ( Bank Draft robimy w banku zas Post Order na poczcie - tak dla wyjasnienia co bysmy zdrowi byli haha ) wplacamy pieniadze i dostajemy tak zwany "Czek Bankierski" na dana sume. Jest tez mozliwosc zaplaty w samej ambasadzie jednak Tylko i wylacznie gotowka i wyliczona kwota ( nie moga wydawac reszty wiec jesli nie bedziemy mieli wyloczonej kasy nie zaplacimy i czeka nas bieg na poczte ) nie akceptuja kart kredytowych itd. wiec bezpieczniej bedzie zaplacic wczesniej.

UWAGA!!! Wplacamy do banku lub na poczcie tylko i wylacznie sume podana na stronie ambasady jesli bedzie ona za niska lub za wysoka bedziemy zmuszenie pojsc i zrobic kolejny.Nie wiem jak w innych banka ale w Permanent TSB nie mozemy poprostu anulowac Bank Draft chyba ze zglosimy jego kradziez lub zgubienie !!!

3a. Zbieramy potrzebne i przydatne dokumenty ( statement z konta ktory zostanie zabrany wraz z potwierdzeniem, list od pracodawcy ktory tez zostanie zabrany, umowa o wynajem mieszkania lub domu, jakies rachunki wystawione na nas na ktorych widnieje adres pod ktorym mieszkamy itd.).

3c. Koperta z SAE czyli z adresem zwrotnym pod ktory chcemy by odeslano nam poszport ( najlepiej o wymiarach 15cm na 24cm lub mniej wiecej taka, nie potrzebujemy wiekszej ) kupujemy znaczek na poczcie o wartosci 5,5euro.

Tyle w sprawie formalnosci teraz wizyta w ambasadzie smile.gif

1. Wchodzimy na teren ambasady po przejscu kontroli bezpieczenstwa standardowa procedura jak na lotniskach ( Mozem zostawic tam swoj telefon ) kierujemy sie do wejscia na prawo. Po wejsciu do srodka ochroniarz spyta sie nas w jakiej sprawie i da odpowiedni numerek kierujemy sie na prawo i siadamy czekajac na swoja kolej.

1a. Na ekranie TV podwieszonego pod sufitem pojawi sie nasz numer z numerem okienka do ktorego mamy podejsc ( bedzie to 4 lub 5 okienko ). Podajemy dokumenty facetowi z kozia brodka i chart-korowa koszulka ( Metalici haha ). On sprawdza czy wszystko ok i zabiera od nas wspominane wczesniej potwierdzenie, Bank Draft, Statement, List od pracodawcy.

1b. WAZNE !!! Informacja dla osob ktore kiedys byly w USA i przedluzaly wize pobytowa a posiadaja dokumetn z Urzedu Imigracyjnego ( Application to Extend ). Koniecznie zrobcie kopie tego dokumentu i zalaczcie podajcie w okienku ze wszystkimi innymi dokumentami!!!

1b.Czekamy sobie chwile ( ja czekalam prawie godzine haha ) az wezwa nasz numer do pobrania odciskow palcow i znow wracamy na miejsce i czekamy juz na rozmowe z urzednikiem smile.gif

Rozmowa

Pani w okienku milo sie przywitala spytala sie gdzie chce jechac i na jak dlugo czym mam rodzine w stanach, czy kiedy kolwiek wczesniej tam bylam i jak dlugo ( i tutaj ten temat zostal odziwo zamkniety w przeciwienstwie do poprzedniego razu gdzie bylam w Polsce w ambasadzie i byl walkowany dlaczego tak dlugo itd. Bylam 8 miesiecy ). Nastepnie gdzie pracuje jak na jakim stanowisku i jak dlugo jestem w Irlandii , czy mam kogos ( jestem sama ) czy mieszkam sama ( odpowiedzialam ze wynajmuje dom ze znajomymi ) tutaj spytala sie na jak dlugo go wynajmujemy ( nie umialam na to odpowiedziec bo szczerze mowiac nie wiem wiec pokazalam umowe o wynajem gdzie widnialo moje nazwisko i osob z ktorymi mieszkam, zaszokowalo mnie z jakim spokojem czekala az wygrzebie ta umowa a nie to co w Polsce facet w ogole sie na mnie nie popatrzyl potraktowal bardzo nie milo i wyniosle ).Czy mam juz kupiony bilet ( odpowiedzialam ze nie ) na jak dlugo moge opuscic prace ( chodzilo poprostu jak dlugi mam urlop ).

A co do tego statmentu to jest konieczny ja sobie dolaczylam jeszcze mini statment z bankomatu i bedzie ok.Jask by cos to pisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja staralem sie o wize w dublinie jakies 3 miesiace temu.dokumenty jakie mialem ze soba to statment wystawiony przez bank AIB(dosc smieszna sprawa poniewaz stetment wygladal tak ze na koncie pusto a tu tydzien wczesniej ktos przeslal mi 2500e) oraz zaswiadczenie z pracy na papierze firmowym ze pracuje i od kiedy .rozmowa nie trwala dluzej niz 2 minuty.a pytania to cel podrozy,z kim jade i jakie kraje do tej pory odwiedzilem.pan podziekowal i powiedzial ze wizy beda za 3 dni('beda' poniewaz moja dziewczyna starala sie razem ze mna,konsul widzac jej aplikacje zaraz za moja poprosil ja do okienka i zadal 2 pytania ,o prace i o to czy razem ze mna byla w tych krajach ktore wymienilem).paszporty przyszly po kilku dniach z wizami na 10 lat.no i wewrzesniu bylismy w USA.na lotnisku w LA kolejki do odprawy paszportowej po 50 osob kazda,a policjant pyta kto z BA wiec sie zglaszamy i przechodzimy bez kolejeczki,podchodzimy do okienka, urzednik bardzo mily,zapytal o cel podrozy ,przybil pieczatke i zyczyl udanych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Pani w okienku milo sie przywitala spytala sie gdzie chce jechac i na jak dlugo czym mam rodzine w stanach, czy kiedy kolwiek wczesniej tam bylam i jak dlugo ( i tutaj ten temat zostal odziwo zamkniety w przeciwienstwie do poprzedniego razu gdzie bylam w Polsce w ambasadzie i byl walkowany dlaczego tak dlugo itd. Bylam 8 miesiecy ).

Czyli dostałaś odmowę wizy w Polsce?

Jestem w identycznej sytuacji - starając się przedłużyć wizę turystyczną będąc w USA czekałam na odpowiedź a ta przyszła odmowna po przekroczeniu daty I94. Mówisz że w Dublinie jest większa szansa na wizę? Bo właśnie jadę tam do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnievek tylko ze system jest taki sam i jesli czekasz na papiery o k-1 to moze byc tak ze Ci wizy nie dadza ,bo pomysla ze chcesz tam pojechac i legalizowac pobyt

jest wiele historii ze daja w Dublinie wizy ale sa tacy ze wychodza bez wizy...nie ma tak ze tam prawie wszystkim wizy sa wydawane..

no i trzeba bedzie pokazac pod czas rozmowy ze troche pracujesz a nie ze zaraz po przyjezdzie i krotkiej pracy idziesz po wize...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...