Skocz do zawartości

Praca I Życie W Usa W Dobie Kryzysu


bender006

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hotmoney.pl/artykul/ameryka-wci...aci-prace-10219 A więc tak od początku jestem polakiem mam 23 lata moja zona jest amerykanką jesteśmy ze sobą już długo moja zona urodzila sie w stanach i mieszkała, od 10 lat mieszka na stale w Polsce ostatnio zapragneła wrucic na stałe do usa no to sie wiaze ze i ja bedę jechał w sumie fajnie zawsze chcialem zobaczyc stany pozyć tam ale tu zaczyna sie problem teraz załatwiane spraw zwiazanych z moim pozwoleniem i wiza małzenska jak sie dowiadywałem nie powinno byc problemów zbytnich ale tez chciałbym was sie poradzic czy jest możliwosc ze konsul odrzuci moje podanie o wize w podaniu otwarcie napiszemy ze wyjedzamy na stałe zyc i pracowac bez owijania w bawełene jak nie dadzą to trudno zostaniemy w Polsce. 2 pytanie to w dobie tego kryzysu czy jest sens teraz wyjedzac co chwile sa informacje o kolejnych zwolnieniach i rosnacym bijacym rekordy bezrobociu powiem szczerze ze sie troche boje moja zona nalega i się nie boi ja sie lekko obawiam ze przylecimy a tu naprawde cuiezko jest no ale z 2 strony mam znajomych co byli w te wakacje na w&t i zadowoleni przyjechali kolega pracowal w coca coli za 12 dolców i chwalil sobie a kryzys mowil ze jak chcesz i pochodzisz to znajdziesz prace zastanawia mnie tez to jezeli chodzi o zwolnienia to jakie grupy sa zwalniane czy chodzi np o imigrantow no bo jak są strony internetowe z praca w usa to jest ich nawet sporo w kazdym rejonie jak patrze a tu trabia ze kolejne tysiace w calym kraju sa zwalnianych to co to oni latynasów zwalniaja biłaym czy afro amerykanow no bo praca w internecie jest ludzie sie oglaszaja a jakos chyba niema chetnych na ta prace co amerykanie niecha pracowac jak praca jest juz zgłupiałem i nic nie rozumiem dlatego potrzebuje waszych rad osób co maja doświadczenie i wiedze na ten temat z góry dzieki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jak jestes elastyczny jesli chodzi o zatrudnienie. Co robisz na codzien (jaka prace wykonujesz) czy znasz angielski, gdzie zamieszkasz itd. itp. Jest zle ale nie jest najgorzej. Co prawda bezrobocie rzedu 15% (media podaja 10%) ale jesli jestes gotowy do zmiany na lepsze (nie masz cieplutkiej pewnej nie nudnej posadki w Polsce) droga uwazam ciagle atrakcyjna. Nie spodziewaj sie jednak ze bedzie lekko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz wiesz co to u mnie jest tak żona jezyk perfekt historia sztuki tatuaże zaczyna się w to bawic i dalej chce coś z tym w usa kontynuować no u mnie jest juz gorzej jak sam napisałes jezyk ucze sie codzienie no ale moj angielski jest powiedzmy komunikatywny tak sobie no bo proste słownictwo to luz ale tak juz cos trudnieszego to lipa no ale ucze sie caly czas .Ja przez pare lat w gastronomi robilem i robie głównie to restauracje praca jako kelner wiec widze sie wlasnie raczej jak juz by tam sie udalo dostac . Mielismy jechac do rodzinego miasta żony czyli do Hartford w Connecticut ale ja tam niechce bo zima jest wole gdzies co cieplej i wiecej hoteli i restaurcji bo ona to sobie prace znajdzie a ja to juz gozej wiec wolał bym zeby to było miesce turystyczne i myslimy o TAMPIE jak cos wiesz an temat tego miesca był bym wdzieczny mieszkanie znalezismy niedaleko centrum za 750 dolarów wstepnie rozmawialisy przez telefon ja stanów neiznam wydaje mi sie ze tampa to dobry wybór bo w porównaniu do Miami mowi sie tam po angielsku a nie po hiszpańsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli malzenstwo Wasze jest ok i prawdziwe,nie byles karany i masz ok zdrowie a papiery przejda przez urzad to dostaniesz wize malzenska,,poczytaj tematy o cr1...ta wiza po to jest abys tam mogl pracowac i zycie jako rezydent USA i pamietaj o tym bo nie ktore prace sa skierowane tylko dla obywateli USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Polak>?nie ma takiego czegos jako Polak-emigrant oprucz bycia Prezedentem :) bo tutaj musisz sie urodzic na terenie USA

duza czesc zawodow-prac jest otwarta dla Ciebie ale sa takie ze jako rezydent nie dostaniesz nawet posiadajac uprawienia lub tez chcac pracowac,,jak np praca jako Konsul w Polsce :)

No ale o tym bedziesz poinformowany starajac sie o taki rodzaj pracy :)

masz ten plus ze bedziesz miec GC,numer SSN a reszta juz zalezy od Ciebie co znajdziesz i czy bedziesz chcial robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh konsul w polsce dobra posadka by byla:) juz sie balem ze wiekszosc prac byla by dla mnie skreslona:) a te info o cr1 niezle teraz duzo wiecej wiem i wiem ze to troche sprawy papierkowe zajma myslalem ze to bedzie okolo miesiaca ale forum mnie na ziemie sprowadzilo:) nie ma tak dobrze jak by sie chcialo to i te 4 miesiace czlowiek jakos wytrzyma :) robote jak złapie to bede robil w jakim stanie jestes jezeli mozna zapytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...