Skocz do zawartości

Jak Długo Muszę Czekać Po Ślubie Żeby Polecieć Do Usa?


Edusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ;)

Mój chłopak urodził się i wychował w USA, poznaliśmy się w Polsce jak odwiedzał rodzinę. Został dla mnie 1,5 roku w Polsce, niestety wróciła do stanów na studia. Jego rodzice posiadają polskie obywatelstwo, on teraz załatwia dokumenty stwierdzające jego polskie obywatelstwo. Starałam się o wizę turystyczną (zaproszenie przysłał jego tata), ale oczywiście nie nie dostałam. Bardzo się kochamy i chcemy być razem. Zamierzamy się więc pobrać w Polsce. Jak długo muszę czekać po ślubie żeby polecieć do USA?? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wezmiecie slub cywilny w polsce to potem twoj bedzie musial zlozyc na ciebie petycje w USA , nazywa sie to CR1, wtedy sie czeka jakies 8 miesiecy do roku od zlozenia papierow,

jesli twoj facet by mieszkal w polsce przez 6 miesiecy to mozna skladac papiery w polsce i czeka sie okolo 3 miesiecy

mozecie tez kombinowac z wiza narzeczenska (k1), ale wtedy nie mozecie brac cywilnego/konkordatowego w polsce a jedynie czysty koscielny (musisz wyjechac jako panna w sensie prawnym a slub brac w USA)

albo po prostu postarac sie o wize narzeczenska, wyjechac, brac slub cywilny w USA i wrocic do polski na koscielny/impreze

na wize narzeczekska czeka sie jakies 6 misiecy, potem masz 6 na wylot do USA, po przylocie slub, skladanie papierow o AOS i po paru miesicach mozesz znowu leciec do polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...