Skocz do zawartości

Ropoczete Przygotowania Do Aplikacji Na Skilled Worker


wingsofmaybe7777

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie odwiedzilam stronke fbi i poczytalm troche na temat tych background checks. Na kopercie mozna zaznaczyc na kiedy ten list jest potrzebny dlatego mysle ze oni dostosowuja sie do potrzeb i jezeli bedzie mi zalezalo na szybszym terminie niz teoretyczne 2 miesiace to mysle ze oni pojda na reke.

A co do odciskow, to czy ja musze udac sie po prostu na komisariat policji i tam to zalatwic? Nie wiem, nie orjetuje sie. Dlatego nie zalaczam tego teraz do mojej aplikacji a poczekam az kanada przysle mi czy wogole zaakceptowali mnie czy nie.

Czy ktos mi moze udzielic info na temat czy mogle zalaczyc kopie dokumentow czy tez musza byc oryginaly?

No i jak to sie ma z tymi IELTS? Ja mam CELTA Certificate, ktory rowniez jest wystawiany przez BritishCouncil i ktory jest o sto razy lepszym dokumentem niz IELTS...warunkiem do uzyskania tego certifikatu jest wynik IELTS 0.7 do 0.9 max.

Mam rowniez Toefl ktorego zdawalam ale to dlugi czas temu ale ktory rowiez dal mi wysoka punktacje.

Czy musze teraz do tej aplikacji zalaczyc wyciag z konta, ze mam wystarczajaca sume pieniedzy to settle in Canada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Wlasnie odwiedzilam stronke fbi i poczytalm troche na temat tych background checks. Na kopercie mozna zaznaczyc na kiedy ten list jest potrzebny dlatego mysle ze oni dostosowuja sie do potrzeb i jezeli bedzie mi zalezalo na szybszym terminie niz teoretyczne 2 miesiace to mysle ze oni pojda na reke.

A co do odciskow, to czy ja musze udac sie po prostu na komisariat policji i tam to zalatwic? Nie wiem, nie orjetuje sie. Dlatego nie zalaczam tego teraz do mojej aplikacji a poczekam az kanada przysle mi czy wogole zaakceptowali mnie czy nie.

Czy ktos mi moze udzielic info na temat czy mogle zalaczyc kopie dokumentow czy tez musza byc oryginaly?

No i jak to sie ma z tymi IELTS? Ja mam CELTA Certificate, ktory rowniez jest wystawiany przez BritishCouncil i ktory jest o sto razy lepszym dokumentem niz IELTS...warunkiem do uzyskania tego certifikatu jest wynik IELTS 0.7 do 0.9 max.

Mam rowniez Toefl ktorego zdawalam ale to dlugi czas temu ale ktory rowiez dal mi wysoka punktacje.

Czy musze teraz do tej aplikacji zalaczyc wyciag z konta, ze mam wystarczajaca sume pieniedzy to settle in Canada?

Co do odciskow to nie musisz udawac sie do siedziby FBI czy komisariat policji, ja zalatwialem to w takim biurze co robia odciski, zdjecia do paszportow itp. Wlozylem te odciski do koperty i wyslalem pod wskazany adres.

Co do CELTA to nie wiem moja zona zdawala IELTS a z Toeflem jest tak ze on jest wazny tylko jakis czas tak samo z IELTS.

Kiedy ja wysylalem dokumenty "starym" systemem zasada byla prosta: wyslac wszystko od razu, im wiecej tym lepiej. Tak wiec wyciag z konta dolaczyleem do odciskow, dyplomow i calej reszty papierow:) Mi caly ten proces zaja ponad 3 lata, teraz podobno jest szybciej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jesli ambasada wyraznie tego nie pisze to nalezy wysylac kopie dokumentow, oryginaly moga byc przydatne w przypadku interview (jesli w ogole dojdzie do interview) wtedy aplikant moze zostac poproszony o dostarczenie oryginalow

- zaraz poszukam "cover letter" na odciski palcow do FBI i zamieszcze linka do tego

@wingsofmaybe7777: nie doczytalem gdzie teraz jestes, jesli w USA to odciski wykona Ci prawie kazdy komisariat jesli tylko maja do tego sprzet, jesli w Polsce to raczej zapomnij o pomocy polskiej policji (bo im oficjalnie nie wolno)

odciski: tak naprawde chodzi tylko o to, zeby ktos odbil Ci palce na karcie daktyloskopijnej - w USA robia to nawet w niektorych biurach podrozy i agencjach, ktore doradzaja immigrantom, w Polsce hmm nie wiem, podobno mozna bylo dawniej w ambasadzie takie cos robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem w Polsce, dzwonilam dzisiaj na komisariat policji i jakis naczelnik glowny laboratorium powiedzial ze nie ma problemu, mam isc jutro o 10 rano i zrobia mi te odciski, pytam ile mnie to bedzie kosztowalo, a on ze ladny usmiech :)

z tym ze ja chce wysylac papiery w przyszlym tygodniu i nie bede czekac az FBI przysle mi ten list. Dolacze ten papier jak tylko Kanada mnie o to poprosi.

Co do angielskiego to ja nie mam tych IELTS tylko CELTA takze dolacze ten dokument, chyba ze pozniejszym czasie nie bedzie to wystarczjace to bede musiala udac sie na egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

Pytanko co do zawodu, bo zaczynam sie martwic!!!! Ja mam cztery lata doswiadczenia na stanowisku Human Resource Manager Code NOC 0112, czy ten zawod wogole kwalifikuje sie na skilled worker? On jakby nie jest wymieniony w grupie tych magicznych 38 zawodow ale jest na NOC jako Type 0.

Prosze o szybka odpowiedz, bo teraz to juz jestem confused poniewaz jedyny z grupy 38 zawodow moglabym zaliczyc 0111, Financial Manager bo tez kierowalam finansami w tej firmie, ale bylam bardziej jako Human Resource Manager Code: 0112. Prosze o pomoc bo juz sama nie wiem czy faktycznie kawlifikuje sie na ten program under 0112.

Serdeczne dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu odciskow palcow do zrobienia w ramach uzyskiwania "FBI Background Check" czyli odpowiednik polskiego "Zapytanie o karalnosc":

Tutaj wyjasnienie jak sie ubiegac:

http://www.fbi.gov/hq/cjisd/fprequest.htm

Tutaj przykladowy "Cover Letter" - jest w formacie PDF i mozna go wypelnic na komputerze i wydrukowac (co szczerze polecam):

http://www.fbi.gov/hq/cjisd/cover_letter.pdf

Tutaj pokazno jak wyglada karta daktyloskopijna (pusta), na ktorej sie robi odciski palcow.

http://www.fbi.gov/hq/cjisd/pdf/fpcardb.pdf

Z tego co pamietam to Ambasada Kanady nie mowila, ze odciski maja byc zrobione przez jakis urzad, z tego co mi wyjasnili, to mozna sobie to samemu w domu odbic, ale chetnych uprzedzam, ze to wyglada tylko latwo na filmach (nie wiem jak to opisac ale palce nie sa odbijane prosto a sa tak jakby odbijane od lewej do prawej). W USA odciski zostawialem na maszynie a potem otrzymalem wydruk karty z drukarki laserowej, wiec bylo o wiele latwiej.

Ponizej zamiescilem przykladowo wypelniony "Cover Letter", dwie informacje:

- cover letter nalezy podpisac

- mozna wskazac inny adres zamieszkania i inny adres dostarczenia wyniku sprawdzania, np. jestesmy w Polsce, ale chcemy, aby nasze wyniki otrzymal ktos w USA.

Odradzam w kazdym razie wysylania wynikow wprost do ambasady. List z wynikiem z FBI nie jest "polecony" i nie posiada tracking number. Lepiej otrzymac to do domu, zrobic kopie i listem poleconym wyslac w tym wypadku do Ambasady Kanady.

Przykladowy Cover Letter: http://www.przeklej.pl/plik/fbi-coverlette...df-0005jn6he96u

Na wskazany w opisie adres musimy wyslac:

- Cover Letter (podpisany)

- Karte (podpisany i z danymi o nas, imie, nazwisko i kraj pochodzenia wystarczy)

- Oplate $18 (najszybciej chyba Money Order jakis)

(calosc proponuje wyslac listem za potwierdzeniem odbioru)

Do niedawna w ramach odpowiedzi otrzymywalismy nasza karte daktyloskopijna, z pieczatka (co ciekawe z tylu) "No records found" i do tego krotki liscik z wyjasnieniem, zeby owej pieczatki szukac.

Cos pozmieniali i teraz juz nie odsylaja kart daktyloskopijnych a jedynie list z wyjasnieniem czy ktos figuruje w bazie FBI.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musze teraz do tej aplikacji zalaczyc wyciag z konta, ze mam wystarczajaca sume pieniedzy to settle in Canada?

Jesli moge pomoc :) to napisze ze na spotkaniu w ambasadzie we wrzesniu wyjasniono ze nie potrzeba miec gotowki od razu, wystarczy np. akt notarialny ze posiadasz jakas nieruchomosc np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...